Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Галета О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Досвід кохання і критика чистого розуму: Валер'ян Підмогильний: тексти та конфлікт інтерпретацій / ред.: О. Галета. - К. : Факт, 2003. - 431 c. - (Літ. проект "Текст+контекст". Знак. літ. доробки та навколо них). - укp.

Висвітлено творчість оригінального українського прозаїка 1920 рр. - В.Підмогильного, який на основі досвіду фрейдизму та екзистенціалізму, намагається показати особистість у сплетінні почуттів, переживань та ідей. Розкрито інтелектуальну інтригу, зумовлену можливістю діаметрально протилежних інтерпретацій твору прозаїка "Невеличка драма".

Освещено творчество оригинального украинского прозаика 1920 гг. - В.Подмогильного, который на основании опыта фрейдизма и экзистенциализма, пытается отыскать личность в сплетении чувств, переживаний и идей. Раскрыта интеллектуальная интрига, обусловленная возможностью диаметрально противоположных интерпретаций произведения прозаика "Небольшая драма".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-44 + Ш5(4УКР)6-4Підмогильний,В.534я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сапфо : Зб. ст. / упоряд.: О. Галета, Є. Гулевич; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Центр гуманіт. дослідж. - Л. : Літопис, 2005. - 319 c. - (Соло триває... Нові голоси: Лекція-2003 на пошану С.Павличко; Вип. 2). - Библиогр.: с. 288-295 - укp.

Розглянуто способи тлумачення текстів античної літератури, зокрема твору давньогрецької поетеси Сапфо (VII - VI ст. до н.е.). Викладено гендерно-лінгвістичний підхід щодо аналізу адаптацій тексту Сапфо латинською та українською мовами, а також різноаспектні підходи щодо феномену Сапфо залежно від стилістичного, тематичного, жанрового, історичного, біографічного контексту та дослідницьких методологій в контексті традицій і тенденцій західної сапфології.

Рассмотрены способы толкования текстов античной литературы, в частности произведения древнегреческой поэтессы Сапфо (VII - VI ст. до н.э.). Представлен гендерно-лингвистический подход относительно анализа адаптаций текста Сапфо на латинском и украинском языках, а также разноаспектные подходы относительно феномена Сапфо, в зависимости от стилистического, тематического, жанрового, исторического, биографического контекста и исследовательских методологий в контексте традиций и тенденций западной сапфологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6дПавличко,С.я434 + Ш4я43

Шифр НБУВ: ВА673666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галета О. І. 
Юрій Меженко - літературознавець : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / О. І. Галета; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 20 c. - укp.

Проаналізовано культурно-історичні передумови виникнення та розвитку теоретико-естетичних поглядів Ю.Меженка та їх зв'язки з літературознавчими та філософськими теоріями, а також системами. Вивчено характерні особливості розуміння вченим специфіки літературної теорії, історії та критики. З'ясовано особливості відповідних проблем у різних культурно-історичних ситуаціях. Встановлено спорідненість із попередньою літературно-критичною традицією, з іншими естетично-інтелектуальними феноменами українського літературного процесу 10 - 20-х рр. ХХ ст. і діяльністю наступників. Досліджено роль та місце літературознавчої діяльності Юрія Меженка у тогочасній літературній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР(6д Меженко Ю.О.

Шифр НБУВ: РА310453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галета О. В. 
Малі архітектурні форми в художньо-культурному просторі міст Західної України другої половини XX - початку XXI століття : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О. В. Галета; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2014. - 16 c. - укp.

Вперше досліджено малі архітектурні форми (МАФ) як художньо-культурну складову міст Західної України другої половини XX - початку XXI ст. (Івано-Франківськ, Львів, Мукачеве, Тернопіль, Чернівці та інші). Виявлено культурологічні, геополітичні, соціально-економічні чинники, які вплинули на розвиток та значення МАФ у означений період. Простежено процес становлення та еволюції МАФ на територіях міст Західної України, уточнено класифікацію та типологію МАФ як елементів міської культури. Наведено порівняльну характеристику МАФ відповідно до еволюційних змін середовища міста, розкрито закономірності формування простору міст за допомогою МАФ та залежність навколишнього середовища від елементів ландшафтної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н718 + Щ117.18(4УКР3)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Галета О. І. 
Антологія як спосіб репрезентації української літератури кінця XIX - початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06, 10.01.01 / О. І. Галета; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 40 c. - укp.

Досліджено літературну антологію як мета-жанр й антологізацію як процес формування читацьких спільнот, об'єднаних спільною культурною пам'яттю, цінностями й уявленнями. Зміщення уваги з тексту до колекції у теорії літератури дозволяє розглянути історію нової української літератури від формування національної традиції й канону у XIX ст. до викликів постмодернізму, посттоталітаризму й постколоніалізму в кінці XX - на початку XXI ст. Вивчено теоретико-методологічні підстави зацікавлення антологіями. Простежено вплив історії та мови, ідеології та географії, середовища та суб'єкта, письма та соціуму на становлення модерної національної літератури та сучасну літературну ситуацію. Антологійні колекції показано як свідчення про історичний, мовний, естетичний, поколіннєвий, ціннісний, соціальний, міметичний і смислотворчий аспекти літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-39 + Ш5(4УКР)6-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Галета О. 
Місто в мініатюрі: на матеріалі малої прози "Дванадцятки" / О. Галета // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2012. - № 38. - С. 106-113. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано антологію Василя Габора "Дванадцятка": історичний контекст появи літературного угруповання і його представлення у сучасній літературі. Дослідження показує, як змінюється статус окремих літературних явищ залежно від особливостей культурної пам'яті, яким чином добірка міських оповідань 30-х років ХХ ст. стає підгрунтям для витворення традиції львівської літературної урбаністики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Галета О. 
Поет на другому березі: процесуальність письма у прозі Богдана Ігоря Антонича. Ст. перша / О. Галета // Слово і Час. - 2021. - № 1. - С. 56-71. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Стаття становить першу частину дослідження, в якому недописаний роман Б. І. Антонича "На другому березі" розглянуто із перспективи генетичної критики як приклад авантексту, укладеного на основі чернеток, що фіксують процесуальність письма. На підставі рукопису проаналізовано не відображені у виданнях основні типи текстових змін як свідчення "поетики стану", що виводить письмо за межі дихотомій суб'єкта й об'єкта, Ероса і Танатоса, людського й нелюдського - за рамки індивідуалізму й самої мови, у сферу інтерсуб'єктного та інтермедійного. Поступаючись розвитком дії супроти інтенсивності стану, проза Антонича свідчить про формування афективної поетики і нового типу модерної чуттєвості та відповідної практики письма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антонич Б.-І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Галета О. 
Поет на другому березі: поетика афекту у прозі Богдана Ігоря Антонича. Ст. друга / О. Галета // Слово і Час. - 2021. - № 2. - С. 53-67. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Стаття становить другу частину дослідження, у якому недописаний роман Богдана Ігоря Антонича "На другому березі" розглядається із перспективи генетичної критики як приклад авантексту, укладеного на основі чернеток, що фіксують процесуальність письма. На підставі рукопису проаналізовано не відображені у виданнях основні типи текстових змін як свідчення "поетики стану", що виводить письмо за межі дихотомій суб'єкта й об'єкта, Ероса й Танатоса, людського й нелюдського - за рамки індивідуалізму і самої мови, у сферу інтерсуб'єктного та інтермедійного. Поступаючись розвитком дії супроти інтенсивності стану, проза Антонича свідчить про формування афективної поетики і нового типу модерної чуттєвості та відповідної практики письма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антонич Б.-І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галета О. 
Нова Словесність: українська література в антропологічній перспективі / О. Галета. - Львів : Вид-во Укр. катол. ун-ту, 2023. - 247 c. - Бібліогр.: с. 216-236 - укp.

Увагу присвячено дослідженню актуальних змін, які відбуваються з уявленнями про літературу. Зосереджено увагу на "межових" літературних жанрах як способах висловлювання, що поставали у результаті складного індивідуального пошуку в унікальному поєднанні історичних, культурних і особистих обставин. Із перспективи літературної антропології показано малі драматичні форми Лесі Українки як механізм переосмислення взаємодії автора та читача. Розкрито афективну природу прозового письма Богдана Ігоря Антонича на прикладі чернетки його незавершеного роману "На другому березі". Проаналізовано антропологічний, автобіографічний та інтермедійний характер творчості Софії Яблонської, втіленої у формі тревелогів. Умотивовано поетичну природу літературного відгуку на травматичні події під час Майдану й актуалізовано питання про взаємозв'язок текстового та спільнотного виміру в українській літературі періоду незалежності. Зазначено, що впроваджуючи поняття "нової словесності", видання пропонує погляд на літературу як особливу культурну практику, спрямовану на створення спільного досвіду й культурну ідентифікацію особи та спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації : [монографія] / М. Байдак, А. Боженко, О. Вінниченко, М. Вороніна, О. Галета, О. Ганусин, А. Добошевська, В. Іващенко, А. Канівець, І. Карпенко, О. Кісь, О. Кондратюк, О. Кузьменко, О. Лабур, Д. Маттінглі, А. Мишуста, О. Посунько, С. Роса-Лаврентій, І. Савченко, М. Фавлер, О. Хромейчук, І. Черчович, К. Яковленко; ред.: О. Кісь; Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Українська асоціація дослідниць жіночої історії, Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Львів : Центр міської історії Центрально-Східної Європи, 2023. - 438, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Монографія присвячена висвітленню маловідомих аспектів історичного досвіду українського жіноцтва у контексті панівних суспільних уявлень, правових норм, соціальних інститутів та узвичаєних практик відповідної доби (від кінця XVII до початку XX ст.). Крізь призму літератури, епістолярію, фольклору, кіномистецтва та візуальної творчості простежено культурні (само)презентації жінок. Розглядаються успіхи й труднощі входження і самореалізації жінок у професійних середовищах та міському просторі на початку ХХ ст. Складні процеси згуртування й самоорганізації жіноцтва у взаємодії з владою, у діаспорі та в дисидентському русі показують неоднозначність жіночого активізму. Історичні виміри гендерно-обумовленого насильства висвітлено через аналіз судових справ, архівних документів усної історії. Монографія представляє різноманітні підходи до вивчення вузлових проблем жіночої історії, показує інформативний потенціал та обмеження різного типу історичних джерел, відкриває досі незнані сторінки жіночого минулого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5/6-297 + С5*665*423.21 + С5*423.21*333.94 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71327 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського