Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Горло Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Горло Н. В. 
Спорудження водосховищ Дніпровського гідрокаскаду: соціальний та економічний аспекти (50 - 70-ті рр. ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / Н. В. Горло; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2007. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне вивчення соціальних і економічних складових процесу спорудження водосховищ Дніпровського гідрокаскаду у період 1950 - 1970-х рр. Показано вплив гігантоманії на план гідробудівництва. Доведено, що у процесі гідробудівницва комплекс питань, взаємопов'язаних зі спорудженням водосховищ, вирішувався не повною мірою. Досліджено особливості організації переселення, механізм виплати компенсації, господарське влаштування різних категорій переселенців і колгоспів на нових місцях. Розглянуто проблему відчуження в історичному аспекті, зокрема, визначено принципи захису, роль заходів щодо відновлення втраченої продукції й екологічні наслідки гідробудівництва. З'ясовано роль людського фактора у соціально-економічних перетвореннях у період гідробудівництва та визначено соціальні наслідки переселення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-2 + У9(4УКР)315.45-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горло Н. В. 
Етнополітичні ризики у взаємодії національних меншин і споріднених їм держав / Н. В. Горло // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2017. - № 1/2. - С. 37-42. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено етнополітичні ризики, які виникають у процесі взаємодії національних меншин і споріднених держав. Доведено, що етнополітичні ризики зумовлені такими взаємопов'язаними чинниками, як низький статус меншини в державі проживання і існування проекту "Великої держави", які стимулюють споріднену державу до реалізації політики іредентизму. Проаналізовано ризики для всіх учасників іредентистського конфлікту: національної меншини, спорідненої держави, поліетнічної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0)

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горло Н. В. 
Концептуальні засади і практика іредентизму: внутрішньополітичний і міжнародно-політичний контексти : [монографія] / Н. В. Горло; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя : Запоріз. нац. ун-т, 2019. - 446 c. - Бібліогр.: с. 400-446 - укp.

Висвітлено сутність іредентизму, розкрито причини його виникнення та проаналізовано характер інтересів учасників іредентистського конфлікту. Показано специфіку іредентизму в контексті об'єднавчих рухів і відцентрових процесів. Розглянуто питання, пов'язані з концептуальним обгрунтуванням іредентизму як політичного курсу. Досліджено роль іредентизму у внутрішньополітичних процесах поліетнічної держави. Здійснено аналіз іредентизму у міжнародно-правовому вимірі, розкрито його конфліктогенний потенціал. Розроблено типологію іредентизму. Охарактеризовано вплив іредентистського чинника на політичні процеси в Україні на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо попередження та подолання деструктивного впливу іредентизму на політичні процеси в сучасному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(0)0 + Ф4(0),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Державний суверенітет в умовах глобалізації: теорія та практика : монографія / Н. А. Бабарикіна, Н. В. Горло, М. Ф. Заболотна, О. М. Кіндратець, Т. І. Сергієнко; ред.: О. М. Кіндратець; Запорізький національний університет. - Запоріжжя : Запоріз. нац. ун-т, 2022. - 226 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні, концептуальні засади державного суверенітету. Досліджено понятійно-категоріальний апарат, методологію аналізу державного суверенітету. Проаналізовано сучасні дослідження державного суверенітету, дискусії щодо його зміни в умовах глобалізації, способи визначення ступеня суверенності держав. Приділено увагу питанням внутрішнього суверенітету, впливу регіоналізації на суверенітет держави, взаємодії уніонізму та державного суверенітету. Розглянуто чинники, що впливають на державний суверенітет України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горло Н. В. 
Функціональні та концептуальні моделі політики іредентизму : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Н. В. Горло; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 38 c. - укp.

Розкрито сутність іредентизму, проаналізовано характер інтересів учасників іредентистської тріади. Досліджено специфіку іредентизму в контексті об’єднавчих рухів і відцентрових процесів. Обґрунтовано визначення політики іредентизму як курсу іредентистської держави щодо цілеспрямованої реалізації плану відновлення контролю над колишніми імперськими територіями і об’єднання в межах однієї держави таких груп, які вважаються спорідненими за етнокультурною чи іншими ознаками. Розкрито роль культурно-ідеологічних чинників в обґрунтуванні політики іредентизму. Досліджено роль іредентизму у внутрішньополітичних процесах поліетнічної держави. Проаналізовано політику іредентизму у міжнародно-правовому вимірі, розроблено функціональні моделі даної політики у контексті розвитку систем міжнародних відносин. Охарактеризовано вплив іредентистського чинника на політичні процеси в Україні на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо попередження і подолання деструктивного впливу іредентизму на політичні процеси у сучасному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(0)0 + Ф4(0),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського