Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Гайда О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Лучко Й. Й. 
Міцність попередньо зруйнованих залізобетонних балок, відновлених ін'єкційними методами / Й. Й. Лучко, О. М. Гайда // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 24. - С. 539-547. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень міцності залізобетонних балок, що були попередньо зруйновані та відновлені ін'єкційними методами. Оцінено можливість відновлення їх несучої здатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лучко Й. Й. 
Момент тріщиноутворення в балках, відновлених ін'єкційними методами / Й. Й. Лучко, О. М. Гайда // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 25. - С. 754-760. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано момент тріщиноутворення залізобетонних балок, відновлених за допомогою просочення ін'єкційними поліуретановими смолами. Проведено порівняння моментів тріщиноутворення цих балок до руйнування та після руйнування та відновлення з допомогою просочення. Показано, що моменти тріщиноутворення відновлених балок складають 85 % від прогинів цих же балок, які піддавались навантаженню до просочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайда О. М. 
Зміни в семантиці непохідних прийменників української мови XVI - XVII ст. / О. М. Гайда // Лінгвістика : зб. наук. пр. - 2013. - № 1. - С. 19-28. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто семантичну структуру прийменника за української мови ХVI - першої половини XVII ст. Автори тогочасних граматик у своїх працях відносять досліджувану мовну одиницю до класу прийменників та вказують на її широку функціональність і сполучуваність з родовим, знахідним та орудним відмінками. З'ясовано, що прийменник за досліджуваного періоду виражав вісім смислових відношень: об'єктні, причинові, способу дії, часові, кількісні, мети, означальні, просторові. Аналіз документів ЛСБ свідчить про повну відповідність системи смислових відношень прийменника за у цій пам'ятці загальній семантичній структурі досліджуваного прийменника у ХVI - XVII ст. Встановлено, що, найчастіше прийменник за у мові документів ЛСБ виражає різні відтінки обієктних відношень. Виявлено, що у сучасній українській літературній мові прийменник за виражає значно ширшу семантику, ніж у період XVI - XVII ст. Характерною для досліджуваної мовної одиниці є також тенденція до деталізації значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гайда О. М. 
Міцність, деформативність та тріщиностійкість залізобетонних балок відновлених ін'єкційним методом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О. М. Гайда; ДП "Держ. НДІ буд. конструкцій". - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вдосконалено модель для розроблення методики розрахунку початкового напружено-деформованого стану просоченого бетону від обтискування ін'єкційним матеріалом (полімером) під час полімеризації. Встановлено можливість виразити поперечний переріз полімеру, який обтискає бетон, через його об'єм. Вдосконалено методику розрахунку об'ємного напружено-деформованого стану просоченого полімером бетону з врахуванням взаємозв'язку зусиль та деформацій, зміна яких в одному напряму спричиняє появу зміни додаткових деформацій в усіх напрямах. Набуло подальший розвиток дослідження взаємозв'язку між повзучістю та релаксацією ін'єкційного матеріалу (полімеру), який перебуває в порах і тріщинах напруженого бетону, з застосуванням теорії пружно-повзучого тіла та еквівалентності систем у співвідношенні до часу. Вперше одержано експериментальні дані щодо роботи залізобетонних балкових конструкцій, попередньо оброблених ін'єкційними методами, а саме: досліджено вплив такого ін'єкційного просочення на міцність, деформативність та тріщиностійкість конструкцій; вперше одержано експериментальні дані щодо просочення, як уже наявних тріщин, так і процесу просочення тіла бетону; одержано науково обгрунтовані нові композиційні матеріали для покращання технології ін'єкційного просочення та склеювання тріщин бетонних і залізобетонних конструкцій та вдосконалено інструменти для реалізації методики ін’єкційного просочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гайда О. М. 
Граматика та семантика прийменника в українській мові XVI - XVII ст. (на матеріалі документів Львівського ставропігійського братства) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. М. Гайда; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2015. - 20 c. - укp.

Узагальнено різні погляди на статус прийменника як частини мови, висвітлено історію формування поняття "прийменник" від перших українських граматик і до сучасних мовознавчих праць. На підставі текстів документів Львівського ставропігійського братства сформовано корпус українських прийменників XVI - XVII ст., проаналізовано їх за походженням, будовою та семантикою. Висвітлено особливості функціонування деяких непохідних і похідних прийменників, виявлено й охарактеризовано парадигматичні зв'язки у межах цих груп. Проаналізовано функціонування прийменників в українській мові XVI - XVII ст., в інших слов'янських мовах (переважно в старопольській) того ж періоду, а також у сучасній українській літературній мові та в її діалектах. З'ясовано, що прийменники української мови досліджуваного періоду становили розвинену та повноцінну систему. Зазначено, що більшість із них праслов'янські за походженням, вони активно функціонують в сучасній українській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гайда О. М. 
Ремонтно-ін'єкційне зміцнення залізобетонних каналізаційних колекторів на вул. Городоцькій та Янева в м. Львові / О. М. Гайда, Й. Й. Лучко, М. П. Волошин // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 27. - С. 288-294. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Описано методи проведення робіт за допомогою ін'єкційних матеріалів та гідроізолювання внутрішніх і зовнішніх поверхонь залізобетонних каналізаційних колекторів. Описано технологічні особливості ремонту. Підтверджено ефективність і економічну доцільність застосування сучасних інієкційних і гідроізоляційних технологій та матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083 + Н761.201.2-041.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Українська мова за професійним спрямуванням : навч. посіб. / О. М. Гайда, М. С. Гдакович, М. П. Гетьманчук, С. П. Кость, М. В. Мельник; ред.: М. П. Гетьманчук; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Львів : ЛьвДУВС, 2016. - 335 c. - укp.

Мова професійного спілкування має забезпечити формування та розвиток комунікативної професійно орієнтованої компетенції особистості, яка здатна зреалізувати свій творчий потенціал на потреби держави. Теоретичний і практичний матеріал посібника структуровано згідно з кредитно-модульною системою організації навчального процесу та згруповано у два змістові модулі. Система вправ і завдань допоможе майбутнім фахівцям набути вмінь і навиків професійного спілкування на граматичному, лексичному, стилістичному рівнях. Після кожного розділу вміщено питання для самоконтролю, які сприятимуть закріпленню вивченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812824 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського