Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гураль А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Васильєва В. Л. 
Вірусні інсектициди (безпека для здоров'я людини та довкілля) : [монографія] / В. Л. Васильєва, А. Л. Гураль. - К., 2009. - 450 c. - укp.

Висвітлено історію створення лабораторії медичного оцінювання вірусних інсектицидів у Київському НДІ епідеміології та мікробіології, зроблено огляд її діяльності у 1970 - 1990-х рр. Розглянуто окремі праці наукових співробітників лабораторії з експериментальних і натурних досліджень безпеки для здоров'я людей і довкілля нового класу пестицидів на основі вірусів, які використовуються як засоби боротьби зі шкідливими комахами у сільському та лісовому господарствах. Визначено токсичність і висвітлено перспективи застосування бакуловірусів для розробки інсектицидних препаратів. Запропоновано нові методи санітарно-гігієнічного й епідеміологічного оцінювання вірусних інсектицидів, висвітлено біоетичні аспекти біозахисту рослин.

Освещена история создания лаборатории медицинской оценки вирусных инсектицидов в Киевском НИИ эпидемиологии и микробиологии, проведен обзор ее деятельности в 1970 - 1990-х гг. Рассмотрены труды научных сотрудников лаборатории по экспериментальным и натурным исследованиям безопасности для здоровья людей и окружающей среды нового класса пестицидов на основе вирусов, используемых как средство борьбы с вредными насекомыми в сельском и лесном хозяйствах. Определена токсичность и освещены перспективы применения бакуловирусов для разработки инсектицидных препаратов. Приведены новые методы санитарно-гигиенического и эпидемиологического оценивания вирусных инсектицидов, освещены биоэтические аспекты биозащиты растений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.824

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гураль А. Л. 
Вакцинопрофилактика гепатита B в Украине: проблемы и перспективы / А. Л. Гураль, В. Р. Шагинян // Укр. мед. часоп. - 2006. - № 3. - С. 39-46. - Библиогр.: С. 45-46 - рус.

Представлены результаты оценки эпидемиологической эффективности вакцинации против гепатита В (ГВ), проведенной в Украине среди новорожденных и медицинских работников. Использован метод корреляционного анализа. Показано, что проводимая в настоящее время иммунизация против ГВ новорожденных недостаточно эффективна для предупреждения случаев перинатального инфицирования. Предложена стратегия иммунопрофилактики ГВ в Украине.


Ключ. слова: гепатит В, заболеваемость, носительство HBsAg, обследование беременных, вакцинация против гепатита В, эпидемиологическая эффективность, корреляционный анализ, программа иммунизации
Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марієвський В. Ф. 
Епідеміологічні аспекти проблеми гепатиту B в Україні в сучасних умовах / В. Ф. Марієвський, А. Л. Гураль, В. Р. Шагінян, Т. А. Сергеєва, В. Г. Манько // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 3. - С. 92-98. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Изучены особенности эпидемического процесса гепатита В в условиях реализации программы вакцинопрофилактики в Украине. Установлено выраженное снижение регистрируемой заболеваемости, доминирование естественных путей передачи возбудителя и скрытых форм гепатита В в областях с высоким уровнем распространенности инфекции. Показано, что рост показателей охвата прививками положительно сказался на эффективности защиты от гепатита В детей и медицинских работников. Установлено, что эпидемиологическая эффективность вакцинации новорожденных зависит от распространенности гепатита В в регионе. Обоснована необходимость разработки стратегии иммунизации с учетом интенсивности эпидемического процесса гепатита В.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мариевский В. Ф. 
Распространение гепатитов В и С в лечебно-профилактических учреждениях неинфекционного профиля / В. Ф. Мариевский, Т. А. Сергеева, А. Л. Гураль, В. Р. Шагинян, М. Ю. Джоган, О. Н. Рубан, Н. С. Кантор // Гепатологія. - 2009. - № 3. - С. 56-67. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Проведено обстеження на маркери інфікування HBV і HCV 5275 осіб, госпіталізованих у лікувально-профілактичні заклади неінфекційного профілю. Показано широке поширення гепатитів В і С серед стаціонарних та амбулаторних хворих: частота виявлення HBsAg була у 5,4 - 7,4 рази вище, ніж у донорів крові та вагітних, anti-HBc - у 1,6 - 2,1 рази, anti-HCV - у 2,3 - 5,5 рази. Визначено відділення, в яких госпіталізовані хворі наражалися на найвищий ризик інфікування HBV і HCV (гемодіалізу, пульмонології, гастроентерології, амбулаторно-поліклінічне). Розглянуто фактори ризику внутрішньолікарняного поширення гепатитів В і С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16 + Р193.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фоменко І. С. 
Роль циклооксигенази у модифікації мікрофлори кишки при стресі / І. С. Фоменко, О. П. Корнійчук, А. Р. Гураль, Р. Г. Шикула, І. І. Ільків, О. Я. Скляров // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Вивчено зміни NO-синтазної системи та стан макрофлори щурів за умов поєднаної дії водно-іммобілізаційного стресу та блокування циклооксигенази. Показано, що на тлі стресу різко зростала активність індуцибельної NO-синтази, підвищувалась інтенсивність ліпопероксидації у тонкій та товстій кишці та змінювалась мікрофлора: кількість ешерихій зростала, а ентерококів знижувалась у тонкій кишці та підвищувалась у товстій кишці. Блокування циклооксигенази напроксеном на тлі стресу супроводжувалося зниженням активності індуцибельної NO-синтази у тонкій та товстій кишці, у порівнянні з одночасним активуванням конститутивної NO-синтази у товстій кишці. При цьому було виявлено несуттєве зростання числа ентерококів у дванадцятипалій кишці, різке зменшення кількості ешерихій у клубовій кишці, помірне зниження їх у проксимальній частині товстої кишки та зростання у дистальній. Дисбіоз, активація процесів ліпопероксидації та зміни показників NO-синтазної системи за умов поєднаної дії стресу та блокування циклооксигенази можуть створювати передумови для розвитку деструктивних змін, що лежать у основі ентеропатій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського