Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гутянський Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гутянський Р. А. 
Вплив гербіцидів та їх бакових сумішей на формування азотфіксувальних бульбочок соєю / Р. А. Гутянський // Физиология и биохимия культур. растений. - 2012. - 44, № 6. - С. 529-536. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив грунтових і післясходових гербіцидів, їх бакових сумішей на формування азотфіксувальних бульбочок соєю. Виявлено, що грунтовий гербіцид на основі ацетохлору зменшує кількість, масу сирої та сухої речовини азотфіксувальних бульбочок на кореневій системі сої. Препарат з діючою речовиною імазетапір позитивно впливав на формування соєю азотфіксувальних бульбочок. Вірогідного впливу післясходових гербіцидів та їх бакових сумішей на азотфіксувальні бульбочки сої не встановлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П146.752.1

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зуза В. С. 
Вплив забур'яненості на врожайність сої / В. С. Зуза, Р. А. Гутянський // Вісн. аграр. науки. - 2008. - № 1. - С. 21-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено взаємозв'язок між різними показниками рівня забур'яненості посівів сої та втратами врожаю для розробки відповідної прогностичної моделі та визначення доцільності застосування певних методів контролювання бур'янів в агрофітоценозах.

Изучена связь между разными показателями уровня засоренности посевов и потерями урожая для разработки соответствующей прогностической модели и определения целесообразности использования методов контролирования сорняков в агрофитоценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зуза В. С. 
Урожайність сої залежно від попередника, метеорологічних умов та ефективності гербіциду / В. С. Зуза, А. О. Рожков, Р. А. Гутянський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2015. - № 1/2. - С. 22-24. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати 4-річних досліджень щодо впливу попередників, зокрема пшениці озимої та ячменю ярого та грунтового гербіциду харнес на врожайність сої в роки з різним рівнем вологозабезпечення. Встановлено, що грунтовий гербіцид харнес контролював загальну кількість і сиру масу бур'янів за попередником пшениця озима відповідно на 92 і 93 %, а за попередником ячмінь ярий - на 91 і 83 %. Виявлено, що після попередника пшениця озима формувалась більша врожайність сої, ніж після попередника ячмінь ярий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Фесенко А. М. 
Оцінка впливу сільськогосподарського підприємства на якість повітря / А. М. Фесенко, О. В. Панкова, Р. А. Гутянський, М. Г. Цехместрук, В. В. Безпалько // Інженерія природокористування. - 2016. - № 1. - С. 131-135. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу на атмосферне повітря виробничого обладнання сільськогосподарських підприємств у рамках розробки системи екологічного управління відповідно до ДСТУ ISO 14004:2006. Встановлено, що забруднення повітряного середовища у сільськогосподарському виробництві перш за все викликане використанням викопних видів палива, зокрема природного газу. Найбільш потужним обладнанням визнано сушку зерна SUKUP TE 2052E, яка використовується в господарствах сезонно, але воно потребує значних обсягів природного газу. Проведені розрахунки надали змогу оцінити обсяг викидів основних шкідливих та парникових газів - продуктів горіння природного газу (діоксид азоту, оксиду вуглецю, ртуті та її сполук, діоксиду вуглецю, оксиду діазоту та метану), приземні концентрації цих домішок в повітрі та відстань, на якій спостерігається максимальна концентрація забруднюючих речовин. Встановлено, що експлуатація такого сільськогосподарського обладнання може призводити до перевищення допустимої приземної концентрації діоксиду азоту. Максимальна концентрація речовини за несприятливих метеорологічних умов спостерігається на відстані 82,5 м. Одержані результати свідчать про необхідність віднесення використовуваного обладнання до об'єктів четвертого класу небезпечності зі встановленим розміром санітарно-захисної зони 100 м. Такі умови не потребують корегування взаємного розміщення обладнання сільськогосподарського підприємства та сельбищної зони для території дослідження. Проведений аналіз свідчить про значимість впливу об'єктів сільськогосподарського призначення на якість повітря та важливість врахування розмірів санітарно-захисної зони при розміщенні виробничих об'єктів сільськогосподарських підприємств. Для зменшення тривалості використання обладнання, що викликає занепокоєння стосовно впливу на довкілля, необхідно забезпечити його використання у більш стислі терміни за найбільш комфортних метеорологічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П,9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гутянський Р. А. 
Грамініциди в посівах нуту / Р. А. Гутянський, О. В. Панкова, А. М. Фесенко, В. В. Безпалько // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 1/2. - С. 27-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати трирічних досліджень щодо впливу гербіцидів, зокрема грамініцидів, на забур'яненість посіву та урожайність нуту в Східному Лісостепу України. Встановлено, що грамініцид "Міура" найбільше контролював кількість (на 98 %) і сиру масу (на 99 %) злакових однорічних бур'янів у посівах нуту. Застосування протизлакових гербіцидів на фоні грунтового гербіциду "Адвокат" створило передумови для зростання сирої маси дводольних багаторічних і окремих дводольних малорічних бур'янів у посівах нуту. Тому не виявлено оптимальної комбінації гербіцидів для забезпечення найбільшого рівня урожайності нуту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.5-4 + П146.752.1

Рубрики:
 Нут 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рожков А. О. 
Динаміка формування площі листя рослин ячменю ярого залежно від впливу норми висіву та позакореневих підживлень / А. О. Рожков, Р. А. Гутянський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 4. - С. 32-37. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено результати досліджень, проведених протягом 2015, 2016 рр. на дослідному полі ХНАУ ім. В. В. Докучаєва щодо впливу норм висіву і позакореневих підживлень на варіабельність показників площі листя і зміну лінійних розмірів другого листка рослин ячменю ярого. Встановлено, що досліджувані варіанти норми висіву та позакореневих підживлень полімерним добривом "Вуксал" істотно впливали на площу листової поверхні рослин і лінійні розміри другого листка рослин ячменю ярого. Максимальні показники площі листя рослин у досліджувані фази розвитку забезпечувала норма висіву 5,0 і 5,5 млн нас./га. Кращим варіантом позакореневого підживлення посівів ячменю ярого, який забезпечував формування найбільшої площі листя та максимальні лінійні розміри другого листка був варіант дворазового внесення препарату "Вуксал" - у фазу трубкування і колосіння в нормах 1,0 л/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського