Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуляк Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Гуляк Т. 
Концепція детективного жанру в українській і російській літературі ХХ століття / Т. Гуляк // Наук. вісн. Cхідноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 28. - С. 35-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено огляд розвитку і становлення детективного жанру в українській і російській літературі ХХ ст. Схарактеризовано чинники, які впливають на концепцію творення детективу. Здійснено спробу періодизації історії розвитку детективного жанру в українській і російській літературі. Виокремлено національно-своєрідні та спільні риси жанру в названих літературах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4РОС)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуляк Т. М. 
Феміністичний компонент у жіночому детективному романі: компаративний аспект (на матеріалі творів Ірен Роздобудько "Подвійна гра в чотири руки" і "Випускний вечір" Дороті Сейерс) / Т. М. Гуляк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 2. - С. 470-476. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто феміністичний компонент у детективних романах "Подвійна гра в чотири руки" І. Роздобудько і "Випускний вечір" Д. Сейерс. Виокремлено його домінантні ознаки: оригінальні жіночі образи і жіноче письмо, яке проявляється через деталізацію та експлуатацію вставних конструкцій. Охарактеризовано спільні та відмінні особливості використання феміністичного компоненту в українському й англійському жіночому детективному дискурсі. Проаналізовано подібність і розбіжність в образах Мусі Гурчик і Гарріет Вейн, які є виразниками творчого методу детективісток. Описано емотивну і деталізуючу функцію вставних конструкцій. Підкреслено, що феміністичний компонент відіграє важливу роль у творенні жанру жіночого детективного роману.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 + Ш5(4ВЕЛ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуляк Т. М. 
Модифікації жіночого детективного роману у творчості Дороті Сейерс та Ірен Роздобудько : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Т. М. Гуляк; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ, 2019. - 18 c. - укp.

Увагу присвячено дослідженню типологічних ознак жіночого детективного роману в творчості Дороті Сейерс та Ірен Роздобудько в контексті становлення та розвитку детективного жанру в британській та українській літературі. З’ясовано роль творчості письменниць у розвитку детективного жанру в їхніх країнах. Окреслено типологічні особливості жанрової парадигми британських та українських жіночих детективів. Домінантною ознакою жіночого детективу визначено наявність феміністичного компоненту, який виражається в жіночому стилі письма та наявності образу жінки-детектива. Зазначено, що до ключових рис поетики жанрового підвиду належать психологізм, емотивність, поліфонійність, наявність побутових сцен тощо. Проаналізовано особливості художньої репрезентації головних і другорядних персонажів. Доведено, що Дороті Сейерс та Ірен Роздобудько поєднували у творчості використання класичних канонів детективного жанру з елементами модерної / постмодерної поетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Сейерс Д. 534 + Ш5(4УКР)6-4 Роздобудько І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441157 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського