Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Грегуль А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Грегуль А. О. 
Парфянське царство, Велика Вірменія та Каппадокія у зовнішньополітичних планах Мітрідата VI Евпатора напередодні війн з Римом / А. О. Грегуль // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 2). - С. 197-201. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено зовнішню політику царя Понту Мітрідата VI (120 - 63 рр. до Р.Х.) у період підготовки до війни з Римською республікою. Розглянуто процес становлення зовнішньополітичних контактів Понтійського царства із сусідніми територіями, пошуку і залучення союзників. Визначено, що близько 102 р. до Р. Х. були встановлені союзницькі відносини з Парфянським царством, а у 95 р. до Р. Х. - Великою Вірменією. Розкрито причини зацікавлення Мітрідата VI підкоренням Каппадокії. Досліджено династичну боротьбу за каппадокійський престол і проаналізовано у ній роль Мітрідата VI.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.56 + Т3(5ВІР)22 + Т3(0)324.46 + Т3(0)324.53 к + Т3(0)323.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грегуль А. О. 
Мітрідат VI Евпатор та його оточення в античних джерелах і рецепціях доби Середньовіччя і Раннього Нового часу : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / А. О. Грегуль; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Представлено результати комплексного дослідження постаті Мітрідата VІ Евпатора та його оточення в античній традиції і в пізніших рецепціях доби Середньовіччя і Раннього Нового часу. Розглянуто на основі широкого кола джерел суспільно-політична діяльність понтійського царя у контексті військового протистояння з Римською республікою. Особливу увагу приділено аналізу просопографічного портрета царя. Визначено, що політика Мітрідата VІ значною мірою формувалася під впливом його найближчого кола і була продовженням курсу попередніх очільників Понтійського царства. Встановлено, що причини і передумови до відкритого військового протистояння Мітрідата з Римом випливали з зовнішньополітичної практики та пропагандистської політики царя. Здійснено аналіз укладених домовленостей Понтійського царства з Віфінією, Парфією та Великою Вірменією. Визначено, що Мітрідат користувався союзною підтримкою цих держав на різних етапах військової кампанії проти Риму. Спеціально досліджено вияви рецепції реалій Мітрідатового правління наступними поколіннями. З'ясовано, що характер сприйняття образу царя і кола наближених до нього осіб обумовлювався, по-перше, історико-культурними уподобаннями реципієнтів (за відомою схоластичною формулою: "quidquid recipitur ad modum recipientis recipitur") і, по-друге, оцінками, що сходили ще до античних авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.3-8 Мітрідат VI Евпатор + Т3(0)324.53ПО

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443026 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського