Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Грушицька І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Грушицька І. Б. 
Історія формування та розвитку одеської школи наукової фотографії : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / І. Б. Грушицька; НАН України, Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено процес формування й розвитку одеської школи наукової фотографії. Вперше в українській історії науки й техніки на основі широкого комплексу джерел відтворено історію становлення та досліджено процес розвитку наукової фотографії в Одеському університеті. Вивчено історію становлення фотографії в світовому контексті. Визначено передумови виникнення одеської школи наукової фотографії. Проаналізовано наукову, педагогічну та організаційну діяльність професора Є. А. Кирилова (1883 - 1964), охарактеризовано його як наукового лідера. Проведено ідентифікацію неформального наукового колективу, очолюваного Є. А. Кириловим, з науковою школою, розкрито її персональний склад та внесок у наукову фотографію. Розроблено періодизацію історії формування та розвитку одеської школи наукової фотографії та досліджено основні періоди її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ163(4УКР-4ОДЕ-4О)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грушицька І. Б. 
Школа наукової фотографії Є. А. Кирилова / І. Б. Грушицька // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 39. - С. 315-320. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

У 1926 року в Одесі був створений Науково-дослідний інститут фізики, у якому під керівництвом відомого вченого, доктора фізико-математичних наук, професора Є. А. Кирилова розпочалися систематичні дослідження з наукової фотографії й сформувалася наукова школа. Проведено ідентифікацію неформального наукового колективу, очолюваного Є. А. Кириловим, з науковою школою, розглянуто її персональний склад та визначено періоди наукової діяльності колективу одеських фізиків під керівництвом професора Є. А. Кирилова.


Індекс рубрикатора НБУВ: М943.8 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грушицька І. Б. 
Є. А. Кирилов - фундатор одеської школи наукової фотографії / І. Б. Грушицька, Л. І. Сухотеріна // Наука та наукознавство. - 2015. - № 3. - С. 129-137. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Висвітлено життєвий шлях та наукову діяльність першого директора Науково-дослідного інституту фізики Одеського університету, доктора фізико-математичних наук, професора Є. А. Кирилова. Відзначено провідну роль Є. А. Кирилова у створенні одеської школи наукової фотографії та визначено її персональний склад. Показано, що основою для формування колективу одеської школи наукової фотографії була наявність стабільної інституційної структури, а також особисті якості Є. А. Кирилова як її наукового лідера. Наведено інформацію про основні напрями наукових досліджень одеської школи наукової фотографії школи на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: М94 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грушицька І. Б. 
Розвиток фотографії в Україні (1839 - I пол. XX ст.) / І. Б. Грушицька // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 41. - С. 285-291. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто історію виникнення та тенденції розвитку фотографії в Україні у 1839 р. - I пол. XX ст. Центром розвитку фотохімії, фотооптики та наукової фотографії в Україні за часів Російської імперії був фотографічний відділ Імператорського Російського Технічного товариства (ІРТТ). У кінці 20-х і початку 30-х рр. у СРСР було розпочато створення вітчизняної хіміко фотографічної промисловості. У зв'язку з цим засновано ряд наукових інститутів та вищих навчальних закладів, призначення яких полягало у створенні наукової бази для розвитку фотографічної промисловості. 1926 року було відкрито Одеський науково-дослідний інститут фізики, який став провідним центром в Україні у галузі наукової фотографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: М94 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грушицька І. Б. 
Внесок одеських астрономів у реалізацію програми досліджень Міжнародного геофізичного року (1957 - 1958) / І. Б. Грушицька // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 334-338. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На основі архівних документів проаналізовано участь Астрономічної обсерваторії Одеського університету у колективних міжнародних дослідженнях за програмою Міжнародного геофізичного року. Визначено проблематику досліджень одеських астрономів "Вивчення метеорів" і "Дослідження штучних супутників Землі". Окремо розглянуто функції обсерваторії як Головної установи з проблеми "Вивчення метеорів" (розділ "іоносфера"). Відзначено зміцнення наукового авторитету Астрономічної обсерваторії Одеського університету на міжнародному рівні внаслідок участі в Програмі Міжнародного геофізичного року й виконання функцій Головної установи з проблеми "Вивчення метеорів".


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 е(4УКР-4ОДЕ-20)л41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грушицька І. Б. 
Одеська астрономічна обсерваторія в роки повоєнної відбудови / І. Б. Грушицька // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 268-272. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі архівних матеріалів розглянуто діяльність колективу Одеської астрономічної обсерваторії під керівництвом В. П. Цесевича з відновлення роботи установи у період повоєнної відбудови. Визначено низку нових напрямів наукових досліджень обсерваторії, які стали провідними в подальший період її діяльності. Відзначено, що в перші повоєнні роки в обсерваторії розпочалася інтенсивна підготовка наукових кадрів, було поставлено питання щодо будівництва заміських пунктів спостережень та зроблено перші кроки з налагодження власного приладобудування. Це стало важливою передумовою подальшого розвитку обсерваторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 е(4УКР-2ОДЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грушицька І. Б. 
Внесок В. П. Цесевича в організацію наукових досліджень змінних зірок в Україні / І. Б. Грушицька // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 354-360. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

На основі архівних матеріалів розглянуто діяльність члена-кореспондента АН УРСР, директора Одеської астрономічної обсерваторії (1944 - 1983) В. П. Цесевича з організації наукових досліджень змінних зірок в Україні. Висвітлено зміст та основні положення аналітичного огляду стану астрономічних досліджень в Україні з розділу "Змінні зірки", що був підготовлений В. П. Цесевичем 1964 року. У документі було розглянуто найважливіші проблеми, проаналізовано стан дослідження змінних зірок за кордоном і в обсерваторіях УРСР та висловлені пропозиції щодо організації проведення комплексних досліджень змінних зірок в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 д(4УКР) Цесевич, В.П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Грушицька І. 
Становлення та розвиток телескопобудування в Одесі (друга половина 60-х - початок 80-х рр. ХХ ст.) / І. Грушицька // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 25. - С. 38-45. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Методом джерелознавчого аналізу та з використанням системного підходу на підставі архівних матеріалів і спогадів безпосередніх учасників подій висвітлена діяльність вчених Одеської астрономічної обсерваторії по розробці телескопів у 2 пол. 60-х - поч. 80-х рр. ХХ ст. Визначено соціально-економічні, науково-технічні та індивідуально-особистісні чинники становлення та розвитку телескопобудування в Одесі у досліджуваний період. Відзначено, що це була єдина університетська обсерваторія на теренах колишнього СРСР, де було створено власне оптичне виробництво й виготовлялись телескопи без участі оптичної промисловості країни. Під керівництвом та завдяки організаторському таланту лідера одеської астрономії тих років, члена-кореспондента АН УРСР, доктора фізико-математичних наук, професора В. П. Цесевича в Одеській астрономічній обсерваторії сформувався новий науково-виробничий напрям, що обслуговував телескопо- й приладобудування, підтримував її виробничу й господарську діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.3 + В64с0 + В6е(4Укр-4Оде)л41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського