Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гарькавий В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Гарькавий В. О. 
A- і D-гіповітамінози у телят (поширення, діагностика, лікування і профілактика) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / В. О. Гарькавий; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 18 c. - укp.

Вперше експериментально встановлено відсутність кореляції між вмістом каротину та вітаміну A у телят 1 - 3-місячного віку. Доведено множинність внутрішньої патології у телят : A- і D-гіповітамінози та гіпопластична анемія розвиваються як супутні хвороби. Розроблено та теоретично обгрунтовано принципово новий спосіб одержання вітамінно-мінерального концентрату, який грунтується на підборі складових компонентів, функціонально поєднаних у клітинному обміні, сумісне використання яких посилює їх біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427 + П871.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гарькавий В. О. 
Вплив вітамінно-мінерального концентрату на A- і D-вітамінний обмін у телят / В. О. Гарькавий // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 33-36. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Доведено позитивний вплив вітамінно-мінерального концентрату на A- і D-вітамінний обмін у телят 30 - 90-денного віку. Рівень вітаміну A збільшується у 2,3 рази, відновлюється гомеостаз кальцію та фосфору, а також відновлюється продуктивність телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.832

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Богданюк А. О. 
Сезонна варіабельність кріорезистентності сперматозоїдів та репродуктивних характеристик цапів зааненської породи = Seasonal variability in cryoresistance of Saanen goats spermatozoa and reproductive characteristics / А. О. Богданюк, В. В. Гарькавий, М. П. Петрушко // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 1. - С. 34-43. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Одним із важливих етапів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) є кріоконсервування гамет. Для одержання високих результатів ДРТ важливо кріоконсервувати сперматозоїди в сприятливий сезон, коли вони мають високу запліднювальну здатність. Оцінювали сезонну варіабельність кріорезистентності сперматозоїдів та репродуктивних характеристик цапів зааненської породи. Після видалення сім'яної рідини сперматозоїди п'яти статевозрілих тварин кріоконсервували у розчині 10 %-го гліцерину та 20 %-го яєчного жовтка. Запліднювальну здатність сперматозоїдів визначали за частотою запліднення ооцитів та розвитку ембріонів на 7-му добу культивування в умовах in vitro. Встановлено, що репродуктивні характеристики цапів зааненської породи у парувальний сезон мають підвищену концентрацію сперматозоїдів та збільшену рухливість. Частота виживання сперматозоїдів цапів після кріоконсервування є сезоннозалежною і у парувальний сезон кількість життєздатних сперматозоїдів була значущо більшою у порівнянні з непарувальним. Частота запліднення ооцитів після використання нативних та кріоконсервованих сперматозоїдів різних статевих сезонів була значущо вищою в групі парувального сезону. Кількість ембріонів, які розвинулися до стадії бластоцисти, була найменшою після запліднення ооцитів кріоконсервованими сперматозоїдами, одержаними у непарувальний сезон. Встановлено, що кріотолерантність сперматозоїдів та репродуктивні характеристики цапів вищі у парувальний сезон у порівнянні з непарувальним. Одержані результати нададуть змогу розробити стратегію відтворення сільськогосподарських тварин задля продовольчої безпеки України.



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського