Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гемза Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гемза Л. 
Яка історія? Довкола історичних метафор в есеях Мілоша, Герберта та Загаєвського / Л. Гемза // Наук. вісн. Cхідноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 3. - С. 27-31. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Показано, як історичні метафори функціонують в есеях трьох польських письменників: Мілоша, Герберта та Загаєвського. У кожного з них метафори відходять від розмовної риторики й загальновживаних топосів, є оригінальними й багатозначними. Для Мілоша історія є частиною спільної пам'яті - може обтяжувати, а може бути позитивною спадщиною. Відтак метафори в Мілоша часто окреслюють наш зв'язок з минулим: "коріння", "якір", "успадкування". Герберт трактує історію з більшим песимізмом: на відміну від Мілоша, бачить у ній поневолювача - називає його "в'язнем минулого". Загаєвський значно молодший від Мілоша й Герберта, тому відмінність його історичного досвіду закономірна. Наприклад, він пише про історію, як про вовну, а отже про матеріал, який беремо до рук і можемо формувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гемза Л. 
Один стих - целая философия (о стихотворении "Cale zycie przed toba..." Станислава Бараньчака) / Л. Гемза // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 9. - С. 19-22. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Представлено образное богатство стихотворения польского писателя Станислава Бараньчака "Cale zycie przed toba...", определена его связь с другими поэтическими произведениями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського