Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Голік А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Голік А. П. 
Виявлення і локалізація відмов резервованої технічної системи / А. П. Голік // Електроніка та системи упр. - 2011. - № 1. - С. 150-153. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто спосіб виявлення та локалізації відмов резервованих технічних систем, який можна використовувати під час стендових випробувань відмовостійких систем керування таких, як бортові системи автоматичного заходу на посадку та приземлення літаків.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.5-554.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голік А. О. 
Формування векторів ознак: реалізація алгоритмів розпізнавання мовної інформації засобами паралельних обчислень / А. О. Голік // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2012. - Вип. 3. - С. 141-150. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запропоновано різні підходи до формування векторів ознак та встановлення відстаней відповідності. Наведено варіант згладжування матриці спектрограми з використанням SVD-розкладу. Розглянуто можливість та доцільність використання технології паралельних обчислень CUDA у задачі розпізнавання мовної інформації. Наведено тестові результати роботи розробленої програми розпізнавання мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голік А. О. 
Відстані відповідності та засоби групування для векторних та матричних векторів ознак та їх застосування в задачах розпізнавання мови та мови жестів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.04 / А. О. Голік; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Набули подальшого розвитку моделі, методи та алгоритми кластеризації в задачах розпізнавання мови та мови жестів. Запропоновано різні підходи до формування векторів ознак у векторній і матричній формах. Розвинено теорію псевдообернення за Муром - Пенроузом, зокрема, побудову відстаней відповідності на основі занурення у слушний підпростір (чи гіперплощину) у просторі ознак. Запропоновано підходи до стандартизації спектрограми, зображення жесту та геометричних характеристик жесту, згладжування матриці спектрограми з використанням її сингулярного розкладу. Розроблено та програмно реалізовано системи розпізнавання мови одного диктора на обмеженій множині слів і знаків дактильної мови жестів з ефективністю 93 % та 86 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш111.1 + Ш189.9:411.4 с51 + З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Донченко В. С. 
Застосування еліпсоїдальної та ортогональної відстаней відповідності у задачах розпізнавання мови та жестів / В. С. Донченко, А. О. Голік // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2013. - Вип. 1. - С. 146-155. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено паралелі між задачею розпізнавання мови одного диктора на обмеженій множині слів та розпізнаванням дактильної мови жестів. Наведено варіант формування векторів ознак у матричному вигляді для обох задач. Запропоновано використати еліпсоїдальну й ортогональну відстані.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голік А. О. 
Застосування матричних векторів ознак у задачі розпізнавання дактильної мови жестів / А. О. Голік, В. С. Донченко // Систем. дослідж. та інформ. технології. - 2014. - № 2. - С. 102-114. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено підхід до розв'язання задачі розпізнавання дактильної мови жестів. У повному обсязі реалізовано всі основні етапи розпізнавання: пошук та виділення на зображенні контуру долоні, пошук опуклої оболонки та "дефектів" для цього контуру, побудова векторів ознак та, власне, розпізнавання жесту. В реалізації етапу стандартизації запропоновано та реалізовано різні варіанти розв'язання, зокрема, з використанням форматів перетворень зображень. У частині формування векторів ознак запропоновано та реалізовано підхід із формуванням та використанням "матричного вектору ознак" для стандартизованого зображення контуру долоні. Представлено розвиток математичного апарату оперування з матрицями в евклідовому просторі матриць фіксованої розмірності. Таке використання матриць в якості векторів ознак є важливим, адже в багатьох прикладних задачах матриці є природними представниками об'єктів, що піддаються аналізу. Запропоновано різні варіанти встановлення відстаней відповідності для "матричних векторів ознак", зокрема, еліпсоїдальна та ортогональна.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 + Ш189.9 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського