Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Голишев О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Голишев О. Б. 
Курс лекцій з основ розрахунку будівельних конструкцій із опору залізобетону / О. Б. Голишев, А. М. Бамбура; НДІ буд. конструкцій Держбуду України. - К. : Логос, 2004. - 340 c. - укp.

Розкрито основи розрахунку будівельних конструкцій за межовими станами. Описано фізико-механічні властивості бетону, арматури та залізобетону. Розглянуто особливості розрахунку залізобетонних конструкцій за міцністю, тріщиностійкістю та деформативністю.

Раскрыты основы расчета строительных конструкций по предельным состояниям. Описаны физико-механические свойства бетона, арматуры и железобетона. Рассмотрены особенности расчета железобетонных конструкций по крепости, трещиностойкости и деформативности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006 я73-2 + Н5-028 я73-2 + Н53-028 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голишев О. М. 
Оцінка стану повітряного середовища корпусів випалювання згрудкування / О. М. Голишев, П. В. Бересневич, С. М. Білостоцька // Пробл. охорони праці в Україні. - 2004. - Вип. 8. - С. 39-43. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто технологічний процес виробництва залізорудних котунів, який характеризується рядом несприятливих факторів впливу на повітряне середовище виробничих приміщень, серед яких найбільший вплив мають пил і надмірна теплота. Наведено результати аналізу сучасного стану повітряного середовища виробничих приміщень під час спалювання залізорудних котунів на гірничо-збагачувальних комбінатах Кривбасу та мікрокліматичних умов на робочих майданчиках випалювальних машин. Показано коливання температури та відносної вологості за різні періоди року. Встановлено, що запиленість і загазованість повітря на робочих місцях у корпусах випалювання котунів знаходяться на рівні допустимих значень, тоді як теплова обстановка не відповідає чинним санітарним нормам.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31н6

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голишев О. М. 
Нормалізація повітряного середовища виробничих приміщень фабрик огрудкування залізорудних концентратів : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / О. М. Голишев; Криворіз. техн. ун-т. - Кривий Ріг, 2004. - 36 c. - укp.

Запропоновано методи розрахунку аеродинамічних і конструктивних параметрів місцевих відсмоктувачів пило- та тепловидільного технологічного обладнання: випалювальних машин, перевантажувальних вузлів, бункерів, вузлів грохотіння. Аналітично одержано вирази для знаходження витрати ежектованого повітря в закритих жолобах різної місткості та конфігурації за незв'язаного, зв'язаного та комбінованого режимів руху сипкого матеріалу різної крупності та температури. Теоретично обгрунтовано, розроблено та експериментально досліджено способи та засоби зменшення необхідних об'ємів аспірації та скорочення винесення матеріалів в аспіраційну мережу, забезпечення високої аеродинамічної стійкості аспіраційних систем. Розроблено теплотехнічний і гідравлічний методи запобігання заростанню аспіраційних повітроводів відкладеннями пилу. Запропоновано спосіб інтенсифікації повітрообміну в корпусах випалення котунів, який забезпечує нормальні мікрокліматичні умови на робочих площадках випалювальних машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-43-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герасимчук О. В. 
Випробування пристрою для контролю рівня осілого пилу в аспіраційному трубопроводі / О. В. Герасимчук, О. М. Голишев, С. І. Задорожній // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 737. - С. 37-42. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто можливості контролю рівня осілого пилу у повітропроводах аспіраційних систем фабрик гірничо-збагачувальних комбінатів для запобігання його осадженню та нормалізації роботи систем аспірації.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2-7 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голишев О. М. 
Дослідження процесу остигання будівлі в умовах припинення теплопостачання / О. М. Голишев, А. О. Голишев, Д. В. Михалків, Е. В. Серебреніков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 58-63. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено теоретичні розрахунки та дані експериментальних досліджень часу остигання будівлі за умов існуючих систем опалення в холодний період року у випадку застосовання режиму періодичної роботи системи опалення, що часто приймається для зменшення енергоспоживання будівель. За такого режиму роботи системи опалення розрахункові параметри мікроклімату підтримуються системою тільки на час експлуатації будинку за часом доби і днями тижня, у неробочий час система опалення не працює або підтримує мінімально допустимі температурні показники для швидкого виходу на нормовані параметри або забезпечення попередження замерзання теплоносія у водяних системах опалення. Теоретичний розрахунок виконано для громадської будівлі шестиповерхового учбового корпусу за умови використання зазначеного принципу роботи системи опалення. Експериментальні дослідження виконано за умов застосування системи електричного радіаторного та підлогового опалення, що надало змогу розширити межі вимірювання та визначати розрахункові температури в приміщеннях за температурних показників, за яких використання системи водяного опалення є аварійно небезпечним. Наведено розрахунок часу остигання будинку до мінімально встановленої температури під час вимикання системи опалення, що є особливо важливим у випадку аварійних відключень теплопостачання для визначення припустимого часу виконання ремонтних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Голишев О. М. 
Перспективи підвищення енергоефективності систем теплозабезпечення підприємств гірничо-металургійного комплексу в умовах дефіциту енергоресурсів / О. М. Голишев, А. О. Голишев, Д. В. Михалків // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 41. - С. 156-159. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто напрямки підвищення енергоефективності систем опалення, теплопостачання, вентиляції за умов виробничих процесів підприємств гірничо-металургійного комплексу - металургійних і машинобудівних підприємств, фабрик гірничо-збагачувальних комбінатів, сформульовано основні перспективні питання зменшення енерговитрат та розглянуто заходи з використання вторинних енергоресурсів що є побічним продуктом технологічних процесів на промислових підприємствах. Наведено практичні приклади ефективності використання вторинних енергоресурсів для теплопостачання систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання основних виробничих та допоміжних будівель промислових підприємств, зокрема результати та досвід застосування пластинчастих рекуператорів у складі вентиляційних систем будівлі адміністративно-побутового комплексу гірничо-збагачувального комбінату з наведенням енергетичних показників систем до і після реконструкції, наведено теоретичні розрахунки перспектив зменшення енерговитрат за рахунок використання принципу рекуперації, в тому числі при використання теплової енергій що є побічним продуктом при роботі компресорних установок. Розроблено рекомендовану послідовність заходів при обурунтуванні та визначенні вибору напрямку дій щодо підвищення енергоефективності систем теплоспоживання і мікроклімату при забезпечення нормованих параметрів робочої та обслуговуємої зони і для забезпечення технологічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-422

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Голишев О. М. 
Аналіз впливу санітарно-гігієнічних вимог на конструктивні характеристики систем повітряного опалення в умовах різних типів будівель / О. М. Голишев, А. О. Голишев, Д. В. Михалків // Гірн. вісн.. - 2016. - Вип. 101. - С. 118-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.202.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Голишев О. М. 
Емпірико-аналітичний метод розрахунку гравітаційної швидкості осідання твердих частинок / О. М. Голишев, В. І. Деньгуб, В. А. Коновалюк // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 44. - С. 34-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вихідними даними для проектування і подальшої експлуатації систем вентиляції, аспірації, напірного і безнапірного гідротранспорту зернистих частинок є значення гравітаційної швидкості осідання (швидкості витання) в транспортних потоках. Через складну залежність коефіцієнта лобового опору частинок від числа Рейнольдса, яка визначається експериментально і подається в табличній або графічній формі, виникає необхідність проведення наближених розрахунків. Це створює певні незручності і потребує значного проміжку часу. Мета роботи - розробка зручного методу розрахунку гравітаційної швидкості осідання твердих частинок. Використано аналітичний метод дослідження, за допомогою якого встановлено математичну залежність між коефіцієнтом опору при русі частинок в рідині, числом Рейнольдса і гравітаційною швидкістю осідання. Наукова новизна Заміна табличної і графічної форми подання експериментальних даних емпіричною залежністю з подальшим використанням розрахункових параметрів з неперервною зміною розміру частинок і густини матеріалу. На основі проведених досліджень рекомендовано табличну або графічну форми експериментальних даних залежності коефіцієнта лобового опору ілюструвати емпіричною залежністю від чисел Рейнольдса. Вказано загальний вигляд емпіричної залежності, яку можливо застосувати для різних форм частинок подрібненого матеріалу. Використання емпіричної залежності в подальших розрахунках дозволяє аналітично розраховувати гравітаційну швидкість осідання частинок. Рекомендований емпірично-аналітичний метод розрахунку дозволяє зменшити час розрахунків при більш широкому діапазоні зміни вихідних параметрів обчислень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голишев О. М. 
Перспективи застосування систем вентиляції зі змінною витратою повітря в умовах будівель навчальних закладів / О. М. Голишев, В. А. Коновалюк, Д. В. Михалків, К. О. Філонова // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 182-186. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - визначення перспектив застосування для приміщень громадських будівель вентиляційних систем зі змінною витратою повітря (VAV-систем, "Variable Air Volume" - змінна витрата повітря), що враховують фактичний режим використання приміщень при різних навантаженнях по кількості людей та, відповідно, нерівномірність в часі надходження шкідливих виділень, на зниження концентрації яких власне проектовано системи вентиляції. Основними шкідливими виділення для приміщень громадських будівель прийнято двоокис вуглецю, вологу та тепло. Виконано аналіз перед основ втілення принципу змінної витрати повітря в приміщеннях громадських будівель шляхом аналізу режиму завантаженості приміщень в часі; порівняння режиму експлуатації системи вентиляції приміщення учбових аудиторій з врахування кількості людей відповідно до фактичного розкладу занять; порівняльний аналіз техніко-економічних показників систем вентиляції з різним принципом керування витратою повітря. Підтвердження перспективи впровадження систем зі змінною витратою повітря виконано на основі визначення впливу основного фактору - коефіцієнту завантаженості приміщень, який на сьогодні не є розрахунковою величиною при визначенні режимів роботи систем вентиляції приміщень. Підтверджено значимість такого параметру і його вплив на основні конструктивні рішення систем вентиляції громадських будівель та їх техніко-економічні показники. Отримані результати дозволяють стверджувати про доцільність використання в приміщеннях саме громадських будівель систем зі змінною витратою виходячи з зазначених особливостей режимі та графіку використання (завантаженості) приміщень та викликаної цим особливостями роботи вентиляційних систем, а також властивими їм достоїнствами і перевагами. Для громадських будівель одним з основних показників, що впливає на значення повітрообміну приміщень, є кількість людей, які одночасно в ньому знаходяться. На основі порівняльного аналізу обгрунтовано використання в приміщеннях начальних будівель систем вентиляції зі змінною витратою, що дозволяє значно знизити експлуатаційні витрати теплової та еклектричної енергії, що стосовно розрахованого прикладу складає 70 % та 92 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського