Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гонтар Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Роменський О. В. 
Вплив композиції Ф-1-диспергент фосфатів та заліза на швидкість корозії різних металів у водооборотних циклах / О. В. Роменський, Н. І. Гонтар, О. В. Сергієнко, А. В. Скриннікова // Хім. пром-сть України. - 2001. - № 5. - С. 6-8. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено інгібувальні властивості інгібітора Ф-1, композицій, диспергентів фосфату та заліза за різних температур. Виявлено, що композиція Ф-1-диспергент фосфатів і заліза є інгібітором проти корозії та може бути рекомендована для обробки води в системах оборотного водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павленко О. М. 
Регенерація відпрацьованого поглинача сірчистих сполук ГІАП-10 / О. М. Павленко, Н. І. Гонтар, Л. Ф. Радишевська, М. В. Суворіна // Хім. пром-сть України. - 2002. - № 2. - С. 41-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено спосіб регенерації дезактивованого поглинача ГІАП-10 для очищення газів від сірчистих сполук, що використовується у виробництві аміаку й оцтової кислоти, та включає термічну обробку для зменшення вмісту сірки до 0,08 %. Після прожарювання проводиться подрібнення поглинача та його активація з метою подальшого використання як сировини для виготовлення свіжого поглинача на основі ZnO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.58

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гонтар Н. І. 
Створення стабілізаційних добавок для водооборотних систем охолодження з використанням промислових відходів : автореф. дис... канд. техн. наук / Н. І. Гонтар; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Уперше визначено параметри процесів регенерації відпрацьованих цинк-ацетатних каталізаторів, поглиначів сіркоорганічних сполук, цинк-ацетатних розчинів і процесів одержання на основі вилученого з відходів оксиду цинку й оксиетилидендфосфонової кислоти інгібіторів корозії та солевідкладень. Установлено залежність швидкості корозії легованої та нелегованої сталі, латуні та міді від температури, тиску, типу та дози цинкоксиетилидендифосфонатних інгібіторів. Визначено їх вплив на солевідкладення у водооборотних системах за статичних і динамічних умов. Визначено взаємний вплив поліфосфатів, гідролізованого поліакрилонітрилу, одержаного з відходів акрилонітрильних волокон, динатрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти залежно від температури та тиску за статичних і динамічних умов на солевідкладення та швидкість корозії різних металів, що використовуються в обладнанні водооборотних циклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + Н761.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гонтар Н. І. 
Творча та громадська діяльність Панаса Саксаганського : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Н. І. Гонтар; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Розглянуто проблему в контексті культурних і суспільно-політичних процесів кінця XIX - перших десятиліть XX ст. Досліджено процес формування й еволюції світогляду П. Саксаганського, розглянуто та систематизовано основні напрямки його творчої та громадської діяльності, діяльність у 1917 - 1922 рр. Проаналізовано значення творчої та громадської діяльності П. Саксаганського для культурного розвитку України, формування національної свідомості українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.075 г (4УКР) д Саксаганський П. + Щ334.3(4УКР)5/6-8 Саксаганський П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Неспрядько В. П. 
Історія кафедри ортопедичної стоматології. 1920 - 2010 / В. П. Неспрядько, П. В. Куц, Н. Ф. Ляшенко, Н. О. Гонтар // Соврем. стоматология. - 2011. - № 1. - С. 155-161. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Ортопедична стоматологія пройшла тривалий та складний шлях свого розвитку від далекого 1920 року до наших днів як самостійний розділ медичної науки, що об'єднує зубне протезування, щелепно-лицьову ортопедію, ортодонтію. Представлено основні історичні етапи розвитку кафедри ортопедичної стоматології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, досягнення й відкриття вчених різних поколінь, яскраве сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66 е(4УКР) л3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куц П. В. 
Поєднання функціональності та естетики при використанні індивідуальних комбінованих абатментів Alpha-Bio Tec в імплантологічному лікуванні / П. В. Куц, В. П. Неспрядько, Н. О. Гонтар // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2013. - № 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглядаючи еволюцію вимог до імплантологічного лікування, нескладно помітити, що раніше імплантат повинен був хоча б прижитися, зараз же зовсім інші вимоги. Виробники імплантатів на інженерному рівні максимально уможливили успішне їх встановлення, змінилися і вимоги пацієнтів. Увагу зосереджено на менеджменті м'яких тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куц П. В. 
Аналіз використання направляючих шаблонів на хірургічному етапі операції дентальної імплантації / П. В. Куц, В. П. Неспрядько, Н. О. Гонтар, А. А. Паньков // Новини стоматології. - 2014. - № 4. - С. 55-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати використання різних направляючих шаблонів на хірургічному етапі операції дентальної імплантації. Застосувано методи тривимірного компіютерного моделювання у процесі діагностичного обстеження і планування дентальної імплантації. У групі пацієнтів, яким під час передопераційного обстеження виконували компіютерну томографію, 3D-моделювання майбутніх ортопедичних конструкцій і розташування імплантатів та виготовляли хірургічний шаблон не спостерігали механічних ускладнень. Шаблони допомагають хірургові визначити правильний напрямок формування ложа імплантату та досягти естетичного та функціонального результатів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Хвисюк О. М. 
Експериментальне дослідження динаміки біодеградації матеріалу на основі полілактиду й трикальційфосфату після заповнення ним кісткових дефектів / О. М. Хвисюк, Н. М. Гонтар, В. В. Пастух, М. Ю. Карпінський, О. Д. Карпінська // Травма. - 2022. - 23, № 3. - С. 58-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Лікування порушень репаративного остеогенезу є актуальною проблемою сучасності. Завдяки розвитку 3D-технологій дослідження регенеративного потенціалу кісткової тканини можливе якісне розв'язання питання пластики кісткових дефектів. Мета роботи - в експерименті на тваринах вивчити динаміку заміщення кістковою тканиною біодеградуючого матеріалу на основі пористого полілактиду з трикальційфосфатом після заповнення кісткового дефекту. Виконано на 15 лабораторних білих щурах-самцях - 3 групи по 5 тварин. Усім тваринам за допомогою стоматологічного бура виконували порожнинний дефект у дистальному відділі стегнової кістки. Дефект заповнювали біодеградуючим матеріалом на основі полілактиду з додаванням 45 % трикальційфосфату і розміром пор 300 мкм. Тварин виводили з експерименту групами через 15, 30 і 90 діб після операції. На рентгенограмах вимірювали показники оптичної щільності в зоні кісткового дефекту оперованої кістки й аналогічній зоні контралатеральної кістки (контрольна група). Висновки: протягом експерименту щільність інтактної кісткової тканини щурів статистично значуще (p = 0,045) зростала, що пов'язано з віком тварин. У зоні дефекту стегнової кістки в період з 15-ї по 30-ту добу спостерігали зниження оптичної щільності від 185 +- 29 опт.од. до 163 +- 24 опт.од., що може свідчити про запуск процесу біодеградації матеріалу, яким був заповнений дефект. У строк від 30-ї до 90-ї доби в зоні дефекту спостерігали зростання оптичної щільності до 182 +- 3 опт.од, що наблизилося до рівня інтактної кістки - 183 +- 2 опт.од., про що свідчить відсутність статистичної значущості між цими показниками (p = 0,642). Це може буди наслідком процесу кісткоутворення й заміщення заповнювача кістковою тканиною.



Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Хвисюк О. М. 
Експериментальне дослідження зміни міцності стегнових кісток щурів після заповнення кісткових дефектів біодеградуючим матеріалом на основі полілактиду та трикальційфосфату / О. М. Хвисюк, Н. М. Гонтар, В. В. Пастух, М. Ю. Карпінський, О. Д. Карпінська, О. А. Нікольченко // Травма. - 2022. - 23, № 4. - С. 4-8. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У даний час для заповнення кісткових дефектів використовують імплантати на основі полілактиду, особливістю яких є біодеградація, остеоінтеграція, здатність індукувати процеси кісткоутворення та висока біосумісність з організмом. Використання технології 3D-друку дозволяє регулювати темпи біодеградації матеріалу за рахунок виготовлення імплантатів різної поруватості. Мета роботи - в експерименті на тваринах вивчити динаміку міцності стегнових кісток (СК) щурів після заповнення кісткового дефекту біодеградуючим матеріалом на основі пористого полілактиду з трикальційфосфатом. Робота виконана на 15 лабораторних білих щурах-самцях. Усім тваринам виконували порожнинний дефект у дистальному відділі лівої СК, який заповнювали біодеградуючим матеріалом на основі полілактиду з додаванням 45 % трикальційфосфату і розміром пор 300 мкм. Тварин виводили з експерименту на 15, 30 та 90-ту добу після оперативного втручання. Препарати СК випробували на міцність під впливом вертикального стискаючого навантаження. Як групу контролю використовували контралатеральні кінцівки. Результати. На 15-ту добу після оперативного втручання міцність оперованої СК лабораторних щурів була статистично значуще нижчою за інтактну (p = 0,007). Оперовані кістки руйнувалися при навантаженнях 184,0 +- 15,2 Н, тоді як інтактні витримували 222,0 +- 17,9 Н. На 30-ту добу спостерігали наближення показників міцності оперованих кісток до показників інтактних, які визначали на рівні 226,0 +- 15,2 Н та 238,0 +- 17,9 Н. На 90-ту добу відмінності міцності між оперованими та інтактними кістками зникли повністю, про що свідчать показники величини навантаження, при яких здійснилось руйнування оперованих кісток - 308,0 +- 11,0 Н, контралатеральних - 304,0 +- 23,0 Н, а також рівень статистичної значущості різниці p = 0,704. Висновки: протягом експерименту щільність інтактної кісткової тканини щурів статистично значуще (p = 0,002) зростала, що пов'язане з віком тварин. На 15-ту добу після оперативного втручання міцність оперованої СК лабораторних щурів була статистично значуще (p = 0,007) нижчою за інтактну, що може бути наслідком того, що процес біодеградації заповнювача вже триває, а процес кісткоутворення ще не набув достатньої міцності. На 30-ту добу спостерігали наближення показників міцності оперованих кісток до показників інтактних. На 90-ту добу відмінності міцності між оперованими та інтактними кістками зникли повністю. Це є ознакою того, що матеріал наповнювача повністю біодеградував, дефект заповнився кістковою тканиною, яка на цей момент набула міцності здорової кісткової тканини.



Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Хвисюк О. М. 
Експериментально-рентгенометричне дослідження динаміки біорозкладання 3D-друкованих імплантатів на основі полілактиду з трикальційфосфатом після остеопластики і застосування культивованих мезенхімальних стромальних клітин / О. М. Хвисюк, Н. М. Гонтар, В. В. Пастух, М. Ю. Карпінський, О. Д. Карпінська, О. А. Нікольченко // Травма. - 2022. - 23, № 6. - С. 4-10. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Завдяки 3D-друку стало можливим виготовлення імплантатів за заданими геометричними параметрами і хімічним складом, а також матриць і каркасів для створення комбінованих імплантатів, які відповідають вимогам щодо основних характеристик остеопластичних матеріалів, а саме: мають високу здатність до остеокондукції, остеоіндукції, остеоінтеграції, біосумісність і механічну міцність, придатні для забезпечення міграції, адгезії, проліферації і диференціювання клітин. Мета дослідження - в експерименті на тваринах рентгенометрично вивчити динаміку заміщення кістковою тканиною пористих 3D-друкованих імплантатів на основі полілактиду з трикальційфосфатом після застосування мезенхімальних стромальних клітин (МСК) жирової тканини. На 18 лабораторних щурах проведено рентгенометричне дослідження щільності кісткового регенерату в різні терміни після імплантації в порожнинний дефект стегнової кістки біорозкладаного матеріалу на основі полілактиду з додаванням трикальційфосфату і застосування культивованих мезенхімальних стромальних клітин. Щурів виводили з експерименту групами по 6 тварин через 15, 30 і 90 діб після операції. Вимірювали показники оптичної щільності в зоні кісткового дефекту оперованої кістки та в аналогічній зоні контралатеральної кістки. На 15-ту добу після операції оптична щільність імплантата була вище, ніж аналогічної зони інтактної кістки. Через 1 місяць щільність мплантата знизилася, але залишилася трохи більшою, ніж щільність кістки, тобто біорозкладання імплантованого матеріалу відбулося не повністю. Через 3 місяці після операції спостерігали вирівнювання оптичної щільності зони імплантації та інтактної кістки. Припущено, що відбулося повне біорозкладання імплантата, а дефект був заповнений кістковою тканиною. Зниження оптичної щільності в зоні дефекту через 1 міс. після операції викликане саме процесами біорозкладання штучного матеріалу і кісткоутворення, які не збігаються за швидкістю перебігу. На жодному етапі експерименту різниці між імплантатами при застосуванні культури МСК і без неї на статистично значущому рівні не визначено. Висновки: протягом експерименту щільність інтактної кісткової тканини щурів статистично значуще зростала. У зоні дефекту стегнової кістки в період із 15-ї до 30-ї доби спостерігали зниження оптичної щільності від 180 +- 28 опт.од. до 168 +- 25 опт.од., що може свідчити про початок процесу біорозкладання 3D-друкованого імплантаційного матеріалу, яким заповнений дефект. У термін від 30-ї до 90-ї доби в зоні дефекту спостерігали зростання оптичної щільності до 184 +- 2 опт.од., що наблизилося до рівня інтактної кістки - 182 +- 1 опт.од., про що свідчить відсутність статистичної значущості між цими показниками. Це може буди наслідком процесу кісткоутворення й заміщення імплантованого матеріалу кістковою тканиною. На жодному етапі експерименту не виявлено різниці між імплантатами з використанням культури МСК і без неї.



Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського