Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Густі М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Бунь Р. А. 
Спеціалізована ГІС для оцінки вуглецевого балансу Карпатського регіону на базі даних дистанційного зондування Землі / Р. А. Бунь, М. І. Густі, В. І. Ліщенюк // Косм. наука і технологія. - 1998. - 4, № 4. - С. 145-150. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Будується математична модель кругообігу вуглецю для Карпатського регіону з урахуванням зв'язків з сусідніми районами. Для визначення низки параметрів моделі використовуються дані дистанційного зондування Землі. Відмічається, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері є визначальним фактором парникового ефекту на даний час. Наводиться структура спеціалізованої геоінформаційної системи для оцінки вуглецевого балансу Карпатського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бунь Р. А. 
Інформаційні технології інвентаризації парникових газів та прогнозування вуглецевого балансу України / Р. А. Бунь, М. І. Густі, В. С. Дачук, Л. І. Кужій, Б. Я. Олексів; ред.: Р. А. Бунь; НАН України, Держ. н.-д. ін-т інформ. інфраструктури. - Л. : Укр. акад. друкарства, 2004. - 375 c. - Бібліогр.: 137 назв. - укp.

Проаналізовано питання природних умов та господарської діяльності в регіонах України з урахуванням емісії та поглинання парникових газів. Висвітлено теоретичні та практичні аспекти створених інформаційних технологій інвентаризації парникових газів в Україні. Розглянуто математичні моделі та програмні засоби для прогнозування та оцінки динаміки вуглецевого балансу України. Описано результати числових експериментів з імітаційного моделювання та прогнозування емісії парникових газів в окремих регіонах та Україні в цілому, а також щодо внеску України в загальносвітові процеси емісії/поглинання парникових газів.

Проанализированы вопросы природных условий и хозяйственной деятельности в регионах Украины с учетом эмиссии и поглощения парниковых газов. Освещены теоретические и практические аспекты созданных информационных технологий инвентаризации парниковых газов в Украине. Рассмотрены математические модели и программные средства для прогнозирования и оценки динамики углеродного баланса Украины. Описаны результаты числовых экспериментов по имитационному моделированию и прогнозированию эмиссии парниковых газов в отдельных регионах и Украине в целом, а также по оценке вклада Украины в общемировые процессы эмиссии/поглощения парниковых газов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в7 + Д249(45УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Токар О.  
Автоматизація збирання та оброблення даних при дослідженні лісових масивів / О. Токар, М. Густі, М. Король // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 598. - С. 171-175. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність задачі автоматизації збирання й оброблення даних у ході дослідження лісових масивів. Запропоновано підхід до розв'язання поставленої задачі з використанням СУБД. Надано концептуальну та логічну моделі розробленої проблемно-орієнтованої інформаційної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Густі М. І. 
Математичне моделювання вуглецевого балансу екосистем Карпатського регіону України : Автореф. дис. канд. техн. наук : 01.05.02 / М. І. Густі; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено математичні моделі кругообігу вуглецю в екосистемах Карпатського регіону України з урахуванням його специфіки. Досліджено потоки вуглецю між блоками моделей та їх залежності від факторів навколишнього середовища. Створено алгоритми та програмні засоби для проведення числових експериментів, проаналізовано результати моделювання. Проведено імітаційне моделювання впливу різних сценаріїв зміни клімату та режимів користування природними ресурсами на вуглецевий баланс екосистеми регіону. Виявлено, що найбільш вразливими за умов прогнозованої зміни клімату є екосистеми ріллі, а найменше - екосистеми лісів регіону. Показано, що вибір правильного режиму користування природними ресурсами дозволить зменшити або уникнути втрат вуглецю екосистемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(44) в641.8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гудз Г. Б. 
Інформаційні технології для аналізу і прогнозування вуглецевого балансу екосистем: паралельний підхід / Г. Б. Гудз, М. І. Густі // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2001. - Вип. 3. - С. 226-230. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто завдання аналізу і прогнозування процесів регіонального кругообігу вуглецю за допомогою засобів паралельної обробки інформації. Розроблено і досліджено паралельні числові методи рішення запропонованої математичної моделі регіонального кругообігу вуглецю у біосфері, побудови, що зважають на специфіку, і особливості цієї моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Україна в системі глобального інформаційного обміну: теоретико-методологічні аспекти дослідження і підготовки фахівців = Ukraine in the System of Global Information Exchange: Theoretical and Methodological Aspects of Research and Education : матеріали ІІ Всеукр. наук. конф., 25 - 26 жовт. 2013 р., Львів / ред.: В. В. Гулай, М. І. Густі, А. П. Крап; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Ліга-прес, 2013. - 275 c. - укp. - англ.

Розглянуто інформаційні технології та системи для аналізу міжнародної інформації. Увагу приділено математичному моделюванню проблем міжнародних інформаційних відносин. Проаналізовано методи формування громадської думки та політичної волі засобами масової інформації. Розглянуто питання про перешкоди та бар'єри на шляху масових інформаційних процесів. Розкрито можливості прямого впливу аналітичних центрів США на суб'єкти прийняття зовнішньополітиних рішень. Досліджено механізми інформаційно-комунікативного впливу за умов міжнародних криз і конфліктів. З'ясовано специфіку глобальних інформаційних потоків і комунікацій початку XXI ст., особливості їх впливу на сучасну українську освіту. Акцентовано увагу на проблемах правового регулювання інформаційних відносин, проблемах демократії та забезпечення прав людини за умов персоналізації Інтернету. Обгрунтовано перспективи розвитку напряму та спеціальності "Міжнародна інформація" в контексті становлення нової галузі знань. Розглянуто інформаційно-комунікативні технології як інструмент взаємодії світового українства з Україною та країнами його проживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Турковська О. В. 
Адаптація глобальної комп'ютерної моделі лісу G4M для України / О. В. Турковська, М. І. Густі // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2015. - № 5. - С. 9-15. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено один з можливих інструментів, який можна використати для підготовки зобов'язань у секторі землекористування, зміни землекористування та лісового господарства України у межах посткіотської угоди. Глобальна комп'ютерна модель лісу G4M реалістично відображає сектор землекористування, зміни землекористування та лісового господарства. Проте її застосування для України вимагає деяких удосконалень, а саме деталізації вхідних даних, покращання алгоритму лісокористування та розробки сценаріїв, адаптованих до економічної ситуації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Густі М. І. 
Математичні моделі процесів емісії та стоку вуглекислого газу в лісовому господарстві та при змінах землекористування : [монографія] / М. І. Густі; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Сорока Т.Б., 2019. - 294 c. - Бібліогр.: с. 260-289 - укp.

Увагу приділено проблемі математичного моделювання процесів емісії та стоку вуглекислого газу в лісовому господарстві та в разі змін землекористування для підвищення ефективності прийняття природоохоронних управлінських рішень щодо пом'якшення зміни клімату на глобальному, регіональному та національному рівнях. Розглянуто методи та математичні моделі вуглецевого балансу лісових екосистем, процесів лісокористування та зміни землекористування, а також геопросторову математичну модель G4M. Описано валідацію моделі G4M, наведено приклади її застосування. Описано схеми обміну даними G4M з іншими моделями для формування комплексів моделей для інтегральної оцінки. Розглянуто методи оцінювання невизначеностей емісій парникових газів і їх впливу на прийняття рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П327.5 + П342.5 + Е0*807*803.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Густі М. І. 
Математичні моделі процесів емісії та стоку вуглекислого газу в лісовому господарстві та при змінах землекористування : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / М. І. Густі; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2018. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432923 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського