Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гарда С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Гарда С. О. 
Визначення стійкості до антибіотиків пробіотичних штамів бактерій / С. О. Гарда, С. Г. Даниленко, Г. С. Литвинов // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2013. - № 3. - С. 24-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801-642:Г296 + П855.611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гарда С. О. 
Біотехнологічні аспекти аналізу мікрофлори сільськогосподарської птиці / С. О. Гарда, С. Г. Даниленко, Г. С. Литвинов // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 4. - С. 25-34. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Для лікування і профілактики дисбактеріозу в птахівництві дедалі більшої популярності набуває застосування пробіотиків на основі нормальної мікрофлори птахів з використанням перспективних штамів. Метою роботи був біотехнологічний аналіз даних щодо складу і функцій мікрофлори різних біотопів сільськогосподарської птиці. Одним із біотехнологічних методів для вивчення бактеріальної мікрофлори птахів є метод прижиттєвого бактеріологічного контролю - дослідження групових проб свіжого посліду. Під час аналізу мікрофлори кишечника птиці ідентифікують лише 60 - 70 % мікроорганізмів. Показано, що нормальна мікрофлора птиці виконує захисну функцію, оскільки колонізується на приепітеліальній кишковій зоні, активно конкурує за джерела живлення, має ширший набір ензимів, а також синтезує низку екзометаболітів, що виявляють антагоністичну дію щодо патогенних і умовно патогенних транзиторних мікроорганізмів. Для поліпшення сучасної технології вирощування різних кросів птахів із високим генетичним потенціалом необхідним є повне розуміння ролі ендогенної мікрофлори в організмі сільськогосподарської птиці. З'ясовано, що як джерело пробіотичних штамів краще використовувати шлунково- кишковий тракт курей-несучок та/або здійснювати відбір групових проб з їх свіжого посліду. При цьому найкращими пробіотичними властивостями характеризуються мікроорганізми родів Bifidobacterium та Lactobacillus. Ці результати можна використовувати для відбору перспективних штамів з метою створення комплексного пробіотика.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-27 + П871.61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гарда С. О. 
Особливості біотехнології комплексного лактобіфідопробіотика: визначення впливу раціональної дози на продуктивність курчат-бройлерів / С. О. Гарда, С. Г. Даниленко, Т. М. Рижкова, Г. С. Литвинов // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2017. - № 3. - С. 12-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Рішенням ЄС з 01.01.2006 р. повністю припинено застосування промоторних антибіотиків як кормових лікувально-профілактичних добавок для тварин. Саме тому препарати-пробіотики лікувального і профілактичного призначення, які містять ад'ювантні для кишківника особини мікроорганізми, активно розробляються і запроваджуються в практику тваринництва. Застосування екологічно сумісних препаратів-пробіотиків стало пріоритетним напрямом у птахівництві. Мета дослідження - виявлення особливостей та ефективності застосування раціональної дози і часового режиму кормового лактобіфідопробіотика у польових (виробничих) умовах на масиві контрольної та дослідної груп по 1000 голів курчат-бройлерів на птахопідприємстві. Згідно із загальноприйнятими методиками досліджувались зоотехнічні показники, проводився хімічний і біохімічний аналіз, розраховувались коефіцієнт енергетичної цінності, м'ясокістковий індекс якості та калорійність м'яса курчат-бройлерів контрольної і дослідної груп. Наведено експериментальні результати щодо ефективності використання раціональної дози комплексного кормового пробіотика-добавки на основі функціональної суміші бактерій Bifidobacterium pullorum, Lactobacillus plantarum, L. paracasei ssp. paracasei та L. rhamnosus для курчат-бройлерів. Встановлено, що за використання пробіотика-композита жива маса курчат-бройлерів дослідної групи підвищилася на 6,8 %, середньодобовий приріст - на 6,9 %, збереженість - на 3,2 %, індекс продуктивності - на 37,7 од. порівняно з контролем. Виявлено, що вміст білка та золи в тушках та її частинах у результаті застосування пробіотика зріс, а вміст вологи та жиру, навпаки, зменшився. Висновки: доведено, що застосування комплексного кормового пробіотика на основі лакто- і біфідобактерій значно підвищує показники якості продукції курчат-бройлерів за виробничих умов. Отримані результати у виробничому вимірі підтверджують ефективність впровадження розробленого на моделі курчат-бройлерів комплексного пробіотика для сільськогосподарських птиць, є основою для подальших досліджень і запровадження у великомасштабні виробництва, а також відкривають перспективи його використання для птиць таксона Galliformes, включаючи м'ясні і декоративні породи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.27 + П682-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського