Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дараков Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Дараков Д. С. 
Спалахування та горіння мультикомпонентних біопалив : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.17 / Д. С. Дараков; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса, 2015. - 19 c. - укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень процесів спалахування та горіння мультикомпонентних біопаливних сумішей. Досліджено критичні умови спалахування індивідуальних крапель рапс-метилового ефіру (RME) та його сумішей з дизельним паливом (MD), оцінено величини ефективної енергії активації реагування пари досліджуваних палив у повітрі. Вивчено вплив теплофізичних властивостей біопаливних сумішей на величину періоду затримки спалахування. В межах квазістаціонарних моделей інертного прогріву краплі запропоновано вираз для розрахунку часу затримки спалахування краплі рідкого палива, яке дозволяє оцінити ступінь впливу основних параметрів задачі на тривалість періоду, що передує спалахуванню. Результати теоретичних та експериментальних досліджень з визначення часу затримки спалахування крапель сумішевих біопалив показали, що спільне використання біоетанолу (А) і (RME) як домішки до (MD) наближає час затримки спалахування краплі суміші до значення для чистого (MD). Розроблено квазістаціонарну модель дифузійного горіння аерозавису крапель біопалив у наближенні адіабатичної оболонки. В межах моделі проаналізовано вплив величини коефіцієнта надлишку окиснювача в діапазоні значень від 1,7 до 4 на час горіння крапель досліджуваних палив. Проаналізовано вплив стефанівської течії на тривалість часу та значення температури горіння крапель досліджуваних палив. Наведено результати експериментальних дослідженнь горіння нерухомої краплі пального в повітрі з різним початковим значенням коефіцієнта надлишку окиснювача. Показано, що передбачена в розрахунках і спостережувана в експерименті незначна відмінність у часі горіння крапель досліджуваних палив дозволяє не враховувати вплив складу паливної суміші на величину часу горіння. Проаналізовано вплив домішок (А) і (RМЕ) до (МD) на величину питомої витрати сумішевого пального, що дозволило оптимізувати паливну рецептуру, використовуючи ефект компенсаторної дії домішок (А) і (RМЕ) до (МD). Показано, що найбільш суттєве зниження питомої витрати пального має місце для сумішей дизельного палива з невеликими, до 5 -10 % за об’ємом домішками біопалив.


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-011 + Г543.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Калінчак В. В. 
Вплив підвісу на кінетику випаровування краплі рідкого палива / В. В. Калінчак, О. С. Черненко, Д. С. Дараков, О. К. Копійка // Физика аэродисперс. систем : межвед. науч. сб. - 2015. - Вып. 52. - С. 47-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У межах класичної моделі випаровування одинокої краплі рідкого палива розглянуто вплив її теплообміну з металевим підвісом із урахуванням стефанівської течії та природної конвекції. Аналітично одержано поправку на теплообмін через підвіс, що надає можливість скорегувати експериментально одержані значення константи випаровування. У ході визначення рівноважної температури краплі також враховано температурну залежність теплоти пароутворення та доцільність розкладу тиску насиченого пару рідкого палива поблизу температури навколишнього газу. Застосування одержаних поправок та цифрової обробки зображення з врахуванням несферичності краплі в полі сили тяжіння надало можливість підтвердити закон Срезневського.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.514

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Копейка А. К. 
Воспламенение капель одноатомных спиртов и метиловых эфиров растительных масел / А. К. Копейка, Д. С. Дараков, Ю. А. Олифиренко, Л. Раславичус // Физика аэродисперс. систем : межвед. науч. сб. - 2014. - Вып. 51. - С. 73-78. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г543.144

Шифр НБУВ: Ж62252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Олифиренко Ю. А. 
Моделирование испарения капель бинарных смесей низших спиртов / Ю. А. Олифиренко, А. К. Копейка, В. В. Калинчак, Д. С. Дараков, В. В. Головко // Физика аэродисперс. систем : межвед. науч. сб. - 2016. - Вып. 53. - С. 96-104. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Вишняков В. И. 
Распределение потенциала в дуге при сварке плавящимся электродом в защитном газе / В. И. Вишняков, Д. С. Дараков, А. А.-А. Эннан // Фізика аеродисперс. систем : наук. зб. - 2019. - Вип. 56. - С. 124-137. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Предложена одномерная модель электрической дуги, образованной между плавящимся электродом (анод) и сварочной ванной (катод) при сварке в защитном газе. Построены распределения температуры, концентрации компонентов, длины свободного пробега, потенциала и напряженности поля в приэлектродном слое вдоль оси дуги. Представлены распределения потенциала в столбе дуги, у поверхности анода и катода для разных значений тока дуги.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черненко О. С. 
Врахування масообміну при визначенні критичних умов і часу займання частинки коксу вугілля / О. С. Черненко, В. В. Калінчак, М. М. Корчагіна, Д. С. Дараков // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 9. - С. 788-796. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено аналіз часових залежностей температури частинки коксу при її займанні в нагрітому газі з метою аналітичного визначення періоду індукції з урахуванням масопереносу кисню до поверхні частинки. Весь час займання ділиться на характерні стадії. Показано, що точки перегину не можуть служити межами окремих стадій періоду індукції. Закінчення тривалості стадії прогрівання при її аналітичному визначенні краще співвіднести з температурою, яка менша за температуру перегину на один характерний інтервал. Для тривалості подальшого прогрівання частинки при хімічному реагуванні слід враховувати масоперенос. Запропонований новий метод аналітичного визначення тривалості періоду індукції, який заснований на введенні безрозмірної температури відносно температури займання. Він дозволяє врахувати протікання паралельних хімічних реакцій і масоперенос (в перехідній і дифузійній областях горіння).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського