Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>A=Гурова А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Гурова А. І. 
Концентрація сил інерції для рухових стрибкових дій / А. І. Гурова // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 171-172. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гурова А. І. 
Стан хроноструктури артеріального тиску у старечому віці / А. І. Гурова // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 175-176. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.131*01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гурова А. І. 
Вікові особливості біоритмічної організації функціональної активності серцево-судинної системи людини : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А. І. Гурова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 17 c. - укp.

З використанням єдиного методу оцінки даних вперше вивчено вікові зміни спектрального складу біоритмів людини на прикладі артеріального тиску та частоти серцевих скорочень у широкому діапазоні. Виявлено вікові зміни стійкості циркадіанного ритму артеріального тиску та частоти серцевих скорочень цикл від циклу на рівні індивідууму. Встановлено вимоги щодо часового ряду для одержання ідентичних параметричних характеристик циркадіанного ритму, показано значення нічних вимірів. Обгрунтовано положення про ациркадіанну дисемінацію біоритмів артеріального тиску і частоти серцевих скорочень та збільшення частки аритмогенних коливань артеріального тиску на більш пізньому віковому етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гурова А. І. 
Судовий захист немайнових прав суб'єктів господарювання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. І. Гурова; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. - Донецьк, 2010. - 15 c. - укp.

Сформульовано поняття немайнових прав суб'єктів господарювання, виявлено їх ознаки, доповнено перелік та уточнено зміст. Запропоновано шляхи вдосконалення способів захисту даних прав. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності дій суду на стадії підготовки матеріалів справи до розгляду у суді першої інстанції. Доведено доцільність створення системи забезпечення збору доказів для оцінки розміру збитків правовласників комерційних найменувань і торговельних марок, яка включає національний та галузевий рівні. Надано алгоритм збору доказів та обгрунтування розміру збитків, заподіяних порушенням прав суб'єкта господарювання на комерційне найменування та торговельну марку. Розглянуто основні види позовів про захист прав на знаки для товарів і послуг - категорії справ у сфері захисту немайнових прав суб'єкта господарювання. Досліджено питання підвідомчості та підсудності за подання позову про захист немайнових прав суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)030.6 + Х892.19(4УКР)189.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гурова А. І. 
Вплив фізичних вправ і масажу на навчання малювання дітей, хворих на ДЦП / А. І. Гурова // Наука і освіта. - 2010. - № 6. - С. 61-63. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено вплив фізичних вправ, масажу та інших засобів фізичної реабілітації на навчання малюванню дітей молодшого шкільного віку, хворих на ДЦП (спастичну диплегію), яку визначено найбільш поширеною формою ДЦП, котра характеризується тетрапарезом, за цього руки уражено в меншій мірі, ніж ноги. Представлено структуру експериментальних занять, до яких було введено підготовчо-адаптаційний етап із застосуванням фізичних вправ, масажу, термінальної дії на руки, після чого проводилися фізкульт хвилинки,застосовувався музичний та віршований супровід, самі заняття проводилися із застосуванням інтерактивних методів, створенням проблемних ситуацій, які активізували пізнавальні можливості учнів (тривалість заняття, як і в контрольній групі, складала 30 хв.). У результаті експерименту середній показник якості виконання завдань покращився в експериментальній групі на 3 бали, що складає 50 %, а час виконання завдань у середньому скоротився на 6 хв., що складає 60 % порівняно з контрольною групою. Підсумовано, що позитивна динаміка якості на заняттях з малювання за удосконаленою методикою свідчить про покращення рухів дрібної моторики рук дітей завдяки застосуванню фізичних вправ, масажу, контрастних ванн для рук.

Исследовано влияние физических упражнений, массажа и других средств физической реабилитации на обучение рисованию детей младшего школьного возраста, больных ДЦП (спастической диплегией), которая определена как наиболее распространенная форма ДЦП, характеризующаяся тетрапарезом, при этом руки поражены в меньшей мере, чем ноги. Представлена структура экспериментальных занятий, в которые был введен подготовительно-адаптационный этап с применением физических упражнений, массажа, терминального воздействия на руки, после чего проводились физкультминутки, применялось музыкальное и стихотворное сопровождение, сами занятия проводились с применением интерактивных методов, созданием проблемных ситуаций, которые активизировали познавательные способности учеников (длительность занятия, как и в контрольной группе, составляла 30 мин.). В результате эксперимента средний показатель качества выполнения заданий улучшился в экспериментальной группе на 3 балла, что составляет 50 %, а время выполнения заданий в среднем сократилось на 6 мин., что составляет 60 % по сравнению с контрольной группой. Подытожено, что положительная динамика качества на занятиях по усовершенствованной методике свидетельствует об улучшении движений мелкой моторики детей благодаря применению физических упражнений, массажа, контрастных ванн для рук.

The article considers peculiarities of influence of physical methods on improvement of drawing quality of junior schoolchildren ill with spastic cerebral palsy.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малишева Н. Р. 
Новації в дозвільному порядку здійснення космічної діяльності: об'єктивна необхідність чи данина часу? / Н. Р. Малишева, А. М. Гурова // Косм. наука і технологія. - 2016. - 22, № 6. - С. 37-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано зміни, що відбулися в останні роки у космічної галузі України у зв'язку із взятим державою курсом на дерегуляцію господарської діяльності. Зокрема, критично оцінюється скасування ліцензування в космічній сфері як таке, що прямо суперечить міжнародному космічному праву, йде врозріз зі світовою, зокрема європейською практикою, а також не відповідає специфіці космічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 + Х912.559(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Малишева Н. Р. 
Еколого-правовий статус людини в космосі: порівняльний аналіз / Н. Р. Малишева, А. М. Гурова, О. Є. Михайський // Косм. наука і технологія. - 2018. - 24, № 3. - С. 75-82. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Збільшення кількості пілотованих космічних подорожей зумовлює необхідність розроблення належного еколого-правового підгрунтя життєзабезпечення людини в космосі. Зазначена сфера правового регулювання є досить широкою та диверсифікованою у різних космічних державах, тому потребує дослідження з метою виокремлення перспективних напрямків рецепції кращого досвіду до національного законодавства України. Мета роботи - дослідження всіх етапів життєзабезпечення пілотованих космічних місій за законодавством деяких провідних учасників ринку космічних послуг, а саме: Російської Федерації, Республіки Казахстан, США та ЄКА, задля врахування цього правового підгрунтя під час розробки відповідної сфери правового регулювання в Україні. Для досягнення мети цього дослідження було використано положення про життєзабезпечення людини в космосі п'яти договорів з космосу, Угоди про Міжнародну космічну станцію, національних правових актів, технічних регламентів, керівництв тощо. Під час дослідження використовувались методи аналізу, синтезу, порівняння, структурування тощо. В результаті весь обсяг аналізованого правового масиву забезпечення життєдіяльності людини під час виконання пілотованих космічних місій було структуровано: відповідно до суб'єкта регулювання, - щодо вимог до осіб (медичних, санітарних тощо) та вимог, які ставляться до умов довкілля - щодо чинників космічного середовища (невагомість, радіація, освітлення тощо); відповідно до етапів космічних місій: на вимоги до підготовки, процесу виконання космічних місій та реабілітації після них. Було визначено спільні та відмінні риси таких вимог за екологічним та іншим законодавством Російської Федерації, Республіки Казахстан, США та ЄКА. Окреслено такі основні напрямки розвитку законодавства України у вказаній сфері: встановлення медичних, фізичних, психологічних та інших критеріїв відбору для набуття статусу космонавта/астронавта; визначення вимог до умов життєдіяльності та готовності до виконання завдань космічних місій; система реабілітаційних процедур після виконання пілотованої космічної місії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О663 + Х912.559(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Малишева Н. Р. 
Правові форми державно-приватного партнерства для космічної галузі України та відмежування його від суміжних форм договірної співпраці / Н. Р. Малишева, А. М. Гурова // Косм. наука і технологія. - 2019. - 25, № 1. - С. 73-84. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено сучасні наукові підходи до змісту поняття "державно-приватне партнерство". Проаналізовано загальні та специфічні для космічної галузі ознаки його договірних форм, а саме концесії, управління майном, спільної діяльності та змішаних договорів. Окреслено основні проблемні аспекти обрання кожного з них для розвитку окремих видів космічної діяльності, зокрема вказано на деякі законодавчі перепони, до яких віднесено положення статті 4 Закону України "Про підприємництво", окремі норми Господарського кодексу, дублюючі положення самого закону "Про державно-приватне партнерство", а також визначено прогалини вітчизняного законодавства у цій сфері. Окремо розглянуто перспективність використання такої форми державно-приватного партнерства, як договір про трансфер технологій. На прикладах практики окремих підприємств космічної галузі, а також на основі вітчизняних і зарубіжних наукових праць автори виокремили означені форми державно-приватного партнерства серед інших форм співпраці публічного та приватного суб'єктів: публічних закупівель, аутсорсингу, приватизації. На цій основі сформульовано пропозиції щодо реформування вітчизняного законодавства у сфері державно-приватного партнерства задля стимулювання розвитку космічних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 + Х819(4УКР)125.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Безпека космічної діяльності. Правові засади : монографія / Ю. С. Шемшученко, Н. Р. Малишева, О. С. Стельмах, А. М. Гурова, В. В. Семеняка; ред.: Н. Р. Малишева, Ю. С. Шемшученко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ : Юрид. думка, 2018. - 311 c. - укp.

Проаналізовано стан правового забезпечення безпеки космічної діяльності на міжнародному рівні та на рівні національно-правового регулювання провідних космічних держав світу. Виявлено правові та організаційні проблеми цієї сфери та запропоновано шляхи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.559(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА829643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Майбутнє науки в обріях права : матеріали IX міжнар. наук.-практ. конф. молодих учених, 5 груд. 2018 р., Київ / ред.: Н. М. Пархоменко, О. О. Малишев, І. О. Кудерська , Т. І. Бондарук, А. М. Гурова, П. С. Демченко, А. Ю. Іванова, В. К. Малолітнева; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2018. - 203 c. - укp. - lit. - англ.

Увагу приділено питанню актуалізації юридичної спадщини Всеукраїнської академії наук. Визначено роль наукових правових досліджень у модернізації господарського законодавства. Наведено окремі тенденції розвитку історії права у західній історіографії. Розглянуто інтернаціоналізацію як інструмент забезпечення якості вищої освіти. Звернено увагу на правове забезпечення використання даних дистанційного зондування Землі. Описано особливості законодавчого забезпечення права доступу до екологічної інформації в Республіці Польща. Наведено основні напрями використання мережі Інтернет для запобігання злочинності, висвітлено зарубіжний та вітчизняний досвід. Розглянуто віктимологічні характеристики шахрайств у системах електронних платежів. Розкрито сутність поняття ''екологічний біженець'' в міжнародному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я431(0) + Х8(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Малишева Н. Р. 
Моделі правового регулювання діяльності у сфері дистанційного зондування Землі у світі: досвід для України / Н. Р. Малишева, А. М. Гурова // Косм. наука і технологія. - 2020. - 26, № 4. - С. 86-110. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Досліджено правові підходи до регулювання діяльності щодо дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) у більш ніж 10 державах світу з різноманітними моделями ринку. Досвід деяких держав проаналізовано в контексті розвитку у межах регіональної співпраці Європейського Союзу та Співдружності Незалежних Держав. Огляд правової моделі регулювання діяльності ДЗЗ проведено у широкому контексті врахування державної чи приватної природи, ступеня розвитку ринку відповідних послуг та охоплював дослідження таких блоків питань: організаційно-інституційна структура забезпечення відповідних відносин; політика поширення даних; дозвільне регулювання діяльності із ДЗЗ; охорона інтелектуальної власності на продукти діяльності ДЗЗ. На підставі проведеного аналізу надано ряд рекомендацій щодо правового регулювання відповідних відносин в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131 + Х859(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Екологічне законодавство України через призму його історичного розвитку : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., м. Київ, 09 квіт. 2021 р. / ред.: Н. Р. Малишева, П. Ф. Кулинич, В. І. Олещенко, Н. М. Красіліч, О. А. Васянович, А. М. Гурова; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ : Наукова столиця, 2021. - 220 c. - укp.

Висвітлено історичні витоки, сучасний стан і перспективи розвитку екологічного законодавства України. Розглянуто проблеми формування та реалізації наукових засад сучасного екологічного законодавства, перспективи його систематизації, удосконалення нормотворчої та правозастосовної практики в умовах посилення глобалізаційних процесів, європейської інтеграції України, децентралізації владних повноважень, посилення ролі та розширення сфери відповідальності місцевого самоврядування, зростання ролі громадськості. Подано інфрмацію про нормативно-правові акти, що передували Закону УРСР "Про охорону природи Української PCP". Проаналізовано досягнення та перспективи новітньої екологічної політики України. Розглянуто Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" як підгрунтя формування правового інституту екологічних прав та інтересів громадян. Розкрито проблеми відшкодування шкоди, заподіяної ґрунтовому покриву, за законодавством України. Увагу приділено питанням про правове регулювання утилізації непридатних до використання пестицидів, що накопичені за часів СРСР. Розглянуто декарбонізацію енергетики як важіль впливу на сучасну еколого-правову систему України. Розкрито еколого-правові аспекти права загального землекористування громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гурова А. М. 
Інституційно-правова модель публічних закупівель продуктів дистанційного зондування Землі в Україні / А. М. Гурова, В. К. Малолітнева // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 3. - С. 93-107. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Досліджено механізм проведення публічних закупівель у сфері забезпечення публічних суб'єктів послугами ДЗЗ. Окреслено переваги централізації публічних закупівель послуг ДЗЗ, що може сприяти економії державних коштів внаслідок усунення дублювання таких закупівель. Під час дослідження акцент робився на різниці продуктів, одержаних у процесі ДЗЗ, закупівля яких може провадитись за різними процедурами, а також подвійності статусу Національного центру управління і випробовування космічних засобів (НЦУВКЗ) як постачальника та посередника у правовідносинах з публічних закупівель. Визначено, що НЦУВКЗ як централізована закупівельна організація збиратиме запити замовників на одержання послуг ДЗЗ, аналізуватиме їх на предмет можливості задовольнити уже наявним власним фондом чи необхідності проведення закупівлі даних ДЗЗ. Аргументовано, що у випадку неможливості надання відповідних послуг з наявних ресурсів фонду даних ДЗЗ, але економічної доцільності щодо закупівлі необроблених даних ДЗЗ, враховуючи зведену заявку публічних споживачів, відповідно до запитів публічних споживачів, НЦУВКЗ виступатиме як централізована закупівельна організація, яка проводитиме публічну закупівлю. Наголошено, що на відміну від інших централізованих закупівельних організацій, договір про закупівлю з переможцем закупівлі укладатиметься НЦУВКЗ, тобто саме він виступатиме замовником. НЦУВКЗ передаватиме безоплатно органам публічної влади та підприємствам, установам, організаціям публічної форми власності створені на підставі закуплених за кошти державного бюджету необроблених даних інформаційні продукти, що найбільше відповідають послугам, із запитом на одержання яких вони звернулися. Запропоновано, що у випадку неможливості та економічної неефективності надання послуг з обробки даних НЦУВКЗ як централізована закупівельна організація організовує в інтересах публічних споживачів закупівлю. Договір про закупівлю укладається між публічним споживачем та переможцем закупівлі. Тобто у цьому випадку НЦУВКЗ виконує посередницьку функцію з організації закупівлі, яка може професійно провести кваліфікацію учасників та визначити найбільш економічно вигідну пропозицію. На основі аналізу вітчизняного законодавства про публічні закупівлі та моделей здійснення закупівель продуктів ДЗЗ в таких космічних державах, як США, Австралія, Індія, виявлено декілька процедур, які надають змогу уніфікувати пропозиції постачальників за технічними вимогами замовників та оптимізувати витрачання бюджетних коштів. Детально проаналізовано зарубіжний досвід з використання переліків постачальників як передкваліфікаційну систему потенційних учасників публічних закупівель послуг ДЗЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 + Х839(4Укр)211.121.4 + У9(4Укр)410-381

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Auctoritate Magis Quam Imperio... Юридична наука у громадянському суспільстві : зб. наук. пр. : матеріали X Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 30 жовт. 2019 р.) / ред.: Н. М. Пархоменко, О. О. Малишев, А. М. Гурова, В. К. Малолітнева, П. С. Демченко; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ : Галлапрінт, 2019. - 222 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - lit. - bel.

Розглянуто наукові засади розбудови держави та формування громадянського суспільства, значення й інституційне оформлення юридичної науки в громадянському суспільстві та правовій державі. Охарактеризовано авторитет юридичної доктрини як чинник забезпечення верховенства права, проблеми співвідношення та взаємодії наукової та науково-експертної юридичної діяльності. Розкрито вплив громадської думки і суспільних настроїв на юридичну науку та практику, консерватизм науки в часи докорінних суспільних перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Організація юридичної науки та освіти в Україні й світі: історичний досвід, сучасний стан та майбутні перспективи : зб. наук. пр. : матеріали XI Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 22 груд. 2020 р.) / ред.: Н. М. Пархоменко, І. Б. Усенко, О. О. Малишев, А. М. Гурова, А. Ю. Іванова, Є. В. Ромінський, П. С. Демченко; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Міжнародна асоціація істориків права. - Київ : Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2021. - 222 c. - укp. - lit. - пол.

Вшановано видатного вченого академіка НАН України Ю. С. Шемшученка. Захід приурочено до 85-літгя від дня народження науковця і 55 років від початку його наукової творчої роботи. Подано інформацію про академіка Ю. С. Шемшученко як організатора юридичної науки і освіти в Україні, висвітлено роль науковця у формуванні та розвитку української наукової школи екологічного права та як історика права. Розглянуто співпрацю Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та Інституту держави і права імені В. М. Корецького на ґрунті розвитку правової науки і юридичної освіти. Окреслено теоретичні засади використання діяльнісного підходу в юридичних дослідженнях та аспекти юридичного термінознавства й юридичної лінгвістики у системі фахової підготовки правників і законопроєктувальників. Розкрито особливості розвитку в умовах ціннісно-ідеологічних реалій сучасної юридичної науки. Виокремлено досвід освіти і практики давньоруських правознавців, юридичної освіти в Європі XII—XVIII ст. як рецепт євроінтеграції посередньовічному. Охарактеризовано освітні експерименти в історії та сьогоденні юридичної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР) я431 + Х.р(4/8) я 431 + Х8(4УКР)в3 я431 + Х8(4/8)в3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Конституція - основа розвитку держави і суспільства. До 25-річчя Конституції України : зб. наук. пр. : матеріали XII міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 24 черв. 2021 р.) / ред.: Н. М. Пархоменко, І. Б. Усенко, О. О. Малишев, А. М. Гурова, А. Ю. Іванова, Є. В. Ромінський, П. С. Демченко; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Міжнародна асоціація істориків права, "Конституція - основа розвитку держави і суспільства. До 25-річчя Конституції України", міжнародна науково-практична конференція. - Київ : Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2021. - 209 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - lit.

Проаналізовано здобутки та перспективи 25-ліття Конституції України. Розглянуто історичні аспекти розвитку конституційного права та конституціоналізму. Висвітлено політико-правові традиції Гетьманщини як історичного досвіду українського конституціоналізму. Розглянуто проблеми правового регулювання державних нагород України. Охарактеризовано передумови зміни конституційного статусу міста. Досліджено феномен здійснення незаконного контролю території іноземної держави в міжнародному праві. Конституційно-правовий захист інтелектуальної власності як імператив сучасного технологічного розвитку. Конституційні основи кримінальної відповідальності. Особливості дарування як цивільно-правового правочину. Договір банківського вкладу: проблеми та окремі напрями вдосконалення правового регулювання. Про окремі напрями вдосконалення форми винагороди позикодавця за договором позики в умовах рекодифікації цивільного законодавства України. Конституційна реформа у незалежній Україні: теоретико-правовий аспект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Теоретичні та практичні аспекти фізичної реабілітації : матеріали I регіон. студент. наук.-практ. конф. (13-14 трав. 2020 р.) / ред.: Р. Чаланова, А. Коньков, Т. Козій, Н. Васильєва, І. Таран, Т. Бірюкова; упоряд.: А. Гурова, Ю. Карпухіна; Херсонський державний університет. - Херсон : Вишемирський В. С., 2020. - 75 c. - укp.

Включено статті, що написано самостійно студентською молоддю, або у співавторстві з науковими керівниками. Вміщено сучасні погляди на процес реабілітації, показано вплив відновної терапії при різних патологіях та ушкодженнях. Надано обгрунтовані позиції необхідності використання засобів фізичної терапії у відновному лікуванні на лікарняному та після лікарняного періодах реабілітації. Висвітлено сучасні досягнення фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини, деякі аспекти фізичної реабілітації видатних футболістів при травмах, особливості фізичної терапії осіб зі спинальною травмою. Окреслено фізичну реабілітацію представників різних нозологічних груп: проблему плоскостопості в дитячому віці та основні напрямки фізичної реабілітації, особливості застосування основних методів фізичної реабілітації при відновленні хворих на гастрит. Описано технології фізичної реабілітації осіб з набутими вадами серця, жовчнокам’яної хвороби та методи її профілактики. Розглянуто сучасні методи фізичної терапії при ревматоїдному артриті, реабілітаційні заходи після ампутації верхньої кінцівки, фізичну реабілітацію осіб з ампутованими нижніми кінцівками. Визначено фізичну реабілітацію при гіпертонічній хворобі, технолоії та іноваційні методи фізичної, соціальної реабілііації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 я431(4УКР) + Р354.1 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Актуальні проблеми громадського здоров'я та рухова активність різних верств населення : зб. наук. пр. за матераілами I Всеукр. наук.-практ. конф., 11 квіт. 2019 р. / ред.: Ю. О. Ромаскевич, І. Г. Глухов, І. І. Глущенко, С. С. Возний, І. В. Маляренко, С. Д. Яковлева, А. І. Гурова, С. К. Голяка; Херсонський державний університет, Державна установа "Центр громадського здоров’я", Комунальний заклад "Херсонський обласний центр громадського здоров’я". - Херсон : Вишемирський В. С., 2019. - 213 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Вміщено наукові роботи учасників І Всеукраїнської науково-практичної конференції. Представлено узагальнені результати досліджень у напрямку теоретичних та практичних аспектів громадського здоров’я та раціональної рухової активності різних верств населення. Висвітлено умови діяльності та профілактики професійних захворювань фахівців морської галузі засобами фізичної культури. Наведено вивчення рівня обізнаності учнів з питань виникнення та профілактики онкологічних захворювань. Окреслено стимулювання голосових реакцій та мовленнєву активність у дітей з вадами розвитку; організацію освітнього процесу в умовах реалізації основних засад інклюзивного навчання. Описано формування здоров’язберігаючої компетентності в концепції нової української школи, здоровий спосіб життя молоді, формування життєвих компетентностей, що сприяють здоровому способу життя в учнів спеціальної школи. Розглянуто організацію занять руховою активністю дорослого населення, формування здорового способу життя у дітей, підлітків з розладами аутистичного спектру. Надано характеристику якості життя дітей середнього шкільного віку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я431 + Ч51 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Захист прав, свобод і законних інтересів людини, громадянина та держави в умовах збройної агресії проти України : матеріали XIII Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 19 жовт. 2022 р.) : зб. наук. пр. / М. О. Акімов, Р. В. Бабій, О. В. Батанов, Н. М. Батанова, О. О. Галус, І. В. Гловюк, А. М. Гурова, К. О. Долгорученко, І. А. Домінюк, Н. Л. Дроздович, Л. І. Заморська, А. Ю. Іванова, С. В. Корогод, С. О. Короєд, В. Н. Кубальський, О. В. Кукуруз, Л. А. Кушинська, М. М. Лаврієнко, П. М. Лепісевич, В. В. Лесюк, В. А. Ліпкан, В. П. Машика, М. О. Менюк, В. Ю. Морозова, Н. С. Морозюк, В. В. Нестеренко, С. Ю. Олійник, В. А. Осмолян, О. М. Оснач, Я. А. Павко, Н. М. Пархоменко, М. І. Пашковський, А. С. Політова, І. С. Похиленко, М. Ю. Романов, Є. В. Ромінський, О. В. Скрипнюк, О. О. Скрипнюк, С. Л. Скробач, О. М. Стойко, Г. В. Терела, Є. Ю. Филипець; ред.: О. В. Скрипнюк, І. Б. Усенко, Є. В. Ромінський, А. М. Гурова, А. Ю. Іванова, П. С. Демченко; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Міжнародна асоціація істориків права. - Київ : Талком, 2023. - 213 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У збірнику наукових праць представлені авторські роботи студентів, аспірантів, наукових працівників та правників-практиків, які є представниками юридичних шкіл усіх регіонів України, присвячені різноманітним аспектам розвитку та трансформації правничної думки та практики в умовах воєнного сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського