Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гордєйчик О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гордєйчик О. І. 
Наявність подібних нуклеотидних блоків у субгеномних промоторах тобамовірусів / О. І. Гордєйчик, Л. Т. Олещенко, І. С. Щербатенко // Мікробіол. журн. - 2007. - 69, № 1. - С. 42-51. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

За допомогою методу комп'ютерного аналізу нуклеотидних сиквенсів встановлено, що промоторні ділянки субгеномних РНК транспортного (ТБ) і капсидного (БО) білків більшості досліджених тобамовірусів (10 із 15) містять майже ідентичні трикомпонентні нуклеотидні блоки. Середню частину блока займає центральний 9-нуклеотидний мотив GGTTCGTTT або GATTCGTTT, оточений варіабельними за довжиною GC- і АТ-вмісними сайтами. GC-сайти локалізовані зліва від центрального мотиву (upstream) і містять мотив CGC. Шостий нуклеотид центральних мотивів (G) локалізований у геномах перед генами ТБ (за 65 - 81 нуклеотид) або БО (за 9 - 20 нуклеотидів). Решта досліджених тобамовірусів (5 із 15) мають значну кількість замін нуклеотидів у центральному мотиві (до 5), високу варіабельність GC-вмісних сайтів, а також по два подібних нуклеотидних блоки в промоторах генів БО. Обговорено роль виявлених консервативних нуклеотидних блоків як функціональних елементів промоторів субгеномних РНК тобамовірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.18*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Антіпов І. О. 
Перебіг вірусної інфекції в рослинах картоплі за дії модельованої мікрогравітації / І. О. Антіпов, О. І. Гордєйчик, М. Д. Мельничук, Л. Т. Міщенко, В. Г. Спиридонов, О. П. Таран // Мікробіол. журн. - 2007. - 69, № 4. - С. 63-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив модельованої мікрогравітації (кліностатування) на перебіг змішаної вірусної інфекції у рослинах картоплі сорту Журавушка, інфікованих X- і М-вірусами картоплі (ХВК і МВК). Показано, що чутливість до мікрогравітації системи вірус - рослина залежить як від виду патогену, так і від способу кліностатування. Вертикальне кліностатування виявилось ефективнішим за горизонтальне. За допомогою методів біотестування, імуноферментного аналізу і полімеразної ланцюгової реакції встановлено, що рослини картоплі, інфіковані ХВК і МВК, звільнювалися від ХВК під впливом кліностатування протягом 19 - 47 діб. Зроблено припущення про здатність модельованої мікрогравітації індукувати захисні реакції рослин, що впливають на репродукцію вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21-631 + Е325.222.25-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського