Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гейко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Кучеренко В. Р. 
Економіка і планування бізнесу : Моногр. / В. Р. Кучеренко, А. І. Бутенко, А. В. Андрейченко, Л. М. Гейко, О. М. Гордієнко, З. Я. Господинова, С. А. Горбаченко, С. С. Дзезик, Н. В. Доброва, І. А. Допіра; Одес. держ. екон. ун-т, Одес. ін-т пробл. ринку та екол. дослідж. НАН України. - О., 2005. - 457 c. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Розглянуто питання формування підприємницького середовища в Україні, економіки та організації бізнесу у різних галузях і сферах діяльності, зокрема, в інноваційній, кредитно-банківській, а також, сфери виробництва і розповсюдження інформаційної продукції на лазерних носіях, в АПК, у галузях соціальної інфраструктури, вільних економічних зонах, на підприємствах морської галузі. Розкрито сутність і описано функції підприємництва, визначено фактори банкрутства фірм, висвітлено основи фінансового менеджменту та податкового планування. Проаналізовано стратегію і тактику проведення ділових переговорів, основні якості підприємця.

Рассмотрены вопросы формирования предпринимательской среды в Украине, экономики и организации бизнеса в разных отраслях и сферах деятельности, в частности, в инновационной, кредитно-банковской, а также, сферы производства и распространения информационной продукции на лазерных носителях, в АПК, в областях социальной инфраструктуры, свободных экономических зонах, на предприятиях морской отрасли. Раскрыты сущность и функции предпринимательства, определены факторы банкротства фирм, освещены основы финансового менеджмента и налогового планирования. Проанализированы стратегия и тактика проведения деловых переговоров, основные качества предпринимателя.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гейко Л.  
Галицьке життя у дзеркалі "Украинской жизни" (1912 - 1916 рр.) / Л. Гейко // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2001. - Вип. 9. - С. 97-103. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Рос=Ук)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гейко Л. М. 
Біотехнічні особливості підрощування личинок коропових риб за обмеженого водопостачання (на прикладі ВАТ "Сквирасільрибгосп") : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / Л. М. Гейко; НААН України, Ін-т риб. госп-ва. - К., 2010. - 22 c. - укp.

З'ясовано особливості просторово-часового розподілу зоопланктону та личинок риб у вирощувальних ставах. Встановлено можливість використання пасток "АСТ" для контролю за ефективністю підрощування личинок риб у нерестових і вирощувальних ставах. Розроблено спосіб підрощування личинок риб у двоярусних лоткових установках і визначено основні технологічні нормативи для підрощування в них личинок коропа та рослиноїдних риб. Розроблено та запропоновано виробництву новий метод селекційного відбору підрощених личинок риб за їх реореакціями у гідродинамічному лотку та досліджено відмінності морфометричних показників у цьоголіток різних селекційних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гейко Л. М. 
Національна економіка : навч. посіб. / Л. М. Гейко, Н. В. Сментина; Одес. нац. екон. ун-т. - Одеса, 2012. - 315 c. - Бібліогр.: с. 308-314 - укp.

Розкрито основні цілі національної економіки. Охарактеризовано етапи становлення системи державного регулювання національної економіки. Викладено теорію суспільного добробуту та соціально-ринкової економіки. Подано характеристику економічного потенціалу. Висвітлено структурну перебудову національної економіки. Розглянуто форми державного регулювання економіки. Обгрунтовано інституціональні чинники розвитку національної економіки. Розкрито поняття і функції інфраструктури національної економіки. Висвітлено основні напрями державної політики економічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) я73 + У01,112 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гейко Л. 
Фінансова база бюджетів об'єднаних територіальних громад у контексті політики децентралізації в Україні / Л. Гейко, Д. Скляр // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 10. - С. 19-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто формування фінансової бази бюджетів об'єднаних територіальних громад, проаналізовано законодавство України щодо надання регіонам фіскальної автономії. Досліджено передумови сталого соціально-економічного розвитку регіонів України та окреслено завдання на шляху становлення спроможних регіонів. Розглянуто сутність децентралізації, види децентралізації залежно від поділу функцій між рівнями управління та зміст фінансової децентралізації, що відбувається в Україні. Визначено основні переваги та недоліки фінансової децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.201-92 + Х829(4УКР)113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гейко Л. 
Інвестиційний клімат міста Одеса та шляхи його покращення / Л. Гейко, М. Мігелік // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 1/2. - С. 32-46. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто питання сутності та визначення понять інвестиційного клімату й інвестиційної привабливості територіальних систем. Проведено аналіз динаміки обсягу прямих іноземних та внутрішніх інвестицій в економіку міста. Досліджені результати рейтингової оцінки інвестиційного клімату міста Одеси у порівнянні з іншими містами України. Визначені фактори, що впливають на інвестиційний клімат міста. Виявлено основні перешкоди щодо інвестування коштів як в економіку Одеси, так і України в цілому. Пропонуються певні шляхи поліпшення інвестиційної привабливості м. Одеса, які спрямовані на покращання економічної, екологічної та соціальної ситуації в місті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ-2О)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чебан Р. 
Конкурентоспроможність регіонів та методи її оцінки / Р. Чебан, Л. Гейко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 1/2. - С. 159-173. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто різні підходи до визначення поняття конкурентоспроможності регіонів та можливі методи оцінки економічної конкурентоспроможності регіону за різними методологіями. Проведено аналіз поглядів вітчизняних та зарубіжних вчених на суть міжрегіональної конкуренції, досліджено різницю між конкурентоздатністю та конкурентними перевагами, проведено дослідження факторного та інтегрального підходів до оцінки конкурентоспроможності регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гейко Л. 
Стратегічні аспекти управління інноваційною діяльністю українських підприємств / Л. Гейко, А. Єфременко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 7/8. - С. 52-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми стратегічного управління інноваційною діяльністю сучасних українських підприємств за умов глобалізації економіки та активної євроінтеграції нашої держави. Розкрито сутність і взаємозв'язок інноваційної стратегії розвитку підприємства з його загальною стратегією. Досліджено теоретичні та методологічні аспекти формування і впровадження інноваційної моделі розвитку підприємства. Обгрунтовано передумови використання сучасних інструментів інноваційного менеджменту та необхідність їх застосування українськими підприємствами за умов відсутності стабільності зовнішнього середовища. Виявлено недоліки у правовому забезпеченні стимулювання інноваційної діяльності в Україні та захисту підприємців, що ініціюють і готові займатися розробкою ітавпровадженням нововведень. Виділено головні тенденції подальшого розвитку вітчизняної інноваційної сфери відповідно до завдань державної стратегії інтеграції до Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гейко Л. 
Ціль та сутність реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади / Л. Гейко, Ю. Луценко, Р. Ковальова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 7/8. - С. 64-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти децентралізації як основи в утвердженні демократичної моделі управління. Доведено важливість запровадження реформи з децентралізації влади на шляху розвитку України як демократичної правової держави. Досліджено проблеми децентралізації в Україні. Розглянуто питання децентралізації влади в контексті поточного реформування місцевого самоврядування в Україні. Увагу сфокусовано на реалізації Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Проаналізовано нормативно-законодавчу базу для проведення реформи з децентралізації влади. Зроблено висновок, що процес децентралізації потребує комплексної роботи компетентних осіб та усвідомлення територіальними громадами своїх можливостей на місцях. Впровадження децентралізаційних процесів сприятиме посиленню демократії в державі та підвищенню її стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мороз М. 
Інституційне забезпечення інноваційної діяльності в системі "держава - університети - промисловість" / М. Мороз, Л. Гейко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 9. - С. 96-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено методологічні та аналітичні узагальнення сучасного досвіду інституційного забезпечення органічної співпраці держави, університетів і бізнесових структур в інноваційному процесі. Виконано міжнародний порівняльний аналіз особливостей застосування концепції "потрійної спіралі" інноваційного циклу, здійснено оцінку стану відповідних процесів в Україні за рейтингами конкурентоспроможності, обгрунтовано необхідність удосконалення існуючої інноваційної політики України шляхом створення і підтримки механізмів коопераційної взаємодії держави, університетів і бізнесових структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гейко Л. 
Інновації на світовому та українському ринку зерна / Л. Гейко, О. Кушнір // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 2. - С. 67-80. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасного стану світового та українського ринків зерна. Доведено важливість впровадження інновацій на агропромислових підприємствах, підвищення ефективності сільського господарства в цілому та виробництва зерна зокрема, а також розвиток попиту спонукає до пошуку нових шляхів його задоволення. Досліджено інновації, які допоможуть збільшити ефективність аграрного сектора, а також зміцнити лідерство України на світовому ринку зерна. Зроблено висновок, що розвиток ринку зерна в більшій мірі залежить від функціонування аграрної науки і тому потребує розширення актуальних досліджень, підготовки обгрунтованих рекомендацій щодо модернізації організації та технологій виробництва й переробки зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гейко Л. 
Перспективи розвитку підприємств з переробки дикорослих недеревних рослин / Л. Гейко, А. Мартинюк // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 8. - С. 44-56. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто діяльність лісового господарства. Досліджено економічне значення лісового господарства, а також напрямок вирощування дикорослих недеревних рослин (продуктів). Розглянуто динаміку розвитку збирання дикорослих недеревних продуктів України на основі аналізу статистичної інформації в Одеській області. Досліджено значення очерету в промисловості, а також перспективи розвитку підприємств з використанням очерету в різних галузях. Розглянуто можливості використання та минулий досвід обробки очерету. Досліджено систему розвитку на прикладі ТОВ "УКРРІД", а також техніку та специфіку обробки дикорослих недеревних продуктів, потребу в обладнанні та її якість, а також, необхідність в інших матеріальних ресурсах. Прооведено аналіз динаміки показників очерету звичайного, що відбувається у м. Вилкове. Досліджено економічне значення впровадження матеріалу на прикладі зарубіжних країн, перспективи співпраці з країнами-сусідами та європейськими країнами. Розглянуто переваги українського очерета над очеретом інших зарубіжних країн. Проведено SWOT-аналіз ТОВ "УКРРІД" і виявлені його переваги, слабкі місця, можливості та загрози. Обгрунтовано необхідність активно займатися просуванням продукту на європейський ринок, вести широку рекламну кампанію в Україні з розповсюдження екологічно чистих ресурсів у побуді населення і розробки відповідної стратегії розвитку підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)341.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сментина Н. 
Методологічний аспект стратегічного планування розвитку об'єднаних територіальних громад / Н. Сментина, Л. Гейко, Р. Байрам // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 9. - С. 177-193. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання впровадження реформи децентралізації влади в Україні. Доведено, що сильна спроможна громада може забезпечити на власній території гідний рівень життя населення, що сьогодні головним є питання - як об'єднатися, щоб стати успішними, задоволеними власним добробутом, комфортним та змістовним життям. Відповіді на ці питання може дати стратегія розвитку об'єднаної територіальної громади. Визначено, що розробка стратегій розвитку об'єднаних територіальних громад є в Україні новим явищем як в теоретичному, так і практичному сенсі і доведено необхідність розробки стратегій розвитку новостворюваних об'єднаних територіальних громад, які мають показати громаді шлях до гідного рівня життя. Важливим поняттям у процесі стратегічного планування територіальних громад є поняття сталого розвитку, яке розглядається як розвиток, що задовольняє потреби теперішнього часу, проте не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби. Зазначено, що до цього часу єдиного визначення поняття сталого розвитку немає. Показано, що стратегічне планування соціально-економічного розвитку має спиратися на відповідну правову базу. Попри відсутність в Україні окремого закону, присвяченого стратегічному плануванню, окремі положення щодо нього містяться в низці нормативно-правових та законодавчих актів. Європейським Союзом запропонована методологія стратегічного планування розвитку об'єднаних територіальних громад, яка адаптована до сучасних економічних умов України і яка розглядає сталий розвиток і соціальну інтеграцію як основні принципи місцевого розвитку. На прикладі Визирської об'єднаної територіальної громади розглянуто процес розробки стратегії розвитку територіальної громади, показано необхідність проведення SWOT-аналізу, який дозволяє сформулювати стратегічні напрямки розвитку громади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Використання Due Diligence в обгрунтуванні передінвестиційних рішень у секторах національної економіки : колект. монографія / М. Д. Балджи, Н. В. Доброва, В. А. Карпов, Н. Є. Сілічєва, Ю. О. Репушевська, Л. М. Гейко, О. С. Бойко, О. С. Маркітан, М. О. Воробйова, Н. В. Сментина, Н. А. Клєвцєвич, А. А. Фіалковська, Н. В. Кічук, Е. А. Каражия, В. О. Однолько, С. А. Горбаченко; Одес. нац. екон. ун-т. - Одеса : ПромАрт, 2018. - 335 c. - Бібліогр.: с. 317-333 - укp.

Проаналізовано та систематизовано теоретичні та правові засади використання Due Diligence під час обгрунтування передінвестиційних рішень на мікро-, мезо- та макрорівнях. Розглянуто досвід західних консалтингових компаній із відпрацювання Due Diligence та можливості його запровадження в Україні. Опрацьовано особливості використання Due Diligence під час укладання угод злиття та поглинання. Проаналізовано сучасний стан і перспективи методичного забезпечення Due Diligence під час обгрунтування передінвестиційних рішень у секторах національної економіки, визначено методичний підхід до оцінки стану основних засобів у процесі модернізаційних перетворень на вітчизняних підприємствах. Окреслено тенденції розвитку окремих галузей національної економіки, обгрунтовано можливі передінвестиційні управлінські рішення. Розглянуто тенденції розвитку промисловості України та визначено можливості інвестування до певних галузей вітчизняної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839725 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського