Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Главчева Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Решетник Н. Н. 
Создание и использование базы данных "Читатели" в интегрированной программе ИРБИС. Опыт работы НТБ НТУ "ХПИ" / Н. Н. Решетник, Ю. Н. Главчева // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 12-я Междунар. конф. "Крым 2005". - 2005. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - рус.

24 Розглянуто досвід створення БД "Читач", яка використовується в роботі АРМiв "Читач" та "Книговидача". Наведено приклади вихідних форм: абонементна картка читача, етикетки для формулярів читачів, списки груп читачів.

The experience of creation of the Database "Readers" used within "Reader" and "Circulation" modules is described. The examples of the output forms: reader's subscription card, reader's cards labels, list of the readers' groups are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)757.11с51

Рубрики:


      
Категорія:    
2.

Главчева Ю. М. 
Ідентифікація текстового плагіату в академічних документах / Ю. М. Главчева, О. В. Каніщева // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 6. - С. 83-86. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета статті - аналіз найбільш розповсюджених технологій виявлення текстового плагіату. Про проблему плагіату у академічних документах свідчать дослідження, які проведено в різних країнах, у тому числі в Україні. Для виявлення плагіату у наш час активно використовуються інформаційні технології. Складність задачі виявлення плагіату обумовлено тим, що існують різні види плагіату. Проаналізовано основні види академічного плагіату. Розглянуто найбільш відоме програмне забезпечення, яке дозволяє виявити фрагменти потенційного плагіату. Системи виявлення плагіату в академічних текстах постійно удосконалюються. Але не важаючи на це, є деякі аспекти цих систем, які потребують доопрацювання або пошуку нових рішень. Основне завдання - створення системи, яка буде з достатнім відсотком вірогідності орієнтовна на виявлення усіх видів плагіату, тобто буде більш універсальною. Досліджено ознаки визначення авторського стилю для визначення плагіату. Проаналізовано два основні підходи до визначення текстового плагіату, визначені основні переваги і недоліки. Висновок: основну увагу на даному етапі приділено пошуку текстового плагіату. Програмні засоби, які працюють на основі пошуку подібностей надають достатньо точні результати, але виділено ряд факторів та обмежень підходу з пошуку подібностей. З цієї причини активно проводяться дослідження інших підходів. Один з них - ідентифікація плагіату на основі авторського стилю написання роботи. Він ще практично не реалізований, але має потенційні можливості використання. Використання ефективних програмних засобів виявлення можливого плагіату сприятиме імплементації принципів академічної доброчесності в цілому, сприятиме підвищенню рівня якості освітнього та наукового процесів як в Україні, такі у всьому світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)71 + Х839(4УКР)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Главчева Ю. М. 
Огляд методів та технологій інформетрії / Ю. М. Главчева, О. В. Каніщева, Н. В. Борисова // Кибернетика и систем. анализ. - 2019. - 55, № 3. - С. 182-193. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено огляд методів і технологій в інформетрії. Визначено її задачі та напрямки. Показано взаємозв'язок таких понять, як наукометрія (scientometrics), бібліометрія (bibliometrics), інфор- метрія (informetrie), вебометрія (webometrics), альтметрія (altmetrics). Проаналізовано наявні моделі і методи інформетрії, а також її актуальні проблеми. Розглянуто аналітично-пошукові наукометричні бази даних та системи, виявлено їхні недоліки та переваги. Визначено характеристики наукометричних систем, їхні складові та чинники, які впливають на наукометричні індекси. На підставі проведеного дослідження сформульовано перспективні напрямки розвитку наукометричних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Главчева Ю. М. 
До питання оцінки якості науки / Ю. М. Главчева, М. І. Главчев // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проналізовано підходи до оцінювання якості наукової діяльності на основі аналізу наукових публікацій та їх вплив на академічне середовище. Розглянуто та порівняно наукометричні системи, як інструменти для вимірювання якості наукової діяльності. Досліджено, що підходи до оцінки наукової діяльності впливають на поведінку учасників наукового процесу (автори, видавництва, інші) та викликають появу таких негативних явищ, як академічне шахрайство, маніпулювання наукометричними показниками, поява хижацьких видавництв та сміттєвих видань. Проаналізовано поняття якості наукової публікації та її ключові характеристики. Висновок: наукова якість є одним головних визначальних факторів оцінки наукової діяльності. Якість наукової діяльності відображується у публікаціях результатів наукових досліджень. Некоректне використання підходів до вимірювання якості наукової діяльності призводить до нечесних практик, не забезпечує адекватної оцінки, а, також, не сприяє підвищенню якості наукового процесу. Необхідно унеможливити маніпулювання показниками, забезпечувати якість наукових публікацій, вивчати кращі світові практики з оцінки наукової діяльності та адаптувати їх до власного наукового процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського