Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Даніл'ян В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Даніл'ян В. О. 
Деякі тенденції розвитку інформаційного суспільства на прикладі провідних держав / В. О. Даніл'ян // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 156-163. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано у соціально-філософському аспекті національні моделі розвитку інформаційного суспільства (ІС). Зазначено, що кожна країна йде до ІС власним шляхом, який визначають певні наявні політичні, соціально-економічні та культурні умови. У цьому випадку приклад провідних держав доводить, що успіх розвитку ІС залежить від плідної взаємодії держави (зокрема, комплексної державної інформаційної політики), бізнесу та суспільства.


Ключ. слова: моделі розвитку інформаційного суспільства, державна інформаційна політика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ю6*18:Ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Даніл'ян В. О. 
Інформаційне суспільство: базові концепції аналізу / В. О. Даніл'ян // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 131-138. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Осмислено проблему формування термінологічного апарату в дискурсі інформаційного суспільства (ІС). Поняття "ІС" визначено як один із ключових моментів дослідження сучасного етапу історії людського суспільства. Узагальнено існуючі підходи до трактування поняття "ІС", доведено, що під цим розуміється, по-перше, суспільство нового типу, яке формується в результаті глобальної соціальної інформаційної революції, та, по-друге, суспільство знання, в якому інформація, доступ до інформації і уміння з нею працювати, виступають найважливішим соціальним та економічним ресурсом.


Ключ. слова: інформація, інформаційне суспільство, постіндустріальне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*23в + Ю6*18:Ж + С5*328.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Даніл'ян В. О. 
Інформаційне суспільство та перспективи його розвитку в Україні (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук / В. О. Даніл'ян; Харк. ун-т Повітр. сил ім. І.Кожедуба. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено сутність, особливості формування та структурні засади інформаційного суспільства, показано перспективи його розвитку в Україні. Удосконалено визначення поняття інформаційного суспільства, розкрито його зміст. Розглянуто існуючі теоретичні концепції інформаційного розвитку. Здійснено компаративний аналіз практичних моделей переходу до інформаційного суспільства у розвинених країнах. Визначено структурні засади інформаційного суспільства, проаналізовано особливості його політико-правової, економічної та соціокультурної сфер. Охарактеризовано основні етапи розвитку інформаційного суспільства в сучасній Україні, розглянуто позитивні та негативні чинники його становлення. Обгрунтовано пріоритетні напрямки оптимізації інформаційного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Даніл'ян В. О. 
Розвиток інформаційного суспільства в політико-правовому контексті / В. О. Даніл'ян // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 86-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Показано, що провідну роль у формуванні та розвитку інформаційного суспільства покликана відігравати держава шляхом розробки та реалізації на національному і міжнародному рівні інформаційної політики та інформаційного права. Доведено, що процес формування інформаційного суспільства повинен базуватися на регуляторній діяльності держави, яка сама під впливом інформаційно-комунікаційних технологій набуває якісно нових рис. Нові інформаційно-комунікаційні технології змінюють характер інформаційної взаємодії суспільства та держави, сприяють удосконалюванню демократичних процедур, підвищенню політичної активності населення, створенню відкритої для діалогу з громадянами прозорої вертикалі влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф018 + Х840.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського