Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Генералюк Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Генералюк Л.  
Візуальний код Шевченка / Л. Генералюк // Слово і час. - 2004. - № 3. - С. 52-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Генералюк Л.  
Екфразис у Т.Шевченка і Т.Готьє (до проблеми взаємодії мистецтв у творчості Шевченка) / Л. Генералюк // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 45-54. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Ш5(4ФРА)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Генералюк Л.  
Образ дерева і семіотика візуально-просторових концептів (поезія, проза, малярство Т.Шевченка) / Л. Генералюк // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 21-31. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)5-8 + Щ103(4УКР)5-391 + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Генералюк Л.  
Універсалізм Шевченка: взаємодія літератури і мистецтва / Л. Генералюк; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К. : Наук. думка, 2008. - 544 c. - Бібліогр.: с. 516-539. - укp.

Проаналізовано особливості творчої природи, художнього мислення та реалізації таланту Т. Шевченка як поета та художника. Вперше досліджено міжвидову взаємодію мистецтв у його доробку, здійснено апробацію термінології на позначення причин і явищ літературно-мистецького інтеракціонізму (синтензія, екфразис, гіпотипозис), проведено зіставлення творчих досягнень Т. Шевченка з творчістю західноєвропейських і російських митців, у тому числі митців універсального типу. У контексті запропонованої концепції розглянуто структурування цілісної літературно-мистецької спадщини Шевченка через образи-концепти.

Проанализированы особенности творческой природы, художественного мышления и реализации таланта Шевченко как поэта и художника. Впервые исследовано межвидовое взаимодействие искусств в его наследии, осуществлена апробация терминологии на обозначение причин и явлений литературно-художественного интеракционизма (синтензия, экфразис, гипотипозис), проведено сопоставление творческих достижений Шевченко с творчеством западноевропейских и русских художников, в том числе универсального типа. В контексте предложенной концепции рассмотрено структурирование целостного литературно-художественного наследия Шевченко через образы-концепты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Шевченко,Т.Г.я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА707589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Генералюк Л. С. 
Творчість Тараса Шевченка в контексті взаємодії літератури і мистецтва початку - середини XIX століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Л. С. Генералюк; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Вперше системно описано та проаналізовано вплив пластичних мистецтв, коду іконічності на літературну спадщину Т. Шевченка та вплив літератури на його мистецькі твори. Розроблено методологію міждисциплінарного аналізу, яку можна застосовувати до творчості будь-якого літератора, що використовує код пластичних мистецтв і будь-якого художника, що реалізовує себе у слові. Сформовано поняттєвий апарат на основі апробованих у зарубіжному літературознавстві та іконології термінопонять. Простежено генезис міжвидових інтеракцій в історичному та культурному дискусі, зокрема в епоху романізму. Означено місце Шевченка у колі європейських і російських митців, близьких йому хронологічно та територіально, які володіли іконічним і вербальним кодами. Репрезентовано цілісний образ синестетичної особистості митця з використанням наукового апарату психології творчості. Обгрунтовано поняття образу-концепту як репрезентанта міжвидової взаємодії та розроблено систему вербально-іконічних образів-концептів, складників художньої картини світу Т. Шевченка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 80 + Щ100.174 + Щ103(4УКР)5-8 Шевченко Т.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бовсунівська Т. В. 
Екфразис. Вербальні образи мистецтва : монографія / Т. В. Бовсунівська, Р. К. Бобрик, О. М. Виноградов, Л. С. Генералюк, Т. В. Гребенюк; ред.: Т. В. Бовсунівська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 237 c. - Бібліогр.: с. 215-234 - укp.

Висвітлено проблеми екфразису в осмисленні теоретиків XXI ст. Надано можливість уявити стан і проблеми вивчення екфразису на сучасному етапі. Акцентовано увагу на термінологічній проблемі екфразису та західних концепціях візуалізації мистецтва словом. Проаналізовано текст роману О. Забужко "Музей покинутих секретів" як одного з найбільш наснажених візуальними екфразисами літературного твору. Розглянуто особливості гіперреалізму в образотворчому мистецтві та його прояв у романі Ж. Перека "Життя спосіб використання". Осмислено фактори, які провокують розвиток екфрастичного жанру в наш час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171.11 + Ш5(0)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Генералюк Л. С. 
Вплив культурної аури садиб українського дворянства на картину світу Тараса Шевченка / Л. С. Генералюк // Укр. біографістика. - 2011. - Вип. 8. - С. 237-247. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69079 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Генералюк Л. 
Пасинок Росії. Максиміліан Волошин у силовому полі катастроф початку XX ст. / Л. Генералюк // Слово і Час. - 2017. - № 5. - С. 4-17. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Запропоновано трактування постаті М. Волошина у світлі його реакцій на визначальні історичні події початку XX ст. Рецепція ним культурного і суспільно-політичного життя Європи й Росії пов'язана зі світоглядними орієнтирами поета, художника, критика, з його відданістю гуманістичним європейським цінностям, а також зі специфікою саморецепції. Позиціонуючи себе як "європеєць" та "пасинок Росії", М. Волошин надав широку й вичерпну оцінку катастрофам, які спіткали людство - від Першої світової війни до російського перевороту 1917 р. з його подальшим терором, голодом, захопленням територій. У публіцистичних статтях та поезії він висунув оригінальну концепцію російської історії, виклав провокативно-дискусійний погляд на цивілізаційні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 + Т3(0)6 + Т3(4РОС)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Генералюк Л. 
Пасинок Росії. Максиміліан Волошин у силовому полі катастроф початку XX ст. : (продовж.) / Л. Генералюк // Слово і Час. - 2017. - № 6. - С. 36-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано трактування постаті М. Волошина у світлі його реакцій на визначальні історичні події початку XX ст. Рецепція ним культурного й суспільно-політичного життя Європи й Росії пов'язана зі світоглядними орієнтирами поета, художника, критика, з його відданістю гуманістичним європейським цінностям, а також зі специфікою саморецепції. Позиціонуючи себе як "європеєць" та "пасинок Росії", М. Волошин надав широку й вичерпну оцінку катастрофам, що спіткали людство - від Першої світової війни до російського перевороту 1917 р. з його подальшим терором, голодом, захопленням територій. У публіцистичних статтях та поезії він висунув оригінальну концепцію російської історії, виклав провокативно-дискусійний погляд на цивілізаційні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Генералюк Л. 
Фотосправа в житті Тараса Шевченка / Л. Генералюк // Слово і Час. - 2017. - № 11. - С. 3-11. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено питання щодо про інтересу Т. Шевченка до фотографії, проаналізовано ставлення митця до можливостей цієї зображальної техніки. Розглянуто низку біографічних сюжетів, пов'язаних із новим на той час винаходом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Генералюк Л. 
Шляхи формування інтермедіальних досліджень / Л. Генералюк // Слово і Час. - 2020. - № 3. - С. 3-27. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Запропоновано розширений погляд на історію становлення сучасних інтермедіальних студій. Наголошено на тому, що підурунтям інтермедіального дискурсу в літературознавстві, окрім декларацій самих митців, стали праці філософів-естетиків та мистецтвознавців поч. ХХ ст.: Г. Вельфліна, М. Дессуара, А. Варбурга. На крос-галузеву оптику літературознавства, як і на метод інтермедіального аналізу вплинули: мистецтвознавча іконологічна школа (Е. Панофскі, Р. Віттковер, Е. Гомбрих та ін.); філософія, головно герменевтика та феноменологія; окремі галузі психології/природничих наук - від когнітивістики (Р. Арнхейм, Н. Гудмен), гештальтпсихології до останніх досліджень із нейрофізіології (Р. Цитович, К. ван Кемпен).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Слов'янські літератури у світовому культурному контексті: універсальне та індивідуальне : [зб. наук. пр.] / С. Д. Абрамович, О. В. Боронь, О. Г. Бросаліна, Л. С. Генералюк, М. П. Гогуля, Н. П. Іванова, М. Ю. Климець, Л. Л. Корнєєва, П. Г. Кошман, К. С. Кривопишина, З. Б. Лановик, І. В. Левичев, О. О. Ліденкова, Т. В. Лук'янова, О. П. Люсий, Т. О. Лях, А. В. Матющенко, Т. М. Михайлова, П. В. Михед, Л. М. Остапенко, Н. Ю. Поліщук, Г. В. Самойленко, Н. М. Сквіра, Л. В. Скорина, О. О. Смольницька, Л. Б. Тарнашинська, Р. Б. Харчук, Д. Ч. Чик, О. І. Чик, С. М. Яковенко, О. П. Яковина; ред.: П. В. Михед; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Ніжин : Лук'яненко В. В. : Орхідея, 2019. - 553 c. - укp.

В літературознавстві є просвітницько-марксистське уявлення про те, що письменник неодмінно повинен "відбивати реальний світ", в першу чергу — соціальні проблеми. Зауважено, що історія культури свідчить про роль сакрального матеріалу як її глибинного фундаменту. Так впровадження Біблії в слов'янський світ увійшло в протиріччя з "рідною" язичницькою спадщиною й визначило внутрішню конфліктність і динаміку духовного пошуку. Особливо властиве це для російської класики XIX cт., яка сполучала натуралістичність з витонченістю спіритуального ідеалу. Розглянуто творчість Скорина Л. В. стосовно "російського сліду" в українській епіграфістиці 20-х років XX століття. Виокремлено значення кліше "вбити дракона" у поезії Віри Вовк. Увагу приділено образу Дон Кіхота як дзеркалу самоідентифікації: апологія лицарства українського шістдесятництва. Охарактеризовано жанр психологічного роману в українській і англійській літературах першої половини XIX ст. (Є. Гребінка, Т. де Квінсі), наведено концепти шляху і світу від Григорія Сковороди, окреслено простори літературної фантастики в письменстві хорватського бароко тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-317 + Ш5(0)941-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Животворне світло слова : зб. наук. студій [пам'яті докторки філол. наук Наталії Ростиславівни Мазепи] / С. Д. Абрамович, Д. С. Бураго, Н. О. Висоцька, О. І. Гайнічеру, Л. С. Генералюк, О. Л. Глотов, В. А. Гусєв, М. Г. Жулинський, В. Я. Звиняцьковський, Б. П. Іванюк, В. П. Казарін, О. В. Кеба, О. С. Киченко, І. В. Козлик, Н. В. Костенко, С. А. Кривошапова, О. Г. Криштоф, С. В. Кучерявенко, П. В. Михед, Г. М. Новікова, М. О. Новікова, Л. К. Оляндер, О. Р. Омельчук, Т. А. Пахарєва, Т. Л. Рибальченко, Е. М. Свенцицька, Г. М. Сиваченко, Н. М. Сквіра, Е. С. Соловей, М. М. Сулима, Л. Б. Тарнашинська, О. В. Червінська, В. Ф. Чехун, О. А. Юдін; ред.: Н. М. Сквіра, М. Г. Жулинський, І. В. Козлик, М. М. Сулима; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. - Київ : Вид. дім Дмитра Бураго, 2021. - 344, [4] c. - укp. - рус.

У збірнику, присвяченому пам'яті докторки філологічних наук Наталії Ростиславівни Мазепи (1930 - 2019), уміщено статті з різних проблем історії російської, української та світової літератури, авторами яких є її учні, друзі, колеги. Наведено спогади про неї і бібліографію наукового доробку дослідниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-3 я43 + Ш.г(4УКР)6 д Мазепа Н.Р. я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Збірник наукових студій пам'яті докторки мистецтвознавства Валентини Рубан / В. Г. Абліцов, В. І. Баринова-Кулеба, Ю. В. Белічко, П. О. Білецький, Л. Г. Ганзенко, Л. С. Генералюк, П. І. Говдя, А. Ф. Дмитренко, П. М. Жолтовський, О. Ф. Журавель, О. В. Красильникова, І. Д. Ліховий, Д. В. Малаков, М. Пуцко-Бочкарьова, М. Р. Селівачов, О. К. Федорук, І. О. Ходак; ред.: І. О. Ходак; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : Вид-во ІМФЕ, 2019. - 298 c. - Бібліогр.: с. 266-294 та в підрядк. прим. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і наукову діяльність докторки мистецтвознавства, членкині-кореспондентки Національної академії мистецтв України В. Рубан. Наведено спогади про вчену, рецензії, аналітичні розвідки про ії наукові дослідження, реєстр ії основних опублікованих праць і статті наукових співробітників відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. Відображено різнобічні наукові зацікавлення В. Рубан українською художньою культурою від середньовіччя до сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)6 д Рубан В. 14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шевченківська енциклопедія. Образотворча спадщина : [зб. ст.] / Н. Асеєва, В. Афанасьев, П. Білецький, Н. Білоус, Л. Большаков, О. Боронь, Б. Бутнік-Сіверський, І. Вериківська, Н. Відоняк, Л. Генералюк, Н. Грязнова, Т. Дворниченко, Ю. Єрмоленко, Ю. Жиленко, Л. Зінчук, Т. Калініна, О. Карпенко, В. Касіян, Н. Клименко, А. Козулько, В. Колесник, М. Корнійчук, Н. Лисенко, Н. Наумова, Д. Нікітін, В. Овсійчук, О. Овчаренко, Н. Орлова, Н. Оробченко, Л. Остафіїва, Г. Паламарчук, Т. Петрик, Н. Покормяко, Є. Середа, М. Скиба, Г. Скляренко, О. Слободянюк, Г. Смирнова, Д. Степовик, В. Судак, О. Сьомка, Л. Таращук, О. Федорук, Р. Харчук, І. Ходак, Т. Холоша, О. Цурканюк, О. Черненко, Т. Чуйко, К. Чумак, Ю. Шиленко, В. Юван, М. Юр, С. Яценко, В. Яцюк; ред.: О. В. Боронь, М. Г. Жулинський, М. П. Бондар, С. А. Гальченко, П. Ю. Гриценко, Г. А. Скрипник, В. Л. Смілянська, Д. В. Стус, Н. П. Чамата; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2023. - 675, XVI c. - укp.

Зазначено, що у виданні зібрано статті, в яких наведено основну інформацію про майже всі відомі, в тому числі й незнайдені, твори живопису і графіки Шевченка. Висвітлено провідні жанри його образотворчої спадщини, розкрито її визначальні художні особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. 80 я20 + Щ143/153(4УКР)5-8 Шевченко Т. я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського