Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуска М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Гуска М.  
Проблема символу та архетипу у живописі українського модерну та авангарду / М. Гуска // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - Х., 2002. - № 1. - С. 8-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що митці українського модерну та авангарду сприяли відновленню сакральності, яка визначає теургічну роль художників. Обгрунтовано, що мистецтво українського модерну та авангарду виконувало функції пізнання у моменти, непідвладні понятійному мисленню та допомагало світосприйняттю та художньому усвідомленню буття, де традиції пов'язані з використанням символів та їх першообразів (архетипів).

Аргументировано, что творцы украинского модерна и авангарда наделяли искусство новой функцией - созданием жизни путем восстановления сакральности, определяя для художников их теургичную роль. Предположено, что искусство украинского модерна и авангарда, взяв на себя функции познания в те моменты, с которыми не справлялось понятийное мышление и близкий к нему реализм, осуществило необходимый прорыв на новые рубежи мировосприятия и художественного осознания бытия, где определена линия традиции с помощью символов и их прообразов (архетипов).

In Ukrainian modern and avant guarde the new function of art - Creation of life is traced by restoration sacral, defining for the artists them separate a role. The historical course of time helps us to see a line of tradition with the help of symbols and their prototypes. It is possible to tell, that the art Ukrainian modern and avant guarde, by undertaking functions of knowledge in those moments, with which the conceptual thinking and realism, close to it did not consult, has carried out necessarybreak on new boundaries perception of the world and art comprehension of life.


Ключ. слова: символ, живопис, модерн, авангард, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Укр)61-239.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуска М. Б. 
Підвищення спеціальної працездатності та функціонального стану єдиноборців у процесі річної підготовки : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / М. Б. Гуска; Харк. держ. акад. фіз. культури. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Показано, що не існує однозначного уявлення про використання адаптогенів з метою розширення адаптаційних можливостей спортсменів. У разі цього не враховуються особливості механізму дії даних адаптогенів, а також особливості виду спорту та конкретні завдання періоду тренувального процесу, а виходячи з цього, планування та коригування тренувального процесу з визначення засобів і методів впливу на нього. Вживання спіруліни та лецитину позитивно впливає на функціональний стан серцево-судинної системи та спеціальну працездатність спортсмена єдиноборця. Показано, що вплив споживання адаптогенів на різні властивості загальної фізичної підготовки у обстежених спортсменів не однакові. Найменші зрушення після завершення прийому лецитину виявлені щодо швидкісно-силових властивостей спортсменів і швидкісної витривалості. Вивчення стану мозкового кровообігу методом тетраполярної імпедансної реоплетизмографії може вважатися інформативним методичним підходом для об'єктивного аналізу стану адаптації спортсмена, для виявлення недовідновлення, для попередження перетренованості. Вивчення стану мозкового кровообігу може бути використане для контролю ефективності будь-яких досліджуваних впливів на функціональний стан спортсмена та його працездатність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.155

Шифр НБУВ: РА380596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуска М. Б. 
Підвищення спеціальної фізичної працездатності та функціонального стану висококваліфікованих єдиноборців у процесі річної підготовки : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / М. Б. Гуска; Харк. держ. акад. фіз. культури. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано результати дослідження спеціальної фізичної працездатності та функціонального стану спортсменів, а також представлено основні напрями використання адаптогенів з метою розширення адаптаційних можливостей спортсменів. Показано, що не існує однозначного уявлення про використання адаптогенів з метою розширення адаптаційних можливостей спортсменів. Як правило, під час цього не враховуються особливості механізму дії зазначених адаптогенів, а також особливості виду спорту та конкретні завдання періоду тренувального процесу, а виходячи з цього, і планування та корегування тренувального процесу з визначення засобів і методів впливу на нього. Показано, що вплив споживання адаптогенів на різні властивості загальної фізичної підготовки у обстежених спортсменів не однакові. Найменші зрушення після завершення прийому лецитину виявлено щодо швидкісно-силових властивостей спортсменів і швидкісної витривалості. Вивчення стану мозкового кровообігу методом тетраполярної імпедансної реоплетизмографії (реоенцефалографії) може вважатися інформативним методичним підходом для об'єктивного аналізу стану адаптації спортсмена, для виявлення недовідновлення, для попередження перетренованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гуска М. Б. 
Ігри та забави від народження до школи : метод. посіб. / М. Б. Гуска, М. В. Гуска, В. Й. Мазур; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2016. - 195 c. - Бібліогр.: с. 185-186 - укp.

Описано зміст, особливості та організаційні навички проведення рухливих ігор і забав від народження до школи. Розкрито основні вимоги до проведення таких ігор і забав, які допоможуть учителям фізичної культури, тренерам, батькам, студентам факультетів фізичної культури розширити знання про методику проведення занять іграми від народження до школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.37 я73

Шифр НБУВ: ВА803226 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського