Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Грабов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Грабов В. М. 
Нерівноважна термодинаміка і термоелектричні явища / В. М. Грабов // Термоелектрика. - 2003. - № 3. - С. 5-13. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Розглянуто основні закономірності термодинаміки систем, далеких від рівноваги, процесів самоорганізації в системах різного типу за цих умов. На основі аналізу процесів у плазмі зірок, атмосферах планет, надрах Землі, плазмі твердих тіл зроблено висновки про термоелектричні явища в самоорганізованих неоднорідних структурах за сильно нерівноважних умов за наявності градієнта температури. Запропонований підхід робить науку про термоелектричні явища одним з фундаментальних напрямків у фізиці та природознавстві в цілому, спрямованих на дослідження закономірностей еволюції природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грабов В. М. 
Атомно-силова мікроскопія поверхні кристалів і плівок вісмуту / В. М. Грабов, Е. В. Демідов, В. А. Комаров // Термоелектрика. - 2009. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що розвиток методів сканувальної зондової мікроскопії суттєво розширив можливості дослідження структури поверхні кристалів, плівок, мезоструктур і наноструктур, модифікації структури поверхонь. Використано сканувальний зондовий мікроскоп Solver Російської фірми НТ-МДТ для дослідження структури поверхонь монокристалів і плівок вісмуту та сплавів вісмут - сурма. Розроблено нові методи дослідження структури поверхонь, що поєднують попередню хімічну чи електрохімічну обробку із подальшою атомно-силовою мікроскопією. Найбільш простим та ефективним визнано метод декорування дефектів і границь зерен шляхом природного оксидування в результаті витримки поверхні на повітрі протягом певного часу. Одержання детальної інформації про структуру плівок із використанням розроблених методів забезпечило можливість коректування режимів виготовлення плівок за допомогою методу термічного напилення у вакуумі та одержання плівок зі структурою, близькою до монокристалічної. Розроблено також новий метод електрохімічної модифікації поверхні в процесі зондового сканування кристалів і плівок, що являє інтерес для модифікації наноструктур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грабов В. М. 
Термоелектричні властивості плівок вісмуту, що мають наноблочну структуру / В. М. Грабов, Є. В. Демидов, В. О. Комаров, Н. І. Кисельова // Термоелектрика. - 2011. - № 4. - С. 71-77. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розроблено методи термічного напилювання у вакуумі для одержання плівок вісмуту товщиною порядку сотень нанометрів, що мають наноблочну структуру з великою концентрацією меж блоків з високодосконалою кристалічною структурою самих блоків. Здійснено експериментальне дослідження електричних, гальваномагнітних і термоелектричних явищ в одержаних плівках залежно від товщини, магнітного поля до 0,6 Тл і температури в інтервалі 77 - 300 К. Установлено, що збільшення термоелектричної потужності в плівках вісмуту, одержаних новим способом, у порівнянні із плівками, одержаними стандартним способом термічного випаровування у вакуумі, визначається досконалішою внутрішньою структурою блоків і суттєвішим обмеженням рухливості дірок у порівнянні з рухливістю електронів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.902.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грабов В. М. 
Термоелектричні й термоелектрокінетичні явища у водних розчинах іонних сполук / В. М. Грабов, А. А. Зайцев, Д. В. Кузнєцов // Термоелектрика. - 2010. - № 1. - С. 39-48. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського