Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Вінніченко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Вінніченко К. Л. 
Вплив зовнішніх чинників на структуру та властивості поверхневого шару невпорядкованих систем : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / К. Л. Вінніченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 19 c. - Бібліогр.: с. 13-14. - укp.

Досліджено фізичні властивості поверхневих шарів матеріалів, що використовуються в системах реєстрації інформації, а саме, плівок органічних барвників типу піразолінів та стрічок аморфних сплавів на основі кобальту чи заліза. Визначено межі термічної стабільності фізичних параметрів даних матеріалів шляхом вивчення модифікації структури приповерхневого шару обробками різних типів (електронним пучком, лазерної, кріогенної тощо). Виявлено, що опромінення плівок органічних барвників на основі піразоліну електронним пучком призводить до виникнення упорядкованої структури з гексагональною симетрією, а лазерне опромінення викликає появу двох типів поверхневих структур: з коло- та еліпсоподібними пітами. Показано, що перебіг процесів модифікації приповерхневої структури стрічок аморфних сплавів на основі кобальту та заліза та формування мікрорельєфу їх поверхні з неконтактного боку стрічок після однакових обробок суттєво відрізняється завдяки ефекту магнітострикції, який притаманний аморфному сплаву на основі заліза й є відповідальним за наведену у скін-шарі оптичну анізотропію. Термічне відпалювання стрічок аморфних сплавів за температур, що не перевищують температури кристалізації, призводить до зняття деформаційних напруг на поверхні та монотонного зростання параметрів шорсткості на неконтактному боці стрічки. Встановлено, що збільшення магніторезистивного ефекту в аморфних і нанокристалічних сплавах на основі кобальту визначається не лише густиною електронних станів на рівні Фермі, але і ступенем їх локалізації за андерсонівським типом, що впливає на процеси електронного переносу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + К297.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського