Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуменчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гуменчук О. Б. 
Методика визначення характеристик електромагнітного випромінювання і тепловиділень у частково прозорому порожнистому циліндрі / О. Б. Гуменчук // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1999. - 42, № 2. - С. 155-160. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Сформульовано постановку задачі про визначення тепловиділень у частково прозорому скінченному порожнистому циліндрі за дії зовнішнього електромагнітного поля. Виведено систему інтегральних рівнянь для визначення спектральних густин потоків енергії ефективного випромінювання на основі рівняння переносу та балансових співвідношень на границях розділу середовищ. Розроблено алгоритм застосування методу квадратур для розв'язання поставленої задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3 + В251.620.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуменчук О. Б. 
Термонапружений стан скляного порожнистого циліндра при дії електромагнітного випромінювання / О. Б. Гуменчук, З. Касперський, Р. С. Мусій // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1998. - 41, № 3. - С. 132-139. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Викладено методику розв'язування задачі про знаходження термонапруженого стану скляного порожнистого циліндра, що знаходиться під дією електромагнітного випромінювання інфрачервоного частотного діапазону. В наближенні невипромінюючого тіла виведено систему рівнянь для визначення спектральних густин потоків енергії ефективного випромінювання з поверхонь і відповідні співвідношення для тепловиділень. Наведено результати числових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.694

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуменчук О. Б. 
Термонапружений стан частково прозорого шару за умов дії теплового випромінювання / О. Б. Гуменчук // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2005. - 48, № 2. - С. 147-156. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Сформульовано та розв'язано задачу про визначення термонапруженого стану частково прозорого шару за умов дії теплового випромінювання, створюваного випромінювальною системою, що містить відбивальні елементи. Досліджено вплив спектральних залежностей радіаційних характеристик матеріалів шару, джерел випромінювання і відбивача на тепловиділення, температуру та напруження у шарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гуменчук О. Б. 
Термонапружений стан частково прозорих тіл з порожнинами за теплового опромінення : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / О. Б. Гуменчук; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. - Львів, 2008. - 20 c. - укp.

Запропоновано модель радіаційної термодинаміки для опису зумовлених тепловим опроміненням теплових і механічних процесів за наявності відбивачів енергії випромінювання (охолоджуваних і неохолоджуваних), конструктивних порожнин у розглядуваних частково прозорих для такого випромінювання тілах за різних властивостей середовища і способів врахування радіаційних властивостей середовища в цих порожнинах і матеріалу тіла, випромінювачів і відбивачів (на підставі спектральних чи інтегральних характеристик). Вплив випромінювання на теплові та механічні процеси враховано через тепловиділення внаслідок поглинання матеріалом енергії теплового випромінювання та її перерозподіл у системі тіло - навколишнє середовище за рахунок наявних відбивачів променевої енергії (та їх нагрівання). Сформульовано задачі радіаційної термомеханіки для частково прозорих тіл канонічної форми (шару, порожнистих циліндра та кулі) для однорідного зовнішнього теплового опромінення. Побудовано методику розв'язування цих задач, яка базується на методах безпосереднього інтегрування та сіток. Виявлено нові дані про термомеханічну поведінку розглядуваних тіл за теплового опромінення залежно від радіаційних властивостей конкретних матеріалів випромінювачів і відбивачів, а також властивостей середовища у наявних порожнинах. Розроблено теоретичні засади побудови раціональних режимів знегажування конкретних типів ламп-фар, які грунтуються на використанні технологічного променевого нагрівання промисловими джерелами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гачкевич О. Р. 
Термомеханічна поведінка частково прозорих тіл з порожнинами за теплового опромінення / О. Р. Гачкевич, О. Б. Гуменчук, М. Гаєк // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2010. - 53, № 2. - С. 108-121. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Математичну модель опису зв'язаних процесів теплообміну випромінюванням, теплопровідності та деформації в частково прозорих тілах за теплового опромінення узагальнено на випадок таких тіл із замкненими конструкційними порожнинами. Модель базується на феноменологічній теорії випромінювання та теорії квазістатичної термопружності у разі опису радіаційних властивостей матеріалів спектральними характеристиками та врахування властивостей середовища в порожнинах. Як приклад досліджено термонапружений стан порожнистої газонаповненої кулі за однорідного опромінення від зовнішньої нагрітої сферичної поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гордієнко О. А. 
Аналіз реакції дитіокарбоксилювання н-бутанолу сірковуглецем в присутності гідроксиду калію / О. А. Гордієнко, О. А. Гуменчук, Т. С. Тітов // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2017. - № 1. - С. 40-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено процес хімічного вилучення сірковуглецю із бензольного розчину шляхом дитіокарбоксилювання н-бутилового спирту в лужному середовищі. Склад та будову синтезованих ксантогенатів доведено елементним аналізом та ІЧ-спектроскопією дифузного відбиття, відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г245.158

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гуменчук О. Ю. 
Історичні та сучасні аспекти лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок (огляд літератури) / О. Ю. Гуменчук, О. О. Шевченко, О. Б. Кобзар // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2021. - 20, № 1. - С. 56-69. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

В розвинутих країнах варикозна хвороба вен нижніх кінцівок (ВХНК) визначається в 25 % дорослого населення. Висока поширеність варикозної хвороби та ймовірність розвитку тяжких ускладнень зумовлює соціально-економічну важливість пошуку ефективних методів лікування цієї хвороби. Факторами ризику традиційно вважаються вік, зріст, жіноча стать, надмірна вага та спадковість. Патогенез ВХНК є комплексним і мультифакторним процесом. Основною патогенетичною ланкою розвитку ВХНК є ураження ендотеліоцитів, що призводить до порушення їх антитромбогених властивостей. У подальшому до патологічного процесу залучаються інші оболонки стінки вени. Також у розвитку ВХНК відіграє порушення роботи венозних клапанів та їх ураження. Основним методом діагностики ВХВК є ультразвукове ангіосканування, яке надає змогу одночасно візуалізувати досліджувану судину, визначити напрямок кровотоку та його параметри, індивідуальні анатомічні особливості. Виділяють консервативний та оперативний методи лікування ВХНК. Перші спроби консервативного лікування цієї хвороби - це бинтування ніг , про що свідчать наскельні малюнки, знайдені в Сахарі. Сучасним аналогом є компресійна терапія, яка відіграє головну роль в консервативному лікуванні хвороб вен. Також до консервативних методів лікування ВХНК відносяться медикаментозна терапія. Використання різних лікарських трав для лікування судин було поширено в Стародавній Індії. В наш час існує широкий спектр сучасних флеботропних препаратів. Перші згадки про оперативне лікування ВХНК датується ще до нашої ери. Корнелій Цельс проводив видалення вен за допомогою гачка. В наступні сторіччя методи хірургічного лікування цієї хвороби постійно удосконалювалися. В наш час найбільш часто використовуються методи термічної облітерації вен, які базуються на ендовазальному тепловому пошкодженні венозної стінки, що викликає оклюзивний фіброз і трансформацію вени у сполучотканинний тяж. Головними перевагами даних втручань є мінімальна травматичність, швидка реабілітація, хороші косметичні результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052-5 + Р457.865-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського