Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гребіник Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гребіник Д. М. 
Кальцієвий гомеостаз на ранніх етапах апоптозу тимоцитів щура : Автореф. дис... канд. біол. наук / Д. М. Гребіник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*550.38 + Е60*737.15-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Компанець І. В. 
Активність інтерферонзалежної 2',5'-олігоаденілатсинтетази в лімфоїдних клітинах тимуса щурів при сумісній дії етанолу та препарату оцтовокислого цинку / І. В. Компанець, І. О. Степанець, В. В. Войтенко, Д. М. Гребіник, Л. І. Остапченко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 2. - С. 25-30. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Вивчено вплив 28-добового комплексного введення етанолу та препарату оцтовокислого цинку на активність інтерфероніндукованого ферменту 2',5'-олігоаденілатсинтетази (2'5'-ОА-синтетази) у лімфоцитах тимуса щурів. На ранніх термінах дії етанолу (14-та доба) 2',5'-ОА-синтетазна активність знижувалася найбільше (відносно контролю), на пізніших термінах зміни були менш вираженими. Стимуляція активності ферменту у відповідь на дію індуктора інтерферону (циклоферону) in vitro найбільш виражена на пізніх термінах дії етанолу. Введення оцтовокислого цинку сумісно з етанолом збільшує 2',5'-ОА-синтетазну активність відносно групи тварин, що споживала лише етанол, на 81 % на 21-шу добу і на 30 % на 28-му добу (тенденція до нормалізації цього показника). Препарат посилював індуковану циклофероном стимуляцію активності ферменту, що було максимальним за тривалої дії етанолу (на 28-му добу). Імовірно, у разі дії етанолу пригнічується синтез інтерферону або порушується індукований ним каскад 2',5'-олігоаденілату; оцтовокислий цинк посилює синтез інтерферону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.11-64 + Р415.14-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матишевська О. П. 
Особливості регуляції концентрації $E bold {roman Са sup 2+ } в ядрі / О. П. Матишевська, С. І. Борисов, Д. М. Гребіник // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 5. - С. 5-11. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гребіник Д. М. 
Транспортування $E bold roman Ca sup 2+ в ядрах лімфоцитів селезінки X-опромінених щурів / Д. М. Гребіник, С. І. Борисов, Ю. В. Семьонов // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 217. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.32-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Гребіник Д. М. 
$E bold roman Ca sup 2+-Транспортувальні системи мітохондрій та ендоплазматичного ретикулума тимоцитів за апоптозу / Д. М. Гребіник // Укр. біохім. журн.. - 2006. - 78, № 6. - С. 128. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*550.38 + Е60*737.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Драницина А. С. 
Експресія генів REG1A, GAST та TGFB1 за умов розвитку та загоєння стресіндукованих уражень слизової оболонки шлунка щурів / А. С. Драницина, О. О. Моргаєнко, Д. М. Гребіник, Л. І. Остапченко // Фізіол. журн.. - 2016. - 62, № 1. - С. 53-61. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено експресію гена Reg1a у слизовій оболонці шлунка щурів за умов розвитку та загоєння стресіндукованих уражень. Підвищення було зафіксовано після 1-годинної дії пошкоджувального чинника - у 2,1 раза, а максимальний рівень відзначали після 3 год стресового впливу - у 3,5 раза, при цьому вказані зміни відбувалися на фоні інтенсифікації процесів пероксидації ліпідів та порушення функціонування антиоксидантної системи. Через 12 та 24 год після припинення дії стресора різко знижувався рівень експресії гена Reg1a: в 1,6 та 2 рази відповідно. Аналіз експресії гена Gast не підтвердив, що саме гастрин є одним із головних стимуляторів експресії Reg1a в слизовій шлунка за умов водно-імерсійного стресу. У динаміці розвитку та загоєння стрес-індукованих уражень виявлено позитивну кореляцію між експресією генів Reg1a та Tgfb1, що може свідчити про залучення гена Tgfb1 до прискорення загоєння уражень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*443.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Драницина А. С. 
Молекулярні маркери ефективного загоєння безкелоїдних ран : (огляд) / А. С. Драницина, О. В. Табурець, К. О. Дворщенко, Д. М. Гребіник, Т. В. Берегова, Л. І. Остапченко // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 3. - С. 68-79. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Рубці, що виникають після загоєння, спричинюють різноманітні негативні фізіологічні та психологічні ефекти. На сьогоднішній день не знайдено специфічного лікування як для запобігання, так і зменшення будь-яких форм рубцювання. Відомо, що загоєння ран на шкірі дорослої людини починається з гострої запальної фази і закінчується утворенням шраму. На відміну від цього, в ембріонів на початку їх розвитку (перший і другий триместр) рани заживають майже ідеально: швидко без запалення й утворення рубців. Така здатність ембріональної шкіри вимагає наявності певних біохімічних сигналів, які починаються на клітинному рівні й призводять до експресії генів трансформуючих факторів, медіаторів запальної відповіді, складових позаклітинного матриксу тощо, які сприяють загоєнню ран без рубців. Незважаючи на численні дослідження, механізми та молекулярні шляхи загоєння ран все ще не з'ясовані для повного розуміння всієї системи ремоделювання шкіри. Мета роботи - обговорення основних молекулярних маркерів, задіяних у загоєння ран шкіри без рубців, відповідних механізмів їх дії, а також проблем і перспектив лікування рубців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського