Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Глушко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Глушко К. С. 
Інтелектуальна власність: генезис, структура, функціонування : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / К. С. Глушко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні підходи щодо аналізу інтелектуальної власності, її сутнісні риси, роль у виробничому процесі, взаємовідносини між інтелектуальним капіталом та інтелектуальною власністю, методологію розгортання інтелектуальної власності, принципи комерціалізації інтелектуальної власності як системи діяльності. Здійснено аналіз відповідності українських інститутів інтелектуальної власності вимогам сучасної, орієнтованої на знання й інновації економіки, досвіду розвинених країн в даній області та можливі заходи для розвитку й адаптації інститутів інтелектуальної власності. Визначено фактори ціноутворення на ринку інтелектуальної власності, особливості даного ринку як ринку засобів виробництва. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення процесу комерціалізації інтелектуальної власності. Запропоновано основні напрями вдосконалення інститутів інтелектуальної власності як необхідної умови бездоганного процесу комерціалізації інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лобода В. Ф. 
Оптимізація діагностики та лікування хронічної поєднаної гастродуоденальної та гепатобіліарної патології у дітей на тлі окремих фонових станів / В. Ф. Лобода, А. З. Миколенко, Ю. І. Бутницький, Л. І. Добровольська, К. Т. Глушко // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 6. - С. 154-156. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено клінічний перебіг і методи лікування хронічної поєднаної патології гастродуоденальної та гепатобіліарної зон у дітей різного віку з урахуванням типу аномалії конституції. В результаті дослідження встановлено відмінність клінічної картини хронічних захворювань травної системи у дітей із лімфатико-гіпопластичною аномалією конституції, тому лікар повинен враховувати конституційні особливості кожної дитини у разі верифікації діагнозу, вибору тактики лікування та розробки профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобода В. Ф. 
Клінічні аспекти перебігу хронічних захворювань травної системи у дітей з еозинофілією / В. Ф. Лобода, К. Т. Глушко, А. З. Миколенко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2014. - 77, № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлены особенности течения заболеваний пищеварительной системы у детей с эозинофилией. Обследовано 53 пациента и 20 здоровых детей. У 77,4 % больных выявлены различные гельминтозы. Сопутствующая аллергическая патология выявлена у 9,4 % детей, другие причины - в 3,8 % случаев. Дети с хроническими заболеваниями пищеварительной системы и эозинофилией требуют комплексного обследования, в первую очередь на паразитозы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глушко К. Т. 
Клініко-параклінічні особливості перебігу хронічної гастродуоденальної та гепатобіліарної патології на фоні паразитозів у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / К. Т. Глушко; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2015. - 20 c. - укp.

Вивчено клініко-патогенетичні аспекти хронічної гастродуоденальної та гепатобіліарної патології у дітей на тлі паразитозів. Встановлено переважання клінічних проявів больового синдрому за хронічної гастродуоденальної патології та симптомів інтоксикації за хронічної гепатобіліарної патології на тлі паразитозу у дітей. Виявлено відмінності клітинного, гуморального імунітету та цитокінового статусу у дітей із супутнім паразитозом. Встановлено, що клінічний перебіг і показники імунної системи залежали від виду паразита та поєднання інвазії паразитом та інфікування H. pylori. З'ясовано морфологічні особливості слизової оболонки шлунка за хронічного гастриту у дітей на тлі моноінвазії лямбліозом та його поєднання із H. pylori. На підставі результатів дослідження обгрунтовано та розроблено прогностичні критерії вірогідності інфікування паразитами у дітей із хронічною гастродуоденальною та гепатобіліарною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.517-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Глушко К. Т. 
Імунологічні особливості перебігу хронічного гастродуоденіту в дітей на тлі лямбліозу / К. Т. Глушко, М. І. Кінаш, А. Б. Кабакова, І. Й. Шостак // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5. - С. 78-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3 + Р733.517.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Боярчук О. Р. 
Сучасні аспекти консервативної терапії нетримання сечі та збереження функції нирок у дітей із спінальним дизрафізмом / О. Р. Боярчук, К. Т. Глушко // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 6. - С. 602-608. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Уроджені дефекти невральної трубки є одними з найчастіших уроджених вад розвитку, при яких уражаються декілька органів і систем. У зв'язку з удосконаленням хірургічного лікування та корекції гідроцефалії виживання цих пацієнтів покращилося. На даний час важливою проблемою, що впливає на якість життя та його тривалість у даної групи дітей, є розвиток нейрогенного сечового міхура. Нейрогенна дисфункція сечового міхура може спричинити необоротні патологічні зміни верхніх і нижніх сечовидільних шляхів. Вторинне ураження стінки сечового міхура, розвиток міхурово-сечовідного рефлюксу, гідронефрозу, фіброзу нирок є основними ланками патологічного процесу, що призводить до ниркової недостатності і смерті. Тому раннє активне спостереження та лікування цих дітей є важливими для збереження функції нирок. Активне застосування чистої періодичної катетеризації та антихолінергічних препаратів при необхідності є основними консервативними методами урологічного ведення дітей із spina bifida. Пошук літератури здійснювався за допомогою бази даних PubMed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.024.1 + Р733.636.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шульгай О. М. 
Проблема гастроптозу як прояву недиференційованої дисплазії сполучної тканини у практиці дитячого гастроентеролога / О. М. Шульгай, А. Б. Кабакова, Л. А. Клим, К. Т. Глушко // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Описано клінічні випадки захворювань на недиференційовану дисплазію сполучної тканини у дівчаток віком 10 і 15 років. Дана патологія є досить поширеною, оскільки має чимало клініко-морфологічних і вісцеральних проявів, але діагностується та встановлюється досить рідко. На її основі формуються хронічні захворювання, виникає асоційована патологія. Наведено детальні клінічні описи випадків підтвердженого гастроптозу (опущення шлунка) як одного з вісцеральних проявів недиференційованої дисплазії сполучної тканини, лабораторні та інструментальні обстеження, що дозволяють діагностувати дану патологію. Гастроптоз спостерігається у дітей із вираженою астенічною статурою, а саме з витягнутими пропорціями тіла, значною худорлявістю, малим обсягом грудної клітки, вузькістю плечей. Це обумовлено тим, що у людей такого типу м'язи і зв'язковий апарат розвинені слабо, тому вони не здатні витримувати покладені на них навантаження, наслідком чого стає ціла низка проблем, у тому числі опущення шлунка, кишечника та інших внутрішніх органів. Причин опущення шлунка є досить багато: природжена слабкість сполучної тканини, захворювання матері під час вагітності, хірургічні втручання, різка втрата маси тіла внаслідок захворювань або дієт, які призводять до виникнення дефіциту вітамінів і білків в організмі, регулярне переїдання, вживання неякісної або занадто "важкої" їжі, часте вживання газованих напоїв, подовження брижі товстої кишки, що веде до зміщення спочатку кишечника, а надалі й шлунка. Знання клінічних проявів і особливостей перебігу недиференційованої дисплазії сполучної тканини дозволить вчасно діагностувати дану патологію та допоможе більш повноцінно надавати медичну допомогу таким пацієнтам, проводити їх реабілітацію, психологічну адаптацію, а також попередити ранній розвиток інвалідизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413 + Р251.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мочульська О. М. 
Особливості клінічного перебігу алергодерматозів у дітей (огляд літератури) / О. М. Мочульська, К. Т. Глушко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 7. - С. 58-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Поширеність алергічних захворювань постійно зростає в усьому світі. За прогнозами ВООЗ, до 2050 р. від різноманітних алергозів страждатиме більшість населення планети, при цьому алергеном може слугувати будь-яка речовина, а XXI ст. стане епохою алергії. У структурі алергічних захворювань у дітей провідне місце посідають алергічні ураження шкіри - алергодерматози, що характеризуються вираженим клінічним поліморфізмом, гострим або хронічним стадійним перебігом із розвитком супутніх патологічних змін у багатьох системах дитячого організму, який росте. Алергодерматози є великою групою захворювань шкіри: простий та алергічний контактні дерматити, атопічний дерматит, різні форми екземи, гостра та хронічна алергічна кропив'янка, набряк Квінке, багатоформна ексудативна еритема (синдром Стівенса - Джонсона), гострий епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), токсикодермії, а також менш поширені дерматози, в патогенезі яких провідними є саме алергічні реакції. Мета роботи - навести клінічні критерії диференційної діагностики алергодерматозів у дітей для підвищення її ефективності. Встановлено, що алергодерматози у дітей характеризуються поліморфністю клінічних проявів, що залежить від конкретної нозології. Відмічається тенденція до зростання частоти алергічних захворювань шкіри у дітей, особливо тяжких форм із рецидивним перебігом, резистентних до традиційної фармакотерапії. Комплексне вивчення клінічних проявів алергодерматозів у дітей сприятиме розробці диференційно-діагностичних критеріїв алергодерматозів у дітей, своєчасній точній діагностиці та призначенню патогенетично обгрунтованого лікування при різних алергічних хворобах шкіри. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пропедевтика педіатрії в синдромах : [підручник] / О. Р. Боярчук, М. І. Кінаш, О. М. Шульгай, Т. О. Воронцова, І. Б. Чорномидз, К. Т. Глушко, Л. І. Добровольська, М. В. Гребеник; ред.: О. Р. Боярчук, М. І. Кінаш. - Тернопіль : ТНМУ : Укрмедкнига, 2022. - 759 c. - Бібліогр.: с. 754-759 - укp.

Висвітлено історію розвитку української педіатрії. Розкрито анатомо-фізіологічні особливості дитячого організму. Особливу увагу приділено семіотиці ураження органів і систем, питанням вигодовування дітей з урахуванням сучасних настанов і рекомендацій провідних світових організацій. Подано інформацію про синдроми ураження органів і систем при патологічних станах у дітей. Розкрито особливості обміну речовин і енергії у дітей. Розглянуто питання фізичного та нервово-психічного розвитку дітей згідно з віковими періодами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69055 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського