Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гурін А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Ткачук К. Н. 
Охорона праці : Підруч. для студ. гірн. спец. вищ. закл. освіти / К. Н. Ткачук, А. О. Гурін, П. В. Бересневич, Д. П. Іванчук, І. Б. Ошм'янський. - К., 1998. - 320 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Окрім загальних питань охорони праці приведені сучасні наукові уявлення щодо специфічних питань охорони праці при відкритій розробці родовищ корисних копалин, розглянуто закономірність формування небезпечних і шкідливих факторів, як основу для обгрунтування заходів і засобів захисту працюючих. Висвітлені загальні заходи та засоби безпеки при проведенні гірничих робіт у кар'єрах, при експлуатації гірничих машин, роботі всіх видів транспорту, проведенні підривних робіт, застосуванні циклічно-поточної технології, гідромеханізації. Розглянуті питання гігієни праці, дії на організм людини шкідливих газів, пилу, іонізуючого випромінювання, шуму, вібрації, нераціонального освітлення робочих місць, питання виробничої санітарії, сучасні заходи і засоби захисту працюючих від дії шкідливих факторів. Наведені сучасні прилади контролю за санітарно-гігієнічними умовами праці, засоби індивідуального захисту працюючих. Особливу увагу приділено питанню профілактики пожеж та аварій, засобів активного гасіння пожеж на об'єктах кар'єрів та ліквідації аварій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504-4я73 + У9(4УКР)248 я73 + И.н6я73 + Х879(4УКР)24я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гурін А. О. 
Природоохоронні технології закріплення поверхонь хвостосховищ гірничо-збагачувальних комбінатів Кривбасу / А. О. Гурін, М. В. Домнічев, В. І. Ляшенко // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2011. - № 2. - С. 120-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено основні наукові та практичні результати, одержані під час розробки та впровадження природоохоронних технологій закріплення поверхонь хвостосховищ гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) Кривбасу за рахунок використання сил аутогезії, утворених водним розчином природного бішофіту на поверхні пилових частинок для зв'язування в поверхневому шарі хвостів. Проаналізовано основні результати промислових досліджень та ефективність боротьби з пилевиділенням на діючих хвостосховищах ГЗК Кривбасу, зокрема на ВАТ "АрселорМітал Кривий Ріг" та ВАТ "ПівнГЗК".


Індекс рубрикатора НБУВ: И419

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гурін А. Г. 
Вибір параметрів двошарових випромінюючих елементів індукційно-динамічних електророзрядних систем / А. Г. Гурін, Б. Т. Кононов, В. М. Щека // Системи озброєння і військ. техніка. - 2010. - Вип. 4. - С. 110-113. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Викладено методику вибору параметрів двошарових випромінювальних елементів індукційно-динамічних електророзрядних систем, яка базується на визначенні векторного потенціалу електричного поля та встановленні закономірностей проникнення плоского електромагнітного поля в провідне середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.536

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бадаєв Ю. І. 
Функціональне програмування : навч. посіб. для студ. ВНЗ, які навчаються за спец. "Програмне забезпечення автоматизованих систем" / Ю. І. Бадаєв, О. Є. Круш, А. Л. Гурін, С. В. Ричік; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : НТУУ "КПІ", 2012. - 135 c. - Бібліогр.: с. 118 - укp.

Розкрито основні принципи функціонального програмування, його основи на прикладі застосування транслятора muLISP та додаткового модуля COMMON.LSP. Розглянуто основні методи та конструкції, які можуть бути створені за допомогою функцій мови LIPS. Надано відомості про принципи та реалізацію програмування, керованого данними. Увагу приділено методам об'єктноорієнтованого програмування, зіставлення зі зразком, створення експертних систем. Наведено приклади конкретних розробок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.022.08 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гурін А. О. 
Нові технології та технічні засоби пиловловлення на гірничих підприємствах / А. О. Гурін, В. І. Мулявко, В. І. Ляшенко // Экология и пром-сть. - 2013. - № 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено головні наукові та практичні результати створення та впровадження технологій і технічних засобів пиловловлення на гірничих підприємствах. Визначено механічні, електричні та магнітні властивості пилу й окремих його часток. Теоретично обгрунтовано, розроблено та випробувано нові апарати сухого пиловловлення. Результати досліджень та розробок реалізовано в методичних документах і впроваджено у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лапшин О. Є. 
Підвищення ефективності управління охороною праці на підприємствах в гірництві / О. Є. Лапшин, А. О. Гурін, О. О. Лапшин, Б. М. Радіоненко // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 169-174. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено питання щодо підвищення ефективності управління ризиками у сфері охорони праці та зменшення виробничого травматизму на гірничовидобувних підприємствах. Проаналізовано нормативно-правову базу ефективної охорони праці та посадові обов'язки адміністративно-технічного персоналу в гірництві. Описано сучасні підходи у сфері управління ризиками, наближені до світових стандартів. Задля зменшення ризику нещасних випадків, травматизму та виникнення аварій з-поміж різноманітних підходів, надається перевага інноваційним технологіям, що передбачають створення систем моніторингу стану пустот і геомеханічного стану масивів гірських порід Кривбасу, а також уніфікованій телекомунікаційній системі диспетчерського контролю і автоматизованого управління гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС). Проаналізовано нормативно-правову базу ефективної охорони праці та посадові обов'язки адміністративно-технічного персоналу в гірництві. Розглянуто питання управління охороною праці на рівні гірничих підприємств шляхом складання планів ліквідації аварій (ПЛА) та розроблення методики оцінки ризику небезпеки на об'єктах гірництва. Зазначено щодо необхідності впровадження методології управління ризиками з метою зниження ймовірності настання небезпечних подій, яка має бути взята за основу всіх превентивних заходів в системі Держгірпромнагляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: И. н607 + У9(4УКР)305.41-648-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лапшин О. Є. 
Удосконалення профілактичних заходів щодо попередження нещасних випадків і аварій на гірничих підприємствах / О. Є. Лапшин, А. О. Гурін, О. О. Лапшин, Б. М. Радіоненко // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2015. - № 3. - С. 128-133. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено аналіз фактичного рівня виробничого травматизму у видобувній галузі, який свідчить про незадовільний стан виконання заходів щодо покращання умов і безпеки праці та запобігання виникненню аварій. Запропоновано комплекс превентивних заходів, серед яких: впровадження інноваційних технологій в гірничорудне виробництво, спеціальне навчання технічного персоналу вимогам технологічних регламентів з безпечної експлуатації гірничих машин, а також нових форм організації технічного нагляду державного, відомчого та громадського контролю за станом охорони праці та промислової безпеки на підприємствах галузі. Визначено шляхи спрощання та підвищення якості розслідування нещасних випадків, які відбуваються на гірничорудних підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И. н6

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гурін А. О. 
Управління параметрами мікроклімату в підземних камерах шахт з джерелами тепла / А. О. Гурін, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 41. - С. 132-137. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гурін А. О. 
Спосіб очистки відкладень на стінках повітропроводів / А. О. Гурін, В. А. Шаповалов // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2020. - Вип. 107. - С. 138-142. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення надійності та ефективності роботи систем аспірації та вентиляції шляхом очистки відкладень на стінках повітропроводів. Повітропровідні системи є невід'ємною частиною інфраструктури підприємств різних галузей, які мають розвинену мережу трубопроводів систем аспірації і вентиляції. Умови забезпечення надійної та ефективної роботи цих систем визначається, переважно, станом їх внутрішніх поверхонь трубопроводів і устаткування. Процеси корозії і утворення відкладень на внутрішніх поверхнях трубопроводів незворотні і часто призводять до порушення технологічного процесу і параметрів роботи обладнання, а в окремих випадках - до обриву повітропроводу та його падіння на обладнання або людей. Навіть найдосконаліші початкові технічні характеристики обладнання систем аспірації або вентиляції вказують лише на технічні можливості роботи системи. Надійна та ефективна робота систем аспірації і вентиляції може бути забезпечена після впровадження способу очистки відкладень на стінках повітропроводів, за допомогою якого легкого і швидкого очищуються поверхні і усуваються причини порушення параметрів роботи цих систем. Методи дослідження. Під час вивчення, систематизації та узагальнення способів очистки трубопроводів використано аналіз досліджень і публікацій, аналіз вітчизняного і закордонного досвіду, цільове натурне обстеження повітропроводів систем аспірації та вентиляції, проведені експериментальні дослідження. Наукова новизна. Експериментально доведена можливість застосування ударних повітряних хвиль, утворених електричними розрядами від джерел високовольтної напруги, для руйнування і відділення іржі та відкладень від стінок повітропроводів. Практична значимість. Використання запропонованого способу очистки відкладень на стінках повітропроводів підвищує надійність і ефективність роботи систем аспірації та вентиляції в різних промислових галузях, а також збільшує технологічні можливості, оскільки дозволяє проводити очищення трубопроводів складної конфігурації. Результати. Знайдено рішення поширеної проблеми сучасного промислового виробництва і запропоновано спосіб очистки відкладень на стінках повітропроводів систем аспірації і вентиляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
10.

Купченко Л. Ф. 
Розробка методу виявлення змін спектральної структури зображень з використанням інформаційного критерію - нормованої дивергенції Кульбака - Лейблера / Л. Ф. Купченко, Г. В. Худов, А. П. Гурін, А. С. Риб'як, О. О. Гурін // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 1. - С. 33-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Дослідження присвячено розробці методу, що надає змогу, використовуючи спектральні ознаки об'єктів, виявити зміни спектрального складу області виявлення, що спостерігається за допомогою оптико-електронної системи. Для виявлення відмінностей зображень у роботі використовується інформаційна міра віддаленості один від одного імовірнісних розподілів і інформаційна дивергенція Кульбака - Лейблера. Відмінність визначається за значенням інформаційного показника (нормованої дивергенції), яка представляє собою відношення дивергенції еталонного зображення та поточного.



Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
11.

Купченко Л. Ф. 
Удосконалений метод виявлення спектральних аномалій на основі інформаційного критерію Кульбака - Лейблера в системах дистанційного зондування / Л. Ф. Купченко, Г. В. Худов, А. П. Гурін, А. С. Риб'як, О. О. Гурін // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 2. - С. 56-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Роботу присвячено удосконаленню методу виявлення спектральних аномалій на зображеннях, що спостерігаються за допомогою оптико-електронної системи. Під спектральною аномалією слід розуміти область невеликого розміру на зображенні, спектральні відмінності пікселів якої суттєво відрізняються від оточуючої її околиці. Було проведено аналіз відомих методів виявлення спектральних аномалій та обгрунтовано доцільність використання методу на основі інформаційної міри віддаленості один від одного ймовірнісних розподілів і інформаційної дивергенції Кульбака - Лейблера.



Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського