Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Гурієвська В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гурієвська В. М. 
Технології психологічного консультування у органах державної влади України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Гурієвська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто сучасні наукові підходи до визначення психологічного консультування як засобу оптимізації державно-управлінського процесу. Запропоновано системну практичну модель психологічного супроводу державно-управлінської діяльності, в якій визначено етапи, види та зміст діяльності. Зазначено, що модель психологічного консультування в органах державної влади включає визначення цілей, завдань, сфери застосування, перелік функцій, методів, інструментів упровадження, орієнтована на вдосконалення процесу управління та підвищення психологічної компетентності державних службовців. Визначено, що для впровадження технологій психологічного консультування в органах державної влади України необхідне розв'язання інформаційних (роз'яснювальних), мотиваційних, організаційних, теоретико-методологічних, кадрових, фінансових та інших питань. Встановлено, що психологічне консультування в органах державної влади має власну специфіку, урахування якої є обов'язковою умовою його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с:Х + Х819(4УКР)01-8:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гошовська В. А. 
Елітознавство : підручник / В. А. Гошовська, Ю. В. Баскакова, Р. В. Войтович, В. С. Гошовський, Л. І. Даниленко; ред.: В. А. Гошовська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Президент. кадр. резерв "Нова еліта нації". - Київ : НАДУ, 2013. - 267 c. - укp.

Наведено погляд на елітознавство як на навчальну дисципліну з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації політичних і адміністративно-управлінських лідерів. Висвітлено сучасні вимоги до національних цінностей, особистих і морально-етичних якостей, соціальної відповідальності та комунікації еліти, як погляд на національний стандарт якості політично-управлінської еліти. Розглянуто глобалізаційні процеси та Євростандарт, які спрямовують еліту на раціональне використання власних можливостей та здібностей з метою забезпечення ефективності державного управління. Викладено знання про світову (Давоську, Більдерберзьку) еліту, яка діє за умов глобалізації влади на наднаціональному рівні. Обгрунтовано вимоги до формування Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації". Приділено увагу елітологічному тезаурусу, який сприяє розвитку усвідомлення ролі та значення національної політично-управлінської еліти в розбудові незалежної України й розвитку громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Усаченко Л. М. 
Природа корупції в Україні: суперечності, ризики, проблеми : навч. посіб. / Л. М. Усаченко, В. М. Гурієвська; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Херсон : Грінь Д.С., 2014. - 143 c. - Бібліогр.: с. 142-143 - укp.

Висвітлено основні аспекти та явища корупції. Охарактеризовано наукові підходи щодо його визначення. Розглянуто засади запобігання і протидії корупції в органах державної влади України та їх реалізацію. Виокремлено корупційні ризики в діяльності державних службовців. Описано методи боротьби з корупцією в системі державного управління. Увагу приділено виникненню таких психологічних феноменів, що спричиняють та поглиблюють явище корупції у суспільстві, як: соціальний аутизм, подвійні стандарти моралі, амбівалентність, "цілісна аномія", стереотипи тіньової поведінки, "дилема ув'язненого", колективне несвідоме, особистісні та групові проекції, психічне відчуження, архетипи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.892 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гурієвська В. М. 
Парадигма глибинної демократії в процесі вирішення політико-управлінських завдань / В. М. Гурієвська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2015. - № 4. - С. 17-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено теоретичний аналіз еволюції розвитку ідеї глибинної демократії. Зокрема, розглянуто метод світової роботи, спрямований на формування нової організаційної та суспільно-політичної культури. Акцент зроблено на понятті глибинної демократії як механізму формування сучасного лідерського світогляду та підвищення результативності в процесі вирішення політико-управлінських завдань. Зазначено, що сучасні суспільно-політичні системи характеризуються не тільки відкритою та зумовленою структурою, намірами і цілями, а також і своїми емоційними характеристиками, такими як конфліктні відносини, ревнощі і заздрість, так само як і альтруїстичні спонукання, духовні потреби і зацікавленість у сенсі життя. Обгрунтовано, що виходячи із сучасних суспільно-політичних відносин демократія без усвідомлення може бути тиранією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф038.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Основи вітчизняного парламентаризму : підруч. для студентів ВНЗ : у 2 т. Т. 2 / В. А. Гошовська, К. К. Баранцева, М. М. Газізов, В. М. Гурієвська, Ю. Г. Кальниш, Н. Б. Ларіна, М. М. Логунова, П. В. Мироненко, О. В. Соснін, Т. В. Федорів; ред.: В. А. Гошовська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ : НАДУ, 2012. - 337 c. - укp.

Розглянуто різноаспектні актуальні питання політичної діяльності сучасного парламенту, зокрема щодо політичних еліт і політичного лідерства, політико-правової діяльності та політичних технологій, лобізму в парламентській діяльності, прикладної психології парламентаризму, комунікації та політичної конфліктології у парламентській діяльності, а також політичної аналітики й електоральної кратології. Висвітлено історію становлення політико-владної еліти України. Наведено характеристику та понятійний апарат лобістської діяльності. Розкрито специфіку політико-парламентського дискурсу. Увагу приділено технологіям залучення громадськості до процесів формування та реалізації державної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 я73-1 + Ф3(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357979/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського