Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Грибенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Грибенко О. М. 
Державотворчі процеси в епоху української революції 1917 - 1920 рр. / О. М. Грибенко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2005. - Спец. вип. - С. 199-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Грибенко О. М. 
Державотворчі процеси в Наддніпрянській Україні 1917-1920 рр: історичний аспект : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. М. Грибенко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2007. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження державотворчих процесів, які відбувалися в Наддніпрянській Україні протягом 1917 - 1920 рр., виділено їх основні етапи, розкрито особливості та тенденції кожного з них. До наукового обігу введено раніше невідомі та маловідомі документи з досліджуваного питання. Розглянуто процеси формування та функціонування вищих органів влади, визначено їх статус і повноваження за часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та в роки УСРР. Охарактеризовано структуру та форми діяльності вищих органів влади відповідно до стратегії політичних сил, представники яких входили до їх складу. Проаналізовано діяльність виконавчих органів влади щодо вирішення національного й аграрного питань. На базі вивчення документальних матеріалів доведено, що саме Українська Центральна Рада була інституцією, яка на початку XX ст. очолила національно-визвольний рух. Показано, що наявність протиборства політичних сил не сприяла утвердженню національно-демократичної моделі державності та послаблювала позиції національно-визвольних сил. Встановлено причини поразки Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, визначено особливості становлення й утвердження радянської моделі державності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського