Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Гунчак В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Гунчак В. М. 
Вплив нітратів на поствакцинальний імунітет у курчат / В. М. Гунчак, А. В. Гунчак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 44-45. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Доведено, що за наявності в раціоні нітратів у кількостях понад норму, настає пригнічення імунної системи організму курчат, наслідком якого є зниження напруженості поствакцинального імунітету, навіть за умов дотримання всіх рекомендацій фірми, яка постачає вакцину для забезпечення гарантії збереження птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-444 + П836.325.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гунчак В. М. 
Екотоксикологічне обгрунтування хімічного захисту зернових колосових культур від шкідливих організмів в Лісостепу та Передгір'ї Буковини : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. М. Гунчак; Ін-т захисту рослин УААН. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено екотоксикологічне обгрунтування системи хімічного захисту зернових колосових культур від шкідливих організмів за умов Лісостепу та Передгір'я Буковини. Протягом 2001 - 2005 рр. проведено моніторинг посівів зернових колосових культур, зокрема, проаналізовано їх фітосанітарний стан, вивчено динаміку вмісту залишків пестицидів у рослинах і грунті, запропоновано засоби контролю даного процесу, а також методи оцінки та прогнозування забруднення навколишнього середовища. Створено комп'ютерні моделі для визначення екотоксикологічного ризику застосування хімічних засобів захисту під час вирощування зернових культур за агроекотоксикологічним індексом, який враховує ступінь небезпеки асортименту пестицидів, що використовується, а також їх навантаження на агроценози та здатність території до самоочищення. Розроблено принципи раціонального застосування пестицидів - удосконалення асортименту за рахунок більш полярних сполук (4,5 - 5 ступенів небезпеки) з меншими нормами витрат, співвідношення сезонного навантаження пестицидів з толерантністю території, впровадження чотирьохпільної сівозміни. Доведено, що системи захисту зернових колосових культур в Лісостепу та Передгір'ї Буковини, які включають протруєння насіння, боротьбу з бур'янами та хворобами, є економічно вигідними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.12(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гунчак В. М. 
Хронічний нітратно-нітритний токсикоз курей та його профілактика : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.04 / В. М. Гунчак; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. - Х., 2005. - 36 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-961-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мусієнко М. Т. 
Санітарна якість молока у дійних корів при хронічному нітратному токсикозі / М. Т. Мусієнко, І. П. Даниленко, Д. Ф. Гуфрій, Р. О. Васів, В. М. Гунчак, О. І. Канюка, Р. І. Хомик, І. І. Харів, Б. В. Гутий // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 429-433. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Виявлено, що у випадку переведення корів на зимове утримання і незбалансовану за обмінною енергією, перетравним протеїном і цукрами годівлю спостерігається хронічний нітратний токсикоз різного рівня тяжкості, від стадії фізіологічної адаптації до декомпенсованої патології. Хронічний зимовий нітратний токсикоз корів є наслідком зниження рівня біохімічної активності мікрофлори рубця. Фізіологічно здоровими можна вважати корів за наявності в молоці до 5 мг/кг нітратів. Рівень нітратів у молоці від 5 до 10 мг/кг свідчить про входження організму корів у стадію компенсованого токсикозу, 10 - 20 мг/кг - у стадію декомпенсованої патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.311-911 + П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гунчак В. 
Університет - кузня елітарних кадрів / В. Гунчак // Вища шк.. - 2011. - № 7/8. - С. 7-18. - укp.

Висвітлено досвід роботи та здобутки професорсько-викладацького колективу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького у царині підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів з ключових для агропромислового комплексу України спеціальностей. Відзначено інноваційний характер розроблених науковцями і студентами університету Кодексу честі викладача і студента; досягнення у патентно-ліцензійній, навчально-методичній та науковій роботі. Розглянуто особливості реформування профорієнтаційної роботи на рівнях ректорату, деканатів, кафедр, зокрема визначення професійної придатності майбутніх студентів на прикладі спеціальності лікаря ветеринарної медицини.

Освещены опыт работы и достижения профессорско-преподавательского коллектива Львовского национального университета ветеринарной медицины и биотехнологий имени С. З. Гжицкого в области подготовки бакалавров, специалистов и магистров, ключевых для агропромышленного комплекса Украины специальностей. Отмечен инновационный характер разработанных в университете Кодекса чести преподавателя и студента; достижения в патентно-лицензионной, учебно-методической и научной работе. Рассмотрены особенности реформирования профориентационной работы на уровнях ректората, деканатов, кафедр, в частности определение профессиональной пригодности будущих студентов на примере специальности ветеринарного врача.

Rector of the Lviv national university of veterinary medicine and biotechnologies informs about the peculiarities of training highly qualified personnel for the Ukraine's agrarian-industrial complex in compliance with the demands of the present day. The experience of the university's career-guidance work and, in particular, the determination of the professional suitableness of would-be students, taking the speciality of the veterinary surgeon as an actual instant, are being elucidated.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гунчак В. М. 
Вплив нітрату натрію у токсичних дозах на систему антиоксидантного захисту та перекисне окиснення ліпідів у крові бугайців / В. М. Гунчак, Д. Ф. Гуфрій, Б. В. Гутий, Р. О. Васів, І. І. Харів, Р. І. Хомик, С. Д. Мурська, В. О. Губерук // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 151-158. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відомо, що кров є однією з важливих зв'язуючих ланок організму, яка забезпечує живлення й дихання усіх органів і систем та постачає до тканин кисень, ферменти, гормони, вітаміни, антитіла, гуморальні речовини, без яких неможливе нормальне функціонування організму. Вона має чітко визначену структуру та сталі, хоча і різноманітні функції, які підпорядковані регуляції й координації гомеостазу. Надходження нітратів у організм тварин позначається на зміні показників крові. Варто зауважити, що кров є однією з перших систем, яка реагує на надходження нітратів в організм тварин, що супроводжується змінами обміну речовин в організмі. Досліджено активність ферментів глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, каталази та рівень малонового діальдегіду і дієнових кон'югатів за умов дії нітрату натрію у токсичній дозі на організм бугайців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гунчак В. М. 
Життя гідне безсмертя! До 110-річниці від народження С. З. Гжицького / В. М. Гунчак, В. Л. Галяс // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 18-23. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Тодорюк В. Б. 
Вплив ферровету-7,5 % і фероселу-Т на функціональний стан печінки за латентної ферумодефіцитної анемії поросят / В. Б. Тодорюк, В. М. Гунчак // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 119-126. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гунчак В. М. 
Вплив нітрату натрію та ацетату свинцю на деякі ланки обміну речовин в організмі щурів / В. М. Гунчак, А. В. Гунчак // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 218. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Коцюмбас І. Я. 
Проблеми використання антимікробних препаратів для стимулювання росту продуктивних тварин та альтернативи їх застосуванню : (огляд) / І. Я. Коцюмбас, В. М. Гунчак, Т. І. Стецько // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 381-389. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Нераціональне та нерозсудливе використання антибіотиків-стимуляторів росту продуктивних тварин призвело до втрати антимікробної чутливості мікроорганізмів, збудників основних зоонозних інфекцій, таких як сальмонельоз, колібактеріоз, кампілобактеріоз, ентерококоз, а відтак, до передачі антибіотикорезистентних штамів бактерій чи детермінантів резистентності від тварин до людини через харчовий ланцюг. На сьогодні застосування антибіотиків для стимуляції росту сільськогосподарських тварин та птиці заборонено як в країнах Євросоюзу, так і в Україні. Розглянуто альтернативи застосуванню антибіотиків-стимуляторів росту в галузі тваринництва, їх переваги та недоліки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.127

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Журавльов О. Ю. 
Гістологічні зміни в печінці щурів за експериментального токсикозу та вплив БАД "Силімаск" на відновлення її функції / О. Ю. Журавльов, В. М. Гунчак, Б. В. Гутий // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 298-303. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Установлено, що за умов експериментальної інтоксикації тетрахлорметаном у щурів розвивається ушкодження печінки, основою якого є порушення трабекулярної будови часточок, наявність лейкоцитарних інфільтратів у паренхімі та навколо судин органу. Наявні вогнища некрозу було локалізовано переважно у центральній частині часточок. Синусоїдні капіляри та центральні вени були розширені. У ділянці некрозу локалізувались залишки зруйнованих гепатоцитів. Наявні зміни у печінці під час гістологічного дослідження вказували на порушення метаболічних процесів в організмі щурів, яким здійснювати інтоксикацію тетрахлорметаном. Після проведеної патогенетичної корекції біологічно активною добавкою "Силімаск" відмічено морфологічну картину, яка у ряді випадків характеризувалась меншою інтенсивністю некротично-дистрофічних змін, що підтверджує її позитивну дію. Пероральне застосування щурам біологічно активної кормової добавки "Силімаск" проявляло відновлювальний ефект на морфологічну структуру печінки за отруєння тетрахлорметаном. Спостережено чітку тенденцію до відновлення архітектоніки органу. Печінкові часточки набували більш структуровану форму, гепатоцити спостережено без ознак вакуольної дистрофії. Виявлено поліморфізм гепатоцитів по всій площі печінкових часточок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7 + П872.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Криштальська М. О. 
Імуностимулювальна дія препаратів "Гамавіт" і "Фоспреніл" у птиці за вторинного імунодефіциту, викликаного еймеріозною інвазією / М. О. Криштальська, В. М. Гунчак, Б. В. Гутий, М. П. Солтис // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 315-320. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У процесі проведених досліджень встановлено, що гамавіт і фоспреніл відзначаються позитивною імуностимулювальною дією на організм курчат. З'ясовано, що за експериментального зараження курчат еймеріями, у них розвивається патологічний процес, який характеризується пригніченням факторів клітинного, гуморального та неспецифічного захисту. Використаний авторами з лікувальною метою як протизоонозного засобу бровафом новий сприяв зростанню на 30-у добу у крові курчат вмісту T- і B-лімфоцитів, БАСК, ЛАСК і вмісту ЦІК, що є, очевидно, результатом компенсаторних механізмів, у відповідь на зміну порушеного внутріклітинного гомеостазу в організмі птиці. Однак, за одержаними результатами можна стверджувати, що повного відновлення функціонального стану імунної системи у птиці не відбувається навіть через 30 діб після проведеної їх обробки бровафомом новим. Як імуностимулювальні засоби препарати гамавіт і фоспреніл забезпечують відповідний стан імунозахисних механізмів у птиці, причому кращий результат досягається за сумісного перорального випоювання їм досліджуваних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961-7 + П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фітосанітарна безпека. Біолого-екологічні особливості мікроміцета Polymyxa betae K. - переносника збудника ризоманії буряків цукрових : монографія / М. П. Соломійчук, М. М. Кирик, В. М. Гунчак, М. Й. Піковський. - 2-ге вид., доповн. - Чернівці : Друк Арт, 2018. - 263 c. - Бібліогр.: с. 242-263 - укp.

Досліджено біолого-екологічні та патогенні властивості Polymyxa betae K. - переносника вірусу некротичного пожовтіння жилок буряку, який викликає карантинну хворобу ризоманію. Розроблено методи відбору проб і створення штучного інфекційного фону. Експериментально обгрунтовано заходи з обмеження розвитку Polymyxa betae K. як способу контролю та локалізації вогнищ ризоманії. Подано інформацію про особливості відбору зразків та ідентифікації гриба Polymyxa betae K., способи обстеження вантажів, агрометеорологічні умови західного Лісостепу України та специфіку розповсюдження ризоманії в господарствах, що вирощують буряки в цьому регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152 + П478

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сучасні методи діагностики, лікування та профілактика у ветеринарній медицині : тези доп. конф., 29 - 30 листоп. 2018 р., Львів / ред.: В. В. Стибель, О. М. Федець, В. М. Гунчак, Б. В. Гутий, М. М. Данко, О. С. Калініна, О. В. Козенко, Г. І. Коцюмбас, Б. М. Куртяк, А. Р. Мисак, Л. Г. Слівінська, В. Ю. Стефаник, В. Г. Стояновський, Ю. С. Стронський, А. Р. Щербатий; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького. - Львів : ЛНУВМБ ім. С.З. Ґжицького, 2018. - 167 c. - укp. - англ.

Наведено загальну характеристику використання глюкокортикостероїдних препаратів у разі ушкодження хребта та спинного мозку. Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи коней після фізичного навантаження. Розглянуто патоморфологічні зміни за спонтанного отруєння індиків діазиноном. Проаналізовано лабораторні дослідження під час клінічних випробувань ветеринарних препаратів антибактеріальної дії. Охарактеризовано окремі методи профілактики та лікування затримання посліду у корів. Оцінено динаміку імунологічних показників крові свиноматок під час відтворювального циклу за різних технологій утримання. Досліджено морфологічний склад та біохімічні показники крові телят та молодняка голштинської породи зарубіжної селекції. Оцінено шляхи недопущення спалахів африканської чуми свиней у господарствах. Проаналізовано результати моніторингу здоров’я кобил гуцульської породи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського