Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладуш Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Гладуш Т. І. 
Нові можливості електроелімінації у вивченні патогенезу опіків очей, їх діагностики та лікування (експериментально-клінічне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / Т. І. Гладуш; Ін-т оч. хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2004. - 19 c. - укp.

На моделі стандартного важкого хімічного (лужного) опіку рогівки виявлено зміни компонентів білкового метаболізму (вмісту білка, амінного азоту та рівня протеолітичної активності) у динаміці опікового процесу в оці, які корелюють між собою в рогівці, волозі передньої камери та плазми крові, та між собою, зокрема в цих середовищах, і мають характерну стадійність. Установлено та обгрунтовано п'ять патогенетичних стадій: первинного некрозу, пригнічення білкового синтезу й інтоксикації, вторинного некрозу, глибоких трофічних розладів і відновлювальну, а також визначено їх терміни. З'ясовано, що за допомогою електроелімінації з тканин обпеченого ока можна елімінувати білкові фрагменти некротичних тканин та йони пошкоджуючих речовин, що свідчить про доцільність її застосування під час надання невідкладної допомоги та для лікування опіків очей. За результатами клінічних досліджень установлено, що вміст білка, амінного азоту та рівень протеолітичної активності в елімінаті залежать від важкості, етіології та стадії опікового процесу в оці та є об'єктивним методом їх діагностики. Доведено, що застосування електроелімінації в комплексній протиопіковій терапії хворих з важкими опіками очей поліпшує їх клінічний перебіг та результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.808.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гладуш Т. И. 
Нарушения функционального состояния митохондриальных структур сетчатки при экспериментальном диабете и возможности их коррекции / Т. И. Гладуш, Е. И. Байдан // Офтальмол. журн. - 2009. - № 1/2. - С. 92-97. - рус.

Вивчено функціональний стан мітохондрій сітчастої оболонки у разі моделювання експериментального діабету у щурів. Встановлено зниження активності ферментативних систем мітохондріального матриксу та внутрішньої мембрани мітохондрій, що свідчить про порушення окислювально-відносних і біоенергетичних процесів у ретинальній тканині у разі експериментального діабету. Одержані дані розкривають найважливішу ланку механізму розвитку діабетичної ретинопатії у разі моделювання діабету. Наведені також дані про можливість корекції функціонального статусу мітохондрій за допомогою тіолових препаратів (ацетилцистеїн або таурин) і біофлавоноїдів (рутин).

Изучено функциональное состояние митохондрий сетчатки при моделировании экспериментального диабета у крыс. Установлено снижение активности ферментатов в митохондриальном матриксе и внутренней мембране митохондрий, что свидетельствует о нарушении окислительно-восстановительных и биоэнергетических процессов в сетчатке при экспериментальном диабете. Полученные данные раскрывают важное звено в механизме развития диабетической ретинопатии при моделировании диабета. Приведены также данные о возможности коррекции функционального статуса митохондрий с помощью тиоловых препаратов (ацетилцистеин или таурин) и биофланоидов (рутин).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р673.9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гладуш Т. І. 
Застосування метиленового синього в комбінації із низько енергетичним лазером в лікуванні експериментального (змішана флора) бактеріального кератита / Т. І. Гладуш, М. О. Чорнобай // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 58-62. - укp.

Оцінено ефективність комбінації метиленового синього та низькоенергетичного лазерного випромінювання у процесі лікування бактерійного кератиту.

Оценена эффективность комбинации метиленового синего и низкоэнергетического лазерного излучения при лечении бактериального кератита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401-5

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Изучение эффективности послойной пересадки гетерогенного эквивалента стромы роговицы в эксперименте / Н. В. Пасечникова, Б. М. Коган, Т. И. Гладуш, И. О. Насинник, С. Г. Коломийчук, Е. В. Вансович // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 2. - С. 64-70. - рус.

Враховуючи відсутність реакції ока кролика у відповідь на трансплантацію оптимального варіанту еквівалента строми рогівки і високу клінічну ефективність цього виду кератопластики, вважається доцільним його застосування в клініці.

Учитывая отсутствие реакции глаза кролика в ответ на трансплантацию оптимального варианта эквивалента стромы роговицы и высокую клиническую эффективность данного вида кератопластики, считается целесообразным его применение в клинике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.434

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського