Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гулівець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Гулівець О. М. 
Дослідження впливу катодної перенапруги на структуру електроосаджених плівок Ni-P, Co-P / О. М. Гулівець, О. С. Баскевич, В. О. Заблудовський, Е. П. Штапенко, Р. П. Ганич // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 3. - С. 572-576. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив режимів імпульсного струму на структуру електроосаджених плівок Ni-P, Co-P. Установлено, що на формування аморфного та мікрокристалічного стану істотний вплив надає нерівноважність умов кристалізації, викликана величиною та швидкістю зміни пересичення на катоді у процесі імпульсного осадження.


Ключ. слова: аморфний і мікрокристалічний стан, структура, імпульсний струм, перенапруга на катоді
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-18 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гулівець О. М. 
Структура та властивості плівок Co - P, отриманих при імпульсних діях : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. М. Гулівець; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гулівець О. А. 
Вплив характеристик вітрового потоку і параметрів ротора вітродвигуна на його енергетичні параметри / О. А. Гулівець, С. Ю. Олійник, Р. А. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 45. - С. 51-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З627

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гулівець О. А. 
Критерії подібності аеродинамічних процесів вітродвигунів / О. А. Гулівець, С. Ю. Олійник, Р. А. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 46. - С. 90-94. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - установити критерії подібності процесу обтікання вітровим потоком лопатей роторів вітродвигунів та на їх основі одержати залежності для визначення раціональних значень параметрів роторів вітродвигунів і їх робочих характеристик за результатами досліджень їх фізичних моделей. Метод дослідження - аналітичний. Установлені критерії подібності процесу обтікання вітровим потоком лопатей роторів вітродвигунів (ВД) і на основі визначені залежності для визначення параметрів роторів вітродвигунів і їх робочих характеристик за результатами досліджень їх фізичних моделей. На основі установлених критеріїв подібності робочих процесів горизонтально-осьових та вертикально-осьових ВД розроблені залежності для визначення значень параметрів натурних зразків ВД за результатами досліджень їх фізичних моделей, що дозволяє прискорити процес створення високоефективних ВД для вітроелектричних установок малої потужності. На основі аналізу процесів обтікання вітровим потоком лопатей горизонтально-осьового та вертикально-осьового ВД установлено, що потужність, яка є основною експлуатаційною характеристикою, залежить від ряду параметрів вітрового потоку та параметрів роторів ВД: швидкості набігаю чого потоку, густини повітря, коефіцієнта кінематичної в'язкості, аеродинамічних коефіцієнтів сил, які виникають при обтіканні вітровим потоком лопатей та траверс роторів ВД, діаметрів роторів, довжини та хорди лопатей, кута установки лопаті, кута атаки, площі лопаті, площі обмаху ротора, кількості лопатей, кутової швидкості ротора, шорсткості обробки поверхонь лопатей. Пускова швидкість ВЕУ, від якої залежить кількість електричної енергії, яку виробляє установка за рік, крім названих параметрів залежить ще і від момента інерції ротора ВД та момента інерції ротора електричного генератора. На основі одержаних у загальному виді залежностей потужності і пускової швидкості горизонтально-осьових та вертикально-осьових ВД від параметрів вітрового потоку і параметрів роторів вітродвигунів, застосувавши метод нульових розмірностей установлені критерії подібності їх робочих процесів. На основі установлених критеріїв подібності одержані залежності для визначення параметрів роторів натурних зразків ВД за результатами досліджень їх фізичних моделей. На основі аналізу одержаних залежностей розроблені висновки щодо визначення раціональних значень параметрів натурних зразків і параметрів їх фізичних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гулівець О. А. 
Векторний метод диференціювання векторних функцій скалярного аргумента / О. А. Гулівець, С. Ю. Олійник // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 47. - С. 143-149. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - розробка векторного методу диференціювання векторних функцій скалярного аргумента. На основі аналізу годографів векторних функцій і представлення приросту вектора функції, який одночасно змінюється за напрямом та величиною, як суми приросту внаслідок зміни напряму вектора та приросту внаслідок зміни його модуля одержані математичні залежності для векторного диференціювання векторних функцій скалярного аргумента. Розроблено векторний метод диференціювання векторних функцій скалярного аргумента, вектор яких одночасно змінюється за напрямом і модулем та установлена залежність абсолютної похідної векторної функції скалярного аргумента, яка характеризує певне механічне явище, що відбувається в певній системі відліку, яка здійснює рух відносно інших систем відліку, одна з яких приймається за нерухому, від кутових швидкостей обертання рухомих систем відліку. Використання розробленого векторного методу диференціювання векторних функцій скалярного аргумента в навчальному процесі дозволяє більш переконливо та з меншими затратами часу виконувати доведення ряду теоретичних положень з дисципліни "Теоретична механіка". На основі аналізу годографа векторної функції скалярного аргумента, вектор якої одночасно змінюється за напрямом і за модулем установлено, що вектор приросту цієї функції при змінюванні скалярного аргумента дорівнює геометричній сумі цієї функції в наслідок зміни напряму її вектора і приросту, який є наслідком зміни модуля цієї функції. Виходячи з цього в роботі установлено, що вектор похідної функції скалярного аргумента складається з двох складових: вектора похідної, яка характеризує швидкість змінювання напряму вектора функції і вектора похідної, яка характеризує змінювання модуля вектора. Розглянуто випадок диференціювання векторним методом функції скалярного аргумента, яка характеризує механічне явище, що відбувається в деякій системі відліку, яка здійснює рух відносно інших систем відліку, одна з яких прийнята за нерухому. Установлено, що абсолютна похідна векторної функції скалярного аргумента в цьому випадку залежить від кутових швидкостей обертання рухомих систем відліку, та установлена залежність, яка характеризує цей зв'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.14 + В212с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гулівець О. А. 
Безкоординатний метод диференціювання векторних функцій скалярного аргумента / О. А. Гулівець, С. Ю. Олійник // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - № 1. - С. 107-122. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

В теоретичній механіці широко застосовуються векторні величини, над якими проводяться ряд математичних операцій Сучасні умови роботи вищої школи вимагають застосовувати такі методи проведення математичних операцій над векторними величинами, які б переконливо та з малими затратами часу дозволяли виконувати доведення тих чи інших теоретичних положень цієї дисципліни. Таким вимогам найбільш відповідають безкоординатні (векторні) методи проведення математичних операцій над векторними величинами. На основі аналізу годографів векторних функцій скалярного аргумента установлено, що при змінюванні вектора функції одночасно за напрямом та модулем вектор її похідної дорівнює геометричній сумі вектора похідної, що характеризує швидкість змінювання напряму вектора функції, та вектора похідної, що характеризує швидкість змінювання її вектора за модулем. Установлено, що на величину вектора похідної, який характеризує швидкість змінювання напряму вектора функції, впливають кутові швидкості обертання рухомих систем відліку та установлена залежність, яка характеризує цей зв'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гулівець О. А. 
Пристрій для демпфування динамічних навантажень у зачепленні коліс зубчастих передач / О. А. Гулівець, А. О. Бондарець, С. Ю. Олійник // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 49. - С. 121-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - створення високоефективного та надійного в роботі пристрою для зменшення динамічних навантажень у зачепленні коліс зубчастих передач. Для досягнення поставленої мети застосовано метод конструкційного демпфування коливань навантаження зубчастої передачі на основі використання пружних елементів, які установлені між зубчастим колесом та півмуфтою. На основі виконаних досліджень розроблено оригінальний метод конструкційного демпфування динамічних навантажень у зачепленні коліс зубчастих передач. Використання розробленого пристрою в приводах механізмів і машин, де виникають короткочасні значні перенавантаження, які залежать від режиму роботи двигуна та виконуючого механізму, дозволить суттєво зменшувати динамічні навантаження в зачепленні коліс зубчастих передачах, спрощувати їх виготовлення, монтаж та демонтаж. Зубчасті передачі у приводах ряду механізмів внаслідок особливостей їх робочого процесу зазнають значних короткочасних перевантажень, які суттєво впливають на довговічність їх роботи. Тому розробка пристроїв для зменшення динамічних навантажень в зачепленні коліс передач є актуальною науково-практичною задачею. На основі аналізу існуючих конструкцій пружних зубчастих передач сформульовані вимоги до конструкцій пристроїв, призначених для зменшення динамічних навантажень в зачепленні коліс зубчастих передач. Цим вимогам в найбільш повній мірі відповідає запропонований пристрій для демпфування динамічних навантажень у зачепленні зубчастих коліс передач. Запропонований пристрій складається з зубчастого колеса та півмуфти, які з'єднані пружними елементами. Зубчасте колесо з метою надійного центрування його вінця в радіальному та осьовому напрямі установлене на валу посередньо через два радіально-упорні підшипники, а півмуфта нерухомо з'єднана з валом. Установка пружних елементів, якими з'єднується зубчасте колесо з півмуфтою, виконана так, щоб забезпечувалось їх одночасне навантаження при передаванні обертального момента в обидва боки обертання. Пружні елементи гумові, а їх робочі поверхні армовані металічними пластинками з відігнутими назовні краями. З метою запобігання появі резонансу крутних коливань пружні елементи виконані зі змінним поперечним перерізом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.5-02 + К448.54-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гулівець О. А. 
Деякі питання коригування експлуатаційних параметрів шахтного підйому за результатами обстеження і математичного моделювання армування вертикальних стволів шахт / О. А. Гулівець, С. О. Попов, А. О. Бондарець, С. Ю. Олійник // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 52. - С. 104-110. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - установити залежності для коригування експлуатаційних параметрів шахтного підйому за результатами обстеження технічного стану армування вертикальних стволів шахт. Метод дослідження - аналітичний. Установлені залежності для коригування експлуатаційних параметрів шахтного підйому за результатами обстеження технічного стану армування вертикальних стволів шахт. Застосування одержаних залежностей дозволяє визначити раціональні значення швидкості підйому скіпів та їх вантажності на основі даних обстеження технічного стану армування вертикальних стволів шахт. На основі аналізу конструкцій армування вертикальних стволів шахт та робочого процесу системи "армування - під'ємна посудина" установлено, що при русі по стволу під'ємних посудин виникає комплекс навантажень на елемент армування, які виникають внаслідок відхилень провідників від лінійної форми, наявності ексцентриситету завантажених скіпів, кручення підйомних посудин, дії коріолісової сили. В процесі експлуатації відхилення провідників від проектного положення може збільшуватись в декілька разів. Крім цього внаслідок агресивного впливу шахтних вод і атмосфери ствола елементи його армування в певній мірі піддаються корозії. У зв'язку з цим виникає необхідність коригувати експлуатаційні параметри шахтного підйому відповідно фактичному значенню несучої здатності елементів армування вертикальних стволів шахт. На основі аналізу конструктивних рішень армування ствола і робочого процесу системи "армування - під'ємна посудина" та застосувавши принцип сумісності деформацій провідника та розстрільної балки під дією горизонтального навантаження установлені залежності розподілу прикладеної сили між ними залежно від їх довжини і фактичних значень геометричних характеристик їх поперечних перерізів та механічних характеристик їх матеріалів. На основі виконання умов міцності провідника та розстрільної балки визначаються раціональні значення швидкості підйому та маси завантаженого скіпа.


Індекс рубрикатора НБУВ: И166

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гулівець О. А. 
Векторні функції скалярного аргументу при дослідженнях кінематики точки та твердого тіла / О. А. Гулівець, С. Ю. Олійник, Г. А. Маркевич // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - № 1. - С. 138-146. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Застосовано безкоординатний (векторний) спосіб проведення математичних операцій над векторними величинами на прикладі доведення теорем кінематики точки та твердого тіла. Такий спосіб в навчальному процесі надає можливість скоротити час на доведення деяких теорем з курсу "Теоретичної механіки". Так, під час досліджень кінематики точки та твердих тіл використовуються векторні функції скалярного аргументу (часу): радіус-вектор, швидкість, прискорення, над якими є необхідність проводити ряд математичних операцій: знаходження їх суми, векторного та скалярного їх добутку, добутку векторних функцій на скалярну, диференціювання та інтегрування, тощо. Як відомо, існують два методи проведення математичних операцій над векторними величинами: безкоординатний (або векторний), який оперує безпосередньо з векторами та координатний - операції проводяться над скалярними величинами, які аналітично визначають в деякій системі координат. Безкоординатний метод є більш компактним і доцільним для використання під час проведення теоретичних досліджень. Використавши деякі властивості векторних функцій: можливість зображати векторну функцію скалярного аргументу у вигляді добутку одиничної векторної функції (орта функції) на скалярну функцію (модуль векторної функції) і правила диференціювання векторних функцій, за допомогою безкоординатного метода доведено декілька теорем по визначенню кінематичних параметрів точок вільного твердого тіла та окремої точки за складного її руху. Застосування таких методів доведення теорем під час вивчення дисципліни "Теоретична механіка" надає можливість дещо скоротити час на доведення цих теорем, що є важливим фактором за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: В212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
10.

Васильєв В. Є. 
Експериментальнi дослiдження енергетичної ефективностi прискорених теплових випробувань тягових електромашин / В. Є. Васильєв, А. М. Афанасов, О. М. Гулівець, Ю. Я. Попудняк // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2022. - № 2. - С. 69-77. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Випробування на нагрівання тягових електричних машин є найбільш енергоємним. Ураховуючи необхідність вибору раціонального варіанта схеми взаємного навантаження для зменшення витрат електричної енергії під час випробувань, проведено дослідження кількості сумарних корисних енергій джерел живлення стенда за годинного і пускового струму. Експериментальні дослідження проведено на стенді взаємного навантаження. Як джерела живлення (вольтододаткова машина й лінійний генератор) використано обертові машини. Напругу та коефіцієнт ослаблення поля тягових двигунів під час випробувань підтримували номінальними. Умовою рівності кінцевих перевищень температур випробовуваних тягових двигунів для обох режимів було досягнення однакового сумарного опору кола. Для аналізу результатів випробувань використано методи теоретичного дослідження й аналітичного розрахунку електричних кіл, теоретичних основ електротехніки, математичного моделювання електричних та енергетичних процесів. Проведений комплекс випробувань на нагрівання тягових двигунів моторвагонного електрорухомого складу показав, що витрати електричної енергії за пускового струму менші на 36 % порівняно з годинним режимом навантаження. Випробування на стенді взаємного навантаження підтвердили практичну можливість проведення прискорених випробувань тягових електричних двигунів. Доведено, що використання режиму випробування на нагрівання пусковим струмом забезпечує підвищення енергетичної ефективності випробувань та відповідне зменшення загальних витрат електроенергії на приймально-здавальні випробування. Намічено подальші дослідження для визначення резервів енергозбереження під час післяремонтних випробувань тягових електричних двигунів магістрального, кар'єрного і приміського транспорту. Результати випробувань можуть стати основою модернізації стендів взаємного навантаження локомотиворемонтних підприємств для теплових випробувань тягових двигунів постійного та пульсувального струму. Проведені дослідження дозволяють розробити рекомендації щодо проектування раціональних схем випробних стендів із підвищеною енергетичною ефективністю системи взаємного навантаження тягових електричних машин, які відрізняються врахуванням коефіцієнта корисної дії джерел та перетворювачів потужності.



Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського