Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Георгієва С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Георгієва С. І. 
Болгарська переселенська говірка мішаного типу: стан і етапи формування : Автореф. дис... канд. філол. наук / С. І. Георгієва; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. - К., 2006. - 23 c. - укp.

Вивчено діалектну систему болгарської зорянської говірки, проаналізовано особливості її функціонування. Досліджено і визначено походження і актуальну діалектну належність даної говірки. Наведено типологічний аналіз фонетико-фонологічної, морфологічної та лексичної систем у болгарському переселенському діалекті мішаного типу в зіставленні з болгарським діалектним континуумом метрополії, болгарською літературною мовою, а також з діалектами і літературними мовами слов'янських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.12 + Ш141-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Георгієва С. І. 
Діалектна диференціація болгарського континууму метрополії / С. І. Георгієва // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 18. - С. 136-147. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено діалектну диференціацію болгарського континууму метрополії. Проблема диференціації континууму метрополії, принципів його членування залишаються важливими для пізнання особливостей структури та ліній розвитку нових болгарських говірок. Складання цілісного інвентарю диференційних маркерів різних мовних рівнів є дуже важливим при визначенні генетичної близькості нових болгарських говірок України у їх подальшому дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слов'янська філологія у сучасному світі : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф. "Слов'янські читання", 24-25 травня 2021 р., м. Одеса / ред.: О. А. Войцева, О. В. Яковлєва, Є. М. Степанов, С. І. Георгієва, С. В. Дмитрієв, І. В. Мурадян, О. М. Новак, О. Ю. Сайковська, О. А. Войцева, О. В. Яковлєва; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, "Слов'янська філологія у сучасному світі", Міжнародна науково-практична конференція "Слов'янські читання", "Слов'янські читання", Міжнародна науково-практична конференція . - Одеса : Астропринт, 2021. - 121 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Збірник 1 Міжнародної науково-практичної конференції «Сло¬в’янські читання» містить матеріали, що стосуються актуальних пи¬тань славістики, зокрема історії та сучасного стану слов’янських мов і літератур, стилістики, культури та фольклору, проблем міжкультурної комунікації, перекладу й методики викладання слов’янських мов


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я431(0)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проблеми онлайн-навчання філологічних дисциплін у вищій школі : зб. матеріалів наук.-практ. семінару каф. заг. та слов'ян. мовознавства ОНУ ім. І. І. Мечникова / ред.: О. А. Войцева, Є. М. Степанов, О. В. Яковлєва, С. І. Георгієва, С. В. Дмитрієв, О. М. Новак, О. Ю. Сайковська, Д. Ф. Стоянова; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, "Проблеми онлайн-навчання філологічних дисциплін у вищій школі", науково-практичний семінар кафедри загального та слов'янського мовознавства ОНУ імені І. І. Мечнікова. - Одеса : ОНУ, 2023. - 164 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Збірник укладено за матеріалами науково-практичного семінару кафедри загального та слов 'янського мовознавства Одеського національного універси¬тету імені І. І. Мечникова, який відбувся 16.09.2021 р. Він містить публікації з проблем онлайн-навчання філологічних дисциплін, що відбивають різні аспекти методики викладання та педагогічний досвід викладачів. Тексти статей відо¬бражають погляди авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.р30-215 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соціально-психологічна підтримка осіб з інвалідністю в умовах війни : колект. монографія / І. Маслянікова, А. Базиленко, Н. Барна, Н. Гаєвська, О. Гаєвська, С. Георгієва, А. Гребенюк, Г. Давиденко, О. Литовченко, К. Мілютіна, В. Найчук, О. Овчаренко, А. Османова, Т. Острянко, О. Поджинська, І. Таланчук, Ю. Турчина; ред.: І. Маслянікова; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Ун-т "Україна", 2023. - 215 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Створено за результатами найкращих доповідей, представлених на XXII Міжнародній науково-практичній конференції "Інклюзивне освітнє середовище: проблеми, перспективи, кращі практики" (30 листопада — 1 грудня 2022 року). Визнано, що тема інвалідності не втрачає своєї актуальності в українському суспільстві, адже крім відомих причин її набуття додається ще одна — "інвалідність внаслідок війни". Зазначено, що питання надання соціально-психологічної підтримки особам з інвалідністю в умовах війни постає особливо гостро та привертає увагу все більшого кола людей. Наголошено, що з’являється нагальна потреба у висвітленні на широку аудиторію результатів наукових та практичних напрацювань у цій галузі. Саме такою є основна ідея видання монографії авторським колективом Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна". Обґрунтовано, що світова гармонія в житті людей настане тоді, коли будуть створені такі системи освіти й виховання, що кожна людина матиме можливість максимально розвинути свої індивідуальні здібності і готова буде об’єднати свої можливості із зусиллями інших людей, щоб отримати синергетичний ефект — максимум щастя для максимальної кількості людей. Стрижнем поведінки буде божий принцип: не роби людині те неприємне, що не хочеш, аби тобі його робили. Показано, що внесок у це досягнення інклюзивних принципів і дистанційних технологій та цифровізації навчання буде дуже вагомим, якщо не вирішальним, так, сьогодні, коли йде війна, онлайн навчання чи не єдине місце, де студенти, учні й усі інші учасники процесу найменше відчувають, що ведуться бойові дії. Необхідно тільки організувати кваліфіковану соціоемоційну підтримку. Встановлено, що онлайн-майданчик Університету "Україна" є тим місцем, де народжуються нові ідеї та творяться інклюзивні дива. Зауважено, що Університет "Україна" твориться десятками регіонів і сотнями людей з усієї України і майже ровесник в останнє відродженої української держави, а також університет належить до потужних освітянських структур вищої освіти. Окреслено роль міжнародного стажування в підготовці студентів з інвалідністю, досвід Болгарії в умовах надання тимчасового прихистку українцям. Розглянуто навчання самообороні жінок з інвалідністю та без, як превенція насилля та відновлення почуття безпеки, втрачене через військові дії. Зроблено огляд закордонного досвіду в роботі з набутою інвалідністю (ампутантами). Описано технології подолання апатії, паніки і тривоги людьми з інвалідністю в умовах війни, теорії та підходи до поняття стресу, як складової дослідження стресостійкості студентів з інвалідністю. Розкрито особливості психологічної допомоги особистості в наслідок дії травмуючих ситуацій у воєнний час, висвітлено соціально-психологічну підтримку дітей в умовах війни та роль закладів позашкільної освіти. Виокремлено особливості психологічного супроводу дітей з інвалідністю під час війни (арт-терапевтичний підхід).


Індекс рубрикатора НБУВ: С49-35(4УКР) + С493.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського