Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Горшков В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Горшков В. А. 
Кислотозависимые заболевания и кризис функциональных методов исследования желудка / В. А. Горшков // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 3. - С. 7-12. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Описано оригінальний дифузний спосіб визначення кислотності у шлунка та прилеглих органах шляхом трансназального введення субстратного ланцюжка, його переваги та значення для розв'язання нагальних проблем гастроентерології.


Ключ. слова: интрагастральная pH-метрия, дуоденальная язва, субстратная цепочка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-433.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горшков В. М. 
Стабілізація рівня сигналу в атмосферних оптичних лініях зв'язку за використання комбінованого лазерного променя / В. М. Горшков, С. В. Тороус // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 4. - С. 130-137. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Дмитрієв Д. В. 
Фармакологічна активність і біотрансформація буторфанолу тартрату та трамадолу під впливом модифікаторів ферментів метаболізму в щурів / Д. В. Дмитрієв, О. О. Пентюк, В. М. Горшков // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 89-90. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено, що попереднє введення індукторів метаболізувальних ферментів рифампіцину та фенобарбіталу знижує фармакологічний ефект буторфанолу та трамадолу. Інгібітори норфлоксацин і пентоксифілін потенціюють знеболювальний ефект буторфанолу, а циметидин і тіаміндифосфат - трамадолу. Гальмування процесів елімінації трамадолу пов'язано зі здатністю циметидину та тіаміндифосфату інгібувати деметилювання трамадолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горшков В. М. 
Вирощування каталітично активних наноструктур / В. М. Горшков, В. В. Кузьменко // Укр. фіз. журн.. - 2015. - 60, № 6. - С. 549-555. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено динаміку нашарувань, які утворюються атомами металів, що осаджені в дифузійному режимі на металеву плоску підкладку. Знайдено умови, за яких можна вирощувати періодичні структури з розвинутою морфологією. Проаналізовано можливість використання одержаних результатів під час виробництва каталізаторів: у разі осадження атомів платини на золоту підкладку (що доцільно з міркувань вартості) за відповідних умов може утворюватись система нанопірамід, обмежених гранями (111). Така структура має надвисоку каталітичну активність і є перспективною для широкого використання в хімічній промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пересунько І. І. 
Вплив різних форм напруги силового перетворювача в комплексі вентиляторів головного провітрювання / І. І. Пересунько, О. М. Сінчук, Д. О. Кальмус, В. В. Горшков, Д. А. Михайличенко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2019. - 24, № 3. - С. 57-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Гірничорудні підприємства належать до енергоємних підприємств. Зокрема, головні вентиляційні установки (ГВУ) споживають приблизно 30 % від загального обсягу споживання електроенергії, оскільки провітрювання залізорудних копалень відбувається цілодобово, а електричні потужності цих установок сягають до 2 МВт. Електромеханічні комплекси ГВУ, своєю чергою, оснащені приводними синхронними електричними двигунами (СЕД) та застарілими системами пуску. Для підвищення енергоефективності комплексу ГВУ доцільно встановити багаторівневий силовий перетворювач частоти. Запропоновано схему багаторівневого перетворювача частоти з використанням LC-фільтрів у кожній фазі. Живлення СЕД буде здійснюватись шляхом ШІМ форми кривої вихідної напруги довільної конфігурацій. Формування форм напруги перетворювача потребує детальнішого розгляду, а саме провести аналіз яким чином будуть впливати прямокутна, трапеце- та синусоїдальна форми напруги на основні параметри привідного СЕД. І яка з цих форм напруг будуть оптимальними для СЕД у комплексі ГВУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-4 + И181.5-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Сінчук О. М. 
Аналіз сучасного стану та перспектив розвитку систем штучного зовнішнього освітлення в Україні / О. М. Сінчук, В. В. Горшков // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2022. - № 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка сучасного стану та перспектив розвитку систем штучного зовнішнього освітлення в Україні в цілому та у її регіонах. Для досягнення поставленої мети проаналізовано статистичні дані щодо протяжності зовнішніх освітлювальних мереж, типів джерел штучного освітлення та рівня електроенергоспоживання цих мереж по регіонах та у країні в цілому. Результати аналізу статистичних даних наводять на висновок про те, що модернізація систем освітлення із врахуванням енергоощадних технологій є актуальною в Україні. Проведення заходів з модернізації та переоснащення мереж зовнішнього освітлення дає можливість економії коштів на купівлю електричної енергії, розвантажує електромережі та стимулює досягнення бажаного рівня енергоефективного споживання електричної енергії. Для розв'язання поставлених задач і аналізу статистичних даних використано методи математичної статистики - для дослідження енергоспоживання освітлювальними мережами. Вперше проаналізовано стан модернізації зовнішніх освітлювальних мереж України, результат якого показав, що на сьогоднішній день ще не досягнуто бажаного рівня модернізації та оновлення розглянутих мереж, тому актуальною науково-практичною задачею є розробка та впровадження сучасних методів модернізації та автоматизації освітлювальних мереж. За результатами проведеного аналізу можна зробити висновок про те що, лише комплексний підхід до модернізації зовнішніх освітлювальних мереж може дати бажаний рівень електроенергетичної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сінчук О. 
Управління електротехнічним комплексом вуличного освітлення за допомогою нечіткого регулятора / О. Сінчук, В. Горшков // Техн. науки та технології. - 2022. - № 2. - С. 138-145. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета статті - теоретичне обгрунтування підходу до управління електротехнічним комплексом вуличного освітлення з урахуванням стохастичності показників вхідних параметрів до системи управління. Враховуючи стратегії розвитку систем управління та активне впровадження в різні сфери світової економіки джерел розосередженої генерації, у тому числі на базі відновлюваних джерел електричної енергії, розвиваються гібридні системи штучного зовнішнього освітлення, керовані інтелектуальними системами керування. Запропоновано підхід до управління електротехнічним комплексом вуличного освітлення. Запропонована структура електротехнічного комплексу вуличного освітлення на базі світлодіодних освітлювальних пристроїв та сучасних джерел електричної енергії. Враховуючи факт багатокритеріальності вхідних параметрів до системи управління електротехнічним комплексом вуличного освітлення та неможливості точного попереднього визначення параметрів цих критеріїв, було запропоновано використовувати закон керування із застосуванням елементів нечітких множин, що дозволить покращити якість регулювання з підтримкою команд Fuzzy Logic.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського