Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Головченко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Головченко І. В. 
Церебральна гемодинаміка дітей від 8 до 12 років з порушенням рухової активності центрального походження / І. В. Головченко, М. І. Гайдай // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 5. - С. 25-30. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У дітей з порушенням рухової активності спостерігається недостатність кровопостачання головного мозку, найбільш виражена у системі хребетних артерій правої гемісфери та низька об'ємна швидкість кровотоку як в системі внутрішніх сонних артерій, так і у хребетних. Можна зробити висновок про порушення венозного відтоку з порожнини черепа у дітей основної групи, що супроводжується порушенням венозної циркуляції в синусах мозку. За результатами реографічного дослідження встановлено в системі хребетних артерій спостерігається міжпівкулева асиметрія зростання в правій гемісфері, на відміну від лівої гемісфери, показників тонусу судин артеріального та венозного типу дрібного калібру. Діти з порушенням рухової активності мають вищі значення показників венозного відтоку, ніж у контролі, та їм властивий кращий венозний відтік із каротидної системи та дещо гірший із вертебрально-базилярної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головченко І. В. 
Електрофізіологічні та гемодинамічні особливості головного мозку дітей 8 - 12 років з порушенням рухової активності центрального походження : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / І. В. Головченко; МОНМС України, Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості електричної активності головного мозку та церебральної гемодинаміки дітей 8 - 12-ти років з порушенням рухової активності (ПРА) центрального походження. Виявлено, що у таких дітей спостерігаються відхилення основних показників електричної активності мозку та церебральної гемодинаміки від показників дітей контрольної групи. Встановлено, що у дітей 8 - 12-ти років з ПРА характерними є зміни електричної активності мозку, що обумовлені дизнейроонтогенезом неспецифічних ретикуло- та таламокортикальних систем мозку. Виявлено, що для таких дітей більш характерні зміни кровообігу у вертебрально-базилярній системі головного мозку, ніж у каротидній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.627.7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головченко І. В. 
Просторова організація кореляційних зв'язків між амплітудами основних ритмів ЕЕГ у дітей в нормі та при центральних порушеннях рухової активності / І. В. Головченко, М. І. Гайдай // Нейрофизиология. - 2015. - 47, № 6. - С. 539-551. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Реєстровано поточну ЕЕГ у стані функціонального спокою в 2-х групах дітей 8-ми - 12 років обох статей - без будь-яких розладів рухової сфери та тих, що хворіли на клінічно виражену форму дитячого церебрального паралічу (ДЦП) із помірними проявами симптомів (n = 100 та n = 78 відповідно). Визначено знак та інтенсивність кореляційних зв'язків між величинами середніх амплітуд коливань дельта-, тета-, альфа- та бета-ритмів у 8-ми локусах кори - лобових, тім'яних, скроневих та потиличних лівої та правої півкуль (28 пар відведень). Випадки слабкої, помірної та тісної кореляції амплітуд (модулі коефіцієнтів кореляції 0,30 - 0,49, 0,50 - 0,69 та 0,70 - 0,99 відповідно) зустрічались у дітей обох досліджених груп; при значеннях |r|, менших за 0,30, кореляційні зв'язки вважалися несуттєвими. Випадки значущої прямої (позитивної) та зворотної (негативної) кореляції, в тому числі досить тісної, між амплітудами ритмів ЕЕГ у 2-х просторово роздільних локусах кори виявлялись у дітей обох груп, але їх кількість була різною. У дітей із ДЦП такі випадки зустрічалися значно частіше, ніж у групі контролю. У хлопчиків і дівчаток першої зі згаданих груп сумарна кількість значущих (і прямих, і зворотних) кореляцій коливань 4-х вказаних вище ритмів, нормована щодо кількості всіх можливих зв'язків (n = 28), варіювала в межах 14 - 50 %, лише в 2-х випадках перевищуючи 40 %. У дітей з ДЦП згаданий показник складав від 32 до 68 % і лише в 2-х випадках був меншим за 40 %. Патерни кореляцій амплітуд ЕЕГ-ритмів у дівчат обох досліджених груп помітно відрізнялися від таких у хлопчиків; у дівчат частіше зустрічалися випадки зворотних кореляцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в73 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Головченко І. В. 
Кореляційні зв'язки показників церебральної гемодинаміки та електричної активності головного мозку у дітей з порушенням рухової активності / І. В. Головченко, М. І. Гайдай // Фізіол. журн.. - 2016. - 62, № 1. - С. 74-82. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджували кореляційні зв'язки між показниками церебральної гемодинаміки та електричної активності головного мозку у дітей з дитячим церебральним паралічем. Встановлена більша кількість зв'язків між показниками реоенцефалограми та електроенцефалограми у лівій півкулі головного мозку, ніж у правій. У фронтомастоїдальному відведенні зафіксовано 19 кореляційних зв'язків, а в окципітомастоїдальному - 59, що відображає компенсаторний перерозподіл мозкового кровопостачання більш уражених структур стовбурових відділів мозку, які пов'язані з забезпеченням кіркових функцій. У дітей з порушенням рухової активності центрального походження відбувається міжсистемна динамічна перебудова взаємозв'язків показників електричної активності мозку та церебральної гемодинаміки з формуванням нових достовірно значущих позитивних і негативних кореляцій, що свідчить про прояв компенсаторно-пристосувальної реакції мозку в умовах дизонтогенетичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Головченко І. В. 
Особливості мозкового кровообігу в умовах рухової та сенсорної депривації / І. В. Головченко, А. В. Шкуропат // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено особливості мозкового кровообігу у дітей із руховою та сенсорною деприваціями. У хлопців із порушенням рухової активності було менше кровонаповнення у всіх відведеннях (крім фронтомастоїдального лівої півкулі) та периферичний опір судин. У них частіше знижувався тонус судин посткапілярного типу у порівнянні зі значеннями у юнаків із сенсоневральною приглухуватістю. У дівчат із порушенням рухової активності був менший периферичний опір судин у всіх відведеннях і кровонаповнення головного мозку (крім басейну лівої сонної артерії). Тонус посткапілярних судин у них частіше був нижчим від нормативних значень щодо аналогічних показників у учениць із сенсоневральною приглухуватістю. Зміни церебральної гемодинаміки дітей відображають перерозподіл кровопостачання головного мозку. Це пов'язано з особливостями впливів досліджуваних депривації та роллю рухової активності в церебральній гемодинаміці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024.2 + Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Головченко І. П. 
Калейдоскоп відчутого життя... : поезії / І. П. Головченко. - Суми : Мрія-1, 2017. - 115 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-5 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819148 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Головченко І. П. 
Україна - понад усе! : поезії / І. П. Головченко. - Суми : Мрія, 2017. - 61 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-5 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819149 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського