Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Голопура С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Голопура С. І. 
Участь молочної залози в обміні речовин при гострому отруєнні лактуючих корів нітратами (за даними ангіостомії) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / С. І. Голопура; Нац. аграр. ун-т. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Досліджено порушення обміну речовин між кров'ю та молочною залозою в організмі великої рогатої худоби за умов експериментального нітратного токсикозу у лактуючих корів. З використанням методу ангіостомії та підшкірної черевної вени проаналізовано показники артеріо-венозної різниці між кров'ю, що надходить до вим'я, та кров'ю, яка від нього витікає. Функціональні порушення в молочній залозі спостережено за чотири години після одноразового надмірного навантаження нітратами організму молочної худоби. Вони зумовили зміну складу крові та молока - збільшився вміст нітратів і нітритів, сухого залишку, сечовини, лужної фосфатази та зменшилася кількість глюкози. Зроблено висновок, що молочна залоза вилучає з крові нітрати, нітрити, загальний білок, сечовину, альбуміни, гамма-глобулін, кисень, карбонати, глюкозу, сукцинатдегідрогеназу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голопура С. І. 
Експериментальні дослідження впливу інтегрованого когерентного випромінювання на показники крові телят / С. І. Голопура, О. О. Скиба, А. Х.М. Дастжерді, Т. Р. Клочко, В. І. Скицюк // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2011. - Вип. 41. - С. 161-167. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу інтегрованого випромінювання розроблених приладів на живі об'єкти на прикладі хворих тварин. Для лікування світловим інтегрованим випромінюванням використано розроблені фізіотерапевтичні прилади серії "Промінь-12". Показано, що подібні методики та апаратуру можна використати для лікування широкого спектра захворювань у галузі ветеринарної медицини. Режими роботи лазерних випромінювачів є оптимізованими для регенерації біологічних структур, зокрема крові, а також імунних функцій організму. Для удосконалення наведених методів впливу та застосування приладів необхідні подальші дослідження з метою створення режимів інтегрованого впливу поширеного діапазону частот електромагнітного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П866.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голопура С. І. 
Вплив лазерного опромінення на показники крові хворих на диспепсію і бронхопневмонію телят / С. І. Голопура, О. О. Скиба, О. М. Якимчук, А. Х.М. Дастжерді, Т. Р. Клочко // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 276-279. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено результати дослідів впливу інтегрованого електромагнітного випромінювання на організм хворих на диспепсію і бронхопневмонію телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.3-911 + П872.23-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скиба О. О. 
Вплив профстимкору на білковий спектр крові сухостійних корів / О. О. Скиба, В. Ю. Чумаченко, В. І. Береза, С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 11. - С. 43-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив препарату "Профстимкор" на білковий обмін у сухостійних корів у кінці зимово-стійлового періоду, в останній триместр тільності за умов господарства Київщини.

Исследовано влияние препарата "Профстимкор" на белковый обмен у сухостойных коров в конце зимне-стойлового периода, в последнем триместре стельности в условиях хозяйства Киевской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скиба О. О. 
Порушення обміну речовин у тварин під впливом екологічних чинників / О. О. Скиба, В. І. Береза, С. П. Долецький, С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 4. - С. 53-55. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено екологічно чистий препарат "Профстимкор", який нормалізує клінічні, морфологічні та біохімічні показники в організмі дослідних тварин, що дає підставу рекомендувати його для застосування у ветеринарній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цвіліховський М. І. 
Корекція вмісту загального білка та сечовини в сироватці крові новонароджених телят у період формування колострального імунітету / М. І. Цвіліховський, С. І. Голопура // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 3. - С. 95-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати застосування експериментального ліпосомального макрокапсулярного препарату на основі соевого лецитину для корекції показників вмісту загального білка та сечовини в сироватці крові новонароджених телят у період формування колострального імунітету. Показано, що застосування препарату per os новонародженим телятам за 15 - 20 хвилин до згодовування їм молозива забезпечує переважання анаболічних процесів над катаболічними, профілактує виникнення розладів травлення та покращує механізми детоксикації організму в цих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Голопура С. І. 
Обмін речовин в молочній залозі корів за гострого отруєння нітратами (за даними ангіостомії) : монографія / С. І. Голопура, А. Й. Мазуркевич; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Центр учб. літ., 2015. - 144 c. - Бібліогр.: с. 119-144 - укp.

Досліджено особливості обміну речовин між кров'ю та молочною залозою у лактуючих корів за умов навантаження їх організму надлишком нітратів з метою виявлення рівня функціональних порушень та оцінювання участі названого органу в розвитку захисно-компенсаторних реакцій, які виявляються в метаболічних і функціональних змінах. Вперше на лактуючих коровах застосовано методику комплексного вивчення обміну речовин за даними артеріо-венозної різниці складу крові аорти і підшкірної черевної вени, а також показників складу молока за експериментального отруєння нітратами. Одержано нові дані щодо ролі молочної залози в процесах виведення з організму нітратів і нітритів за умов надходження цих сполук азоту до організму лактуючих корів в надмірній кількості. Виявлено раніше невідомі особливості порушення процесів обміну ліпідів, білків і вуглеводів між кров'ю та молочною залозою та характеру змін синтезувальної функції залози, активності ферментів, вільнорадикального окиснення. За результатами дослідження з'ясовано важливі аспекти функціонування молочної залози за надмірного одноразового навантаження нітратами. Поглиблено відомості щодо ролі молочної залози в організмі, її синтетичної та регуляторної функції в підтримці сталості внутрішнього середовища організму великої рогатої худоби (ВРХ) за створених в експерименті умов токсикозу нітратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911 + П857.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Голопура С. І. 
Експресія імунорецепторних протеїнів у плазмолемі ентероцитів новонароджених телят у період формування колострального імунітету / С. І. Голопура, М. О. Маринюк, М. І. Цвіліховський // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 2. - С. 16-22. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено показники вмісту протеїнів з молекулярними масами 37, 40 та 43 кДа у плазмолемі ентероцитів тонкої кишки новонароджених телят у динаміці від народження до 24-годинного віку. Дослідження проведено на двох групах телят (контрольна і дослідна) української чорно-рябої молочної породи з відбором у них зразків ентероцитів порожньої кишки та виділенням вмісту протеїнів із мембранної фракції лізатів. Показано відносно високий вміст експресії протеїнів з ММ 37, 40 та 43 кДа у мембранній фракції лізатів ентероцитів порожньої кишки щойно новонароджених телят контрольної групи з подальшим вірогідним зменшенням сумарного вмісту цих протеїнів у віці 6 годин та збільшенням у віці 24 години порівняно з останнім. Застосування новонародженим телятам із молозивом макрокапсул з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину активує транспорт імуноглобулінів у тонкому кишечнику цих тварин у період формування колострального імунітету, що сприяє підвищенню його рівня. Сумарний вміст протеїнів з ММ 37, 40 та 43 кДа у плазмолемі ентероцитів новонароджених телят дослідної групи у віці 6 годин вірогідно зменшився з подальшим їх збільшенням у віці 24 години порівняно з телятами контрольної групи. Показано динаміку з порівняльним аналізом між окремими фракціями експресії протеїнів з ММ 37, 40, 43 кДа у плазмолемі ентероцитів порожньої кишки телят контрольної і дослідної груп. Застосування макрокапсулярного препарату, порівняно з контролем, вказує на більш інтенсивний рециклінг рецепторних протеїнів через ентероцити від БМ до АМ з наступною рецепцією Ig молозива і їх трансцелюлярним переносом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голопура С. І. 
Вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на експресію білків плазмолеми ентероцитів телят під час формування колострального імунітету / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 176-182. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено показники експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ентероцитів порожньої кишки щойно новонароджених телят, через 6 та 24 години після народження. Дослідження проведені на телятах трьох груп (контрольна та дві дослідні) української чорно-рябої молочної породи. Телятам першої дослідної групи разом з молозивом задавали всередину нативні ліпосоми з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину, а телятам другої дослідної групи препарат "Мембраностабіл", який ми створили на основі соєвого лецитину. Препарат "Мембраностабіл" представляє макрокапсули з фосфоліпідного бішару, наповнені водорозчинними формами вітамінів А та Е. Дослідні зразки ентероцитів порожньої кишки відбирали від новонароджених телят до першої випойки молозива та через 6 і 24 години після народження тварини. У виділених ентероцитах порожньої кишки телят визначали експресію білків мембранної фракції лізатів за допомогою методу електрофорезу. Відсотковий вміст окремих фракцій білків визначали методом денситометрії з використанням програмного забезпечення TotalLab. Статистичну обробку результатів досліджень та кореляційну залежність між вмістом IgM та білками плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами 50 - 75 кДа проведено з використанням комп'ютерної програми Microsoft Excel 2016. Встановлено, що застосування новонародженим телятам з молозивом нативних ліпосом на основі соєвого лецитину та препарату "Мембраностабіл" сприяє подовженню часу експресії білків плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа порівняно з такими в телят контрольної групи. Показано динаміку експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ентероцитів порожньої кишки телят контрольної й дослідних груп за та без впливу досліджуваних засобів. Показано кореляційну залежність між вмістом IgM у сироватці крові телят контрольної й дослідних груп та експресією білків плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа. Доведено, що застосування телятам нативних ліпосом на основі соєвого лецитину та препарату "Мембраностабіл" сприяє підвищенню вмісту IgM в сироватці крові цих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Голопура С. І. 
Вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на вміст окремих білкових фракцій сироватки крові у новонароджених телят / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 243-251. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведені результати застосування розробленого авторами препарату "Мембраностабіл" і нативних ліпосом з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину для корекції показників вмісту альбумінів та гаптоглобуліну в сироватці крові новонароджених телят у період формування колострального імунітету. Досліджені показники вмісту альбуміну та гаптоглобіну в сироватці крові новонароджених телят у динаміці - від народження до 11-и добового віку. Дослідження проведено на новонароджених телятах трьох груп (контрольна, та дві дослідні) української чорно-рябої молочної породи. Рівень фракцій білків досліджено методом гель-електрофорезу в поліакриламідному гелі. Кількісну оцінку білкових фракцій проводили скануванням електрофореграм з подальшою реконструкцією їх графічно й обчисленням за відносними одиницями або площею з використанням комп'ютерної програми. Встановлено, що препарат "Мембраностабіл" і нативні ліпосоми з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину активують транспорт альбумінів та гаптоглобіну в тонкому кишечнику і сприяють достовірному зростанню їх вмісту порівняно з телятами контрольної групи. Показана динаміка з порівняльним аналізом вмісту альбумінів та гаптоглобіну в сироватці крові між показниками телят окремих груп. Представлено більш виражене зростання вмісту альбумінів та гаптоглобіну під дією застосованих нативних ліпосом у крові новонароджених телят. Виявлений більш виражений вплив препарату "Мембраностабіл" на власний синтез альбуміну клітинами печінки. Встановлено профілактичний вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на розвиток патологічних змін в організмі дослідних телят. З'ясовано, що в період від першої до третьої доби життя телят усіх груп рівень гаптоглобіну в сироватці їх крові різко знижується з подальшим підвищенням на сьому добу. Висловлені декілька припущень імовірної причини зниження рівня гаптоглобуліну в сироватці крові новонароджених телят на третю добу життя. Встановлено нижчий вміст гаптоглобіну (як білка гострої фази з імуномодулюючими властивостями) на 11-у добу життя телят дослідних груп у сироватці їх крові порівняно з тваринами контрольної групи, що забезпечує профілактику другої фази раннього імунодефіциту, сепсису, розвитку розладів травлення та виникнення інших хвороб молодняку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Голопура С. І. 
Диспансеризація стада як основа забезпечення здоров'я тварин : монографія / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2017. - 209 c. - Бібліогр.: 160 назв. - укp.

Розглянуто результати досліджень комплексної патології обміну речовин у корів у відкритій екосистемі на основі статистично підтверджених досліджень кормів і біоценозів ферм, якісних і кількісних порушень та антропогенних факторів, що призводять до виникнення поліпатологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-911 + П60-272.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА818090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Голопура С. І. 
Вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на експресію білків плазмолеми ентероцитів телят під час формування колострального імунітету / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 176-182. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено показники експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ентероцитів порожньої кишки щойно новонароджених телят, через 6 та 24 години після народження. Дослідження проведені на телятах трьох груп (контрольна та дві дослідні) української чорно-рябої молочної породи. Телятам першої дослідної групи разом з молозивом задавали всередину нативні ліпосоми з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину, а телятам другої дослідної групи препарат "Мембраностабіл", який ми створили на основі соєвого лецитину. Препарат "Мембраностабіл" представляє макрокапсули з фосфоліпідного бішару, наповнені водорозчинними формами вітамінів А та Е. Дослідні зразки ентероцитів порожньої кишки відбирали від новонароджених телят до першої випойки молозива та через 6 і 24 години після народження тварини. У виділених ентероцитах порожньої кишки телят визначали експресію білків мембранної фракції лізатів за допомогою методу електрофорезу. Відсотковий вміст окремих фракцій білків визначали методом денситометрії з використанням програмного забезпечення TotalLab. Статистичну обробку результатів досліджень та кореляційну залежність між вмістом IgM та білками плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами 50 - 75 кДа проведено з використанням комп'ютерної програми Microsoft Excel 2016. Встановлено, що застосування новонародженим телятам з молозивом нативних ліпосом на основі соєвого лецитину та препарату "Мембраностабіл" сприяє подовженню часу експресії білків плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа порівняно з такими в телят контрольної групи. Показано динаміку експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ентероцитів порожньої кишки телят контрольної й дослідних груп за та без впливу досліджуваних засобів. Показано кореляційну залежність між вмістом IgM у сироватці крові телят контрольної й дослідних груп та експресією білків плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа. Доведено, що застосування телятам нативних ліпосом на основі соєвого лецитину та препарату "Мембраностабіл" сприяє підвищенню вмісту IgM в сироватці крові цих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Голопура С. І. 
Вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на вміст окремих білкових фракцій сироватки крові у новонароджених телят / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 243-251. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведені результати застосування розробленого авторами препарату "Мембраностабіл" і нативних ліпосом з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину для корекції показників вмісту альбумінів та гаптоглобуліну в сироватці крові новонароджених телят у період формування колострального імунітету. Досліджені показники вмісту альбуміну та гаптоглобіну в сироватці крові новонароджених телят у динаміці - від народження до 11-и добового віку. Дослідження проведено на новонароджених телятах трьох груп (контрольна, та дві дослідні) української чорно-рябої молочної породи. Рівень фракцій білків досліджено методом гель-електрофорезу в поліакриламідному гелі. Кількісну оцінку білкових фракцій проводили скануванням електрофореграм з подальшою реконструкцією їх графічно й обчисленням за відносними одиницями або площею з використанням комп'ютерної програми. Встановлено, що препарат "Мембраностабіл" і нативні ліпосоми з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину активують транспорт альбумінів та гаптоглобіну в тонкому кишечнику і сприяють достовірному зростанню їх вмісту порівняно з телятами контрольної групи. Показана динаміка з порівняльним аналізом вмісту альбумінів та гаптоглобіну в сироватці крові між показниками телят окремих груп. Представлено більш виражене зростання вмісту альбумінів та гаптоглобіну під дією застосованих нативних ліпосом у крові новонароджених телят. Виявлений більш виражений вплив препарату "Мембраностабіл" на власний синтез альбуміну клітинами печінки. Встановлено профілактичний вплив нативних ліпосом та препарату "Мембраностабіл" на розвиток патологічних змін в організмі дослідних телят. З'ясовано, що в період від першої до третьої доби життя телят усіх груп рівень гаптоглобіну в сироватці їх крові різко знижується з подальшим підвищенням на сьому добу. Висловлені декілька припущень імовірної причини зниження рівня гаптоглобуліну в сироватці крові новонароджених телят на третю добу життя. Встановлено нижчий вміст гаптоглобіну (як білка гострої фази з імуномодулюючими властивостями) на 11-у добу життя телят дослідних груп у сироватці їх крові порівняно з тваринами контрольної групи, що забезпечує профілактику другої фази раннього імунодефіциту, сепсису, розвитку розладів травлення та виникнення інших хвороб молодняку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Голопура С. І. 
Порушення метаболізму і колострального імунітету у великої рогатої худоби та їх корекція : монографія / С. І. Голопура, М. І. Цвіліховський; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О. В., 2021. - 408 c. - Бібліогр.: с. 340-408 - укp.

Досліджено патології обміну речовин та її корекції за допомогою застосування комплексного мінерального препарату для корів та фосфоліпідвмісних препаратів для новонароджених телят. Проаналізовано основні механізми метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби в нормі і за патології. Наведено методику дослідження порушення метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби. Проаналізовано клінічні та лабораторні показники корів та новонароджених від них телят за результатами диспансеризації. Розглянуто причини та механізми розвитку патологічних процесів в організмі сухостійних корів та народжених від них телят і їх корекція за допомогою препарату "Стимтел". Проаналізовано результати корекції виявлених порушень метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-911 + П847

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Голопура С. І. 
Теоретичне і експериментальне обґрунтування порушень метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби і їх корекція : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.01 / С. І. Голопура; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 42 c. - укp.

На основі результатів досліджень, теоретично й експериментально обґрунтовано порушення метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби та проведено корекцію ранніх імунодефіцитів у новонароджених телят шляхом використання комплексного мінерального препарату «Стимтел» тільним коровам у сухостійний період і застосування нативних ліпосом та ліпосом із водорозчинними формами жиророзчинних вітамінів А та Е (препарат «Мембраностабіл») новонародженим телятам. Розроблено комплексний мінеральний препарат «Стимтел» для превенції порушень метаболізму та колострального імунітету у великої рогатої худоби, експериментально обґрунтовано його профілактичну дію на організм сухостійних корів і народжених телят. Розроблено фосфоліпідвмісні препарати у формі нативних ліпосом і ліпосом із водорозчинними формами жиророзчинних вітамінів А та Е (препарат «Мембраностабіл») і експериментально досліджено їхню профілактичну ефективність за порушень метаболізму в організмі новонароджених телят. Оцінено рівень колострального імунітету та розвиток розладів травлення у новонароджених телят. З'ясовано показники вмісту загального протеїну та сечовини в крові новонароджених телят та визначено їх корекцію за розладів травлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.1 + П872.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Клінічна лабораторна діагностика : навч. посіб. : [для підгот. фахівців галузі знань "Ветеринарна медицина"]. Ч. 1 / М. І. Цвіліховський, Н. І. Бойко, Т. В. Немова, Г. В. Бойко, С. І. Голопура; ред.: М. І. Цвіліховський; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : ФОП Ямчинський О.В., 2020. - 258 c. - Бібліогр.: с. 257-258 - укp.

Вміщено матеріали, що відповідають навчальній програмі дисципліни "Клінічна лабраторна діагностика", яка входить до магістерської програми "Ветеринарна лабораторна діагностика". Висвітлено питання із вивчення складу, морфологічних і фізико-хімічних властивостей крові за різних хвороб, що дозволяє судити про сприятливий чи несприятливий перебіг патологічного процесу в організмі тварини. Викладено описи з ветеринарної гематології. Зазначено, що гематологічне дослідження - це комплексне дослідження крові, за результатами якого можна отримати важливу інформацію щодо якісного і кількісного складу крові, стану організму людини чи тварини в цілому. Визнано, що кров здорових тварин харктеризуєгься постійністю фізико-хімічного і морфологічного складу та за дії різних фізіологічних і, особливо, патологічних факторів в органах кровотворення відбуваються процеси, які супроводжуються зміною складу крові. Встановлено, що дослідження крові, в комплексі з клінічним обстеженням тварин, дозволяє діагностувати субклінічні зміни в органах і тканинах, виявити ускладнення, диференціювати схожі захворювання, оцінити функціональний стан певних органів і систем, контролювати ефективність лікувальних чи профілактичних заходів та прогнозувати закінчення хвороби. Узагальнено дані літературних джерел та результати власних досліджень, щодо кровотворення, формених елементів крові (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів) у клінічно здорових та хворих тварин різних видів, а також розкрито питання токсичного впливу на кістковий мозок різноманітних речовин. Наведено рекомендації щодо організації відбору крові у тварин, її стабілізації, транспортування та контролю якості за проведенням гематологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359367/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського