Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладка В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Курс лекцій з історії мови = Cours d'histoire de la langue francaise / уклад.: Д. А. Князєва, В. А. Гладка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2006. - 44 c. - Бібліогр.: 16 назв. - фр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-930 + Ш147.11-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІР7742 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гладка В. А. 
Вступ до романської філології: соціолінгвістичний аспект : навч. посіб. / В. А. Гладка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2008. - 112 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Наведено загальну характеристику основних романських мов, зокрема, італо-, галло-, іберо-, балкано(східно)-романську підгрупи романських, а також креольських мов, визначено їх діалектний склад і статус.

Приведена общая характеристика основных романских языков, в частности, итало-, галло-, иберо-, балкано(восточно)-романская подгруппы романских, а также креольских языков, определены их диалектный состав и статус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш047я73-1

Шифр НБУВ: ВА711899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гладка В. А. 
Мовний синкретизм питальних та відносних займенників у французькій мові: діахронія та синхронія : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / В. А. Гладка; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-212.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347509 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гладка В. М. 
Особливості перебігу та стан системи гемостазу у пацієнтів з енцефалітами при активації герпетичної інфекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / В. М. Гладка; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Вивчено стан клінічних, гемостазіологічних, нейропсихологічних, нейровізуалізаційних показників у 80-ти хворих на енцефаліти, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та у 26-ти хворих на енцефаліти неуточненої етіології. Доведено, що за енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, в анамнезі спостерігалась висока частота алергічних проявів, герпетичних висипів і соматичних захворювань. Встановлено, що за умов цього органічна неврологічна симптоматика супроводжувалась змінами магнітно-резонансної томографії (МРТ)-параметрів головного мозку з наявністю крововиливів у мозок і великим відсотком геморагічного синдрому за даними дослідження спинно-мозкової рідини. Одержано дані щодо більш тяжкого клінічного перебігу енцефалітів, які пов'язані з активацією вірусу простого герпесу (ВПГ1/2) та мікст-герпесвірусної інфекції. У пацієнтів із енцефалітами, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, розвинулись гіпокоагуляційні зміни в системі коагуляційного гемостазу, які супроводжувалися зниженням агрегаційних властивостей тромбоцитів. Встановлено, що застосування ациклічних аналогів нуклеозидів має позитивний вплив на клінічний перебіг енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та оптимізує терапію геморагічного синдрому за енцефалітах, які пов'язані з активацією ВПГ1/2 та мікст-герпесвірусної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.162-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гладка В. А. 
Фонетична система латинської мови та її розвиток у сучасних романських мовах : навч. посіб. / В. А. Гладка; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2010. - 64 c. - Бібліогр.: с. 61-63. - укp.

Розглянуто фонетичну систему латинської мови, успадковану сучасними романськими мовами. Детально проаналізовано фонетичні закони та зміни, які відбуваються у вокальній та консонантній системах за переходу від народної латини до романських ідіом.

Рассмотрена фонетическая система латинского языка, унаследованная современными романскими языками. Детально проанализированы фонетические законы и изменения, какие происходят в вокальной и консонантний системах при переходе от народной латыни к романским идиомам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147-931 + Ш146.1-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гладка В. А. 
Соціолінгвістична характеристика романомовного ареалу : навч. посіб. для студ. ВНЗ / В. А. Гладка. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2010. - 155 c. - Бібліогр.: с. 142-143 - укp.

Вперше систематизовано та проаналізовано соціолінгвістичний статус основних романських мов та їх діалектів. Розглянуто креольські мови як особливу форму романських мов. Досліджено статус мова/діалект у контексті романських мов. Висвітлено класифікацію романських мов і критерії їх виділення. Розкрито принцип соціолінгвістичного статусу мовної одиниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147-936.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Литвиненко Н. В. 
Ведення пацієнтів із психовегетативним синдромом / Н. В. Литвиненко, В. М. Гладка, Т. Й. Пурденко // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 95-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність застосування препарату цефавора у пацієнтів із психовегетативним синдромом. Обстежено 42 пацієнтів із психовегетативним синдромом віком 23 - 55 років: 19 - з дисциркуляторною енцефалопатією I - II стадії на тлі артеріальної гіпертензії, 12 - з дисциркуляторною енцефалопатією I - II стадії на тлі церебрального атеросклерозу, 11 - з хронічними запальними ураженнями центральної нервової системи (енцефаліт, арахноенцефаліт, енцефаломієліт). Діагностика психовегетативного синдрому грунтувалася на виявленні полісистемних вегетативних порушень та виключенні соматичної патології. Дослідження вегетативної сфери передбачало визначення вегетативного тонусу за допомогою опитувальника для виявлення вегетативних порушень О. М. Вейна та індексу Кердо і вегетативного забезпечення діяльності за допомогою ортокліностатичної проби. Досліджено короткострокову пам'ять (тест запам'ятовування 10 слів) і здатність до концентрації уваги (коректурна проба). Стан мозкового кровообігу оцінювали за допомогою комп'ютерної реоенцефалографії. Використання препарату цефавора сприяло позитивній динаміці неврологічного статусу, покращанню уваги, зниженню рівня тривожності, нормалізації стану вегетативної нервової системи та покращанню мозкового кровообігу (пульсового кровонаповнення, венозного відтоку, тонусу судин). Висновки: прийом препарату цефавора сприяє зменшенню частоти та вираженості скарг у хворих із психовегетативним синдромом, покращанню уваги, зниженню рівня тривожності, покращанню мозкового кровообігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Литвиненко Н. В. 
Клінічні методи дослідження нервової системи у новонароджених та дітей грудного віку : навч. посіб. для лікарів-інтернів, курсантів, практ. лікарів з фахів "неврологія", "педіатрія", "сімейна медицина" / Н. В. Литвиненко, Т. Й. Пурденко, В. М. Гладка; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". - Полтава, 2016. - 125 c. - Бібліогр.: с. 104-108 - укp.

Розкрито особливості оцінювання неврологічного статусу новонароджених та дітей грудного віку. Висвітлено динаміку їх моторного, психічного і мовленнєвого розвитку. Акцентовано увагу на питаннях трактування патологічних змін у неврологічному статусі. Наведено основні етапи формування нервової системи в процесі внутрішньоутробного розвитку та в постнатальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*699.1 я73 + Р731.96 я73 + Р733.62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гладка В. В. 
Адміністративна відповідальність за поширення інформації, що вводить в оману : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Гладка; Держ.НДІ М-ва внутр. справ України. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Досліджено проблеми адміністративної відповідальності за поширення інформації, що вводить в оману. З'ясовано зміст поширення інформації, що вводить в оману, як форми недобросовісної конкуренції, та визначено поняття адміністративно-правового захисту від поширення такої інформації. Розглянуто адміністративну відповідальність як засіб протидії поширенню інформації, що вводить в оману. Висвітлено проблеми кваліфікації адміністративних правопорушень, пов'язаних з поширенням інформації, що вводить в оману, та запропоновано шляхи їх вирішення. Визначено структуру адміністративних проваджень у справах щодо поширення такої інформації, та з'ясовано процесуальний статус їх учасників. Розкрито особливості доказування у справах щодо поширення такої інформації, та визначено шляхи його удосконалення. За результатами дисертаційного дослідження розроблено і надано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності за поширення інформації, що вводить в оману.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.899.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гладка В. А. 
Лінгвокогнітивні засади творення неофразеології французької мови : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.05 / В. А. Гладка; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Присвячено встановленню лінгвокогнітивних засад і розумово-мовленнєвих механізмів первинної і вторинної фразеологізації, а також мотиваційних основ породження неофразеологізмів, які відображають особливості менталітету сучасного суспільства Франції, що закладає підґрунтя нового напряму когнітивної неофразеології. Уперше реалізовано лінгвокогнітивний підхід до вивчення процесів неофразеологізації; описано розумово-мовленнєві механізми та мотиваційні основи породження неофразеологізмів сучасної французької мови; проаналізовано психокогнітивні передумови та когнітивно-прагматичні стимули їх появи. Уперше шляхом багатоаспектного неофразеологічного аналізу доведено ступеневий характер усталеності неофразеологізмів. Використання нової методики когнітивного аналізу, заснованої на положеннях теорії концептуальної інтеграції, уможливило нове розуміння фразеологічного значення як когнітивної структури, заснованої на переосмисленні наявної інформації, набутого досвіду і вражень про дійсність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435531 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського