Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуліда Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гуліда Е. М. 
Розрахунок затискних механізмів технологічних пристроїв односторонньої та двосторонньої дії з плунжерами / Е. М. Гуліда // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 729. - С. 10-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто методику проектування технологічних верстатних пристроїв одно- та двосторонньої дії з плунжерами. Наведено залежності для визначення передаточних відношень затискних механізмів та залежності для визначення сили затиску і сили на приводі. Одержано залежності для визначення розмірів затискної площини плунжера залежно від допустимих напружень зминання заготовки, яку встановлюють в пристрій, що надає змогу одержати оптимальні розміри елементів конструкції пристрою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-54-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуліда Е. М. 
Сучасні методи електрохімічного розмірного оброблення робочих поверхонь зубців циліндричних коліс поліграфічного устаткування / Е. М. Гуліда, Д. О. Чаплінський; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2004. - № 7. - С. 25-27. - укp.

Розглянуто сучасні методи електрохімічного розмірного оброблення робочих поверхонь зубців циліндричних коліс поліграфічного устаткування, які забезпечують 7 - 8-й ступінь точності зубчастих коліс згідно з ГОСТ 1643-81.


Індекс рубрикатора НБУВ: К728.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуліда Е. М. 
Вплив пожеж на екологічну безпеку навколишнього середовища / Е. М. Гуліда, А. А. Ренкас // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2014. - № 5. - С. 91-100. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначення ступеня забруднення навколишнього середовища від пожеж і його вплив на екологічну безпеку з розробленням методології зменшення шкідливих викидів шляхом зменшення часу вільного розвитку пожежі з вибором оптимального маршруту слідування пожежно-рятувальних підрозділів до місця події. Розроблено аналітичну модель масообміну для визначення викиду токсичних речовин до атмосфери у випадку пожежі у приміщенні. Змодельовано основні параметри: кількість вуглекислого, чадного газу, соляної, синильної кислоти, оксидів азоту та акролеїну, що потрапляють до атмосфери під час пожежі. Розроблено оптимізаційну модель вибору маршруту слідування до місця пожежі. На базі інтегральної моделі пожежі одержано аналітичний розв'язок диференціального рівняння матеріального балансу токсичних продуктів горіння у випадку пожежі у приміщенні. Результати розрахунку за допомогою одержаної математичної моделі кількості шкідливих викидів показали, що в результаті пожеж у житлових та адміністративних будівлях виділяється значна кількість токсичних речовин, таких як чадний газ, соляна кислота, оксиди азоту, акролеїн і синильна кислота. У цьому випадку приземна максимальна концентрація деяких речовин (соляної кислоти) під час пожеж перевищує максимально разові гранично допустимі концентрації. Для того, щоб зменшити кількість шкідливих викидів, розроблено імітаційну модель вибору оптимального маршруту слідування до місця пожежі, що зменшує час вільного розвитку пожежі та викиди токсичних речовин до атмосфери. Одержано аналітичну модель, що надає змогу адекватно оцінити викиди токсичних речовин до атмосфери у випадку пожежі у приміщенні, та оптимізаційну модель для зменшення кількості викидів цих речовин. На базі оптимізаційної моделі розроблено алгоритм і програмний продукт вибору оптимального маршруту слідування пожежних підрозділів до місця виклику (на прикладі Державної пожежно-рятувальної частини N 1 Галицького районного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій м. Львів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 + Б1(4УКР) н6 + Б1(4УКР) в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гуліда Е. М. 
Математична модель процесу зношування висікальних інструментів для виготовлення розгорток картонних виробів / Е. М. Гуліда, Я. О. Шахбазов, В. А. Сторощук; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2009. - № 2. - С. 16-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель визначення зносостійкості висікальних інструментів для виготовлення картонних виробів пакувального виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: М899.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Войтович Д. П. 
Вплив пожежі на викиди токсичних продуктів згорання на об'єктах зберігання нафти та нафтопродуктів / Д. П. Войтович, Е. М. Гуліда // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2015. - № 5. - С. 91-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень запропонувати метод, що надасть можливість встановити залежність між площею пожежі та кількістю викидів токсичних продуктів згорання під час її виникнення на об'єктах зберігання нафти та нафтопродуктів і зменшити кількість викидів за рахунок впровадження високоефективних інженерно-технічних протипожежних заходів (ІТПЗ). Для вирішення цього завдання за основу прийнято методику розрахунку сил і засобів для гасіння пожеж у резервуарах. Предметом дослідження є площа пожежі у вертикальному сталевому резервуарі РВС-5000 і кількість токсичних продуктів згорання, що виділяється в конвективному потоці внаслідок можливої пожежі. Визначення забруднення продуктами згорання навколишнього природного середовища проведено з використанням залежностей, що включають питомі значення можливих викидів токсичних продуктів (стехіометричні коефіцієнти). Вплив на значення кожного показника в бік його зменшення досягнуто за рахунок упровадження високоефективних ІТПЗ. Результати досліджень надають можливість проводити моніторинг об'єктів зберігання нафти та нафтопродуктів з точки зору екологічної безпеки та здійснювати управління нею. З використанням запропонованих залежностей можна визначати кількісні складові викидів токсичних продуктів згорання, що виділяються під час процесу горіння до навколишнього середовища на об'єктах зберігання нафти та нафтопродуктів. Розроблено методологію визначення кількісного показника екологічного забруднення токсичними продуктами згорання навколишнього природного середовища від пожеж на об'єктах зберігання нафти та нафтопродуктів з урахуванням погодних умов і середовища просторового поширення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського