Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Демид О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Гулюк А. Г. 
Клінічна характеристика післяопераційних ускладнень загоєння рани після уранопластики у дітей з вродженою розщілиною піднебіння / А. Г. Гулюк, О. І. Демид // Вісн. стоматології. - 2014. - № 1. - С. 36-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Поширення вроджених вад розвитку щелепно-лицевої ділянки за даними ВООЗ (2005 р.) складає 4 - 6 %. Серед вроджених аномалій розвитку людини вроджена розщілина твердого і м'якого піднебіння зустрічається найбільш, часто. У дітей з даною патологією яскраво виражені порушення функції дихання, ссання, ковтання, а у подальшому жування та мови. Вивчення клінічних особливостей залишкових та вторинній: дефектів твердого піднебіння, що виникають після проведених оперативних втручань при вроджених розщілинах. Клінічні вивчення характеру ускладнень, що виникають в різні періоди після операції; визначення переважного розташування дефектів, що утворюються та їх клінічна характеристика; визначення розмірів, наявність сполучення з порожниною носа; порівняльна характеристика дефектів, що є залишковими або тих, які виникають вторинно після операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.626.50-59

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демид О. І. 
Зміни біохімічних показників ротової рідини у дітей з різними видами вроджених розщілин піднебіння / О. І. Демид, О. А. Макаренко, А. Е. Тащян // Вісн. стоматології. - 2014. - № 2. - С. 37-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 51 дитину з вродженими розщілинами піднебіння і встановлено підвищення в ротовій рідині рівня маркерів запалення (МДА і еластази) і ступеня дисбіозу, що корелює з тяжкістю патології. Навпаки, активність каталази та антиоксидантно-прооксидантний індекс АПІ знижуються при вказаній патології відповідно до тяжкості захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.626.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гулюк А. Г. 
Медико-соціальна реабілітація дітей з природженою патологією обличчя / А. Г. Гулюк, Л. Б. Коган, О. І. Демид, В. Г. Крикляс, Н. Б. Дмитрієва // Вісн. стоматології. - 2015. - № 2. - С. 54-60. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вроджені розщілини верхньої губи і піднебіння є однією з найбільш складних стоматологічних патологій, які вимагають комплексного підходу в питанні реабілітації пацієнтів. Фахівці багатьох стоматологічних спеціальностей, стикаючись з проблемою лікування дітей з вродженою патологією, відзначають граничні значення показників, що характеризують ступінь деформації щелеп і зубних рядів, захворювання слизової оболонки порожнини рота, ураження зубів карієсом, рядом функціональних і, нарешті, косметичних дефектів у даної категорії хворих. Порівнюючи проблему реабілітації хворих з вродженими розщілинами верхньої губи та піднебіння з іншими видами стоматологічної патології, в очі впадає необхідність комплексного підходу в реабілітації цих дітей за участю лікарів усіх стоматологічних спеціальностей. З іншого боку, очевидно розуміння проблеми реабілітації цих хворих як процесу, що має багаторічний термін реалізації фактично до повноліття пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.62 + Р11(4УКР)442.866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демид О. І. 
Поетапне відновлення твердого та м'якого піднебіння з використанням васкуляризованих слизово-окістних клаптів / О. І. Демид, В. Г. Крикляс, Л. Б. Коган // Вісн. стоматології. - 2016. - № 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Поширення вроджених вад розвитку щелепно-лицевої ділянки за даними ВООЗ (2005 р.) складає 4 - 6 %. Особливу увагу слід приділяти дітям з вродженою двосторонньою комбінованою розщілиною верхньої губи і піднебіння, тому що ця патологія відрізняється важкістю клінічного перебігу, труднощами у виборі строків і методів оперативного лікування. Необхідність пошуку нових методів оперативного втручання і вивчення ефективного використання одно- чи двоетапних методів лікування вроджених розщілин верхньої губи і піднебіння обумовлена тим, що ці захворювання супроводжуються значними функціональними порушеннями, зумовлюють естетичні недоліки. Наведено результати оперування хворих різними способами відновлення піднебіння (одноетапова та двоетапова методика) васкуляризованими слизово-окісними клаптями з приводу повних, сполучених або поєднаних, ізольованих повних або часткових розщілин твердого та м'якого піднебіння. Проводячи технічно правильно операції з використанням васкуляризованих слизово-окісних клаптів, маєм можливість для мобільності тканин піднебіння в дефіцитній зоні за рахунок клітковини судинно-нервового пучка великого піднебінного отвору. Використання васкуляризованих слизово-окісних клаптів також дає можливість скоротити строки відновлення піднебіння, що в свою чергу пришвидшує адаптацію пацієнта в соціумі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.624.050 + Р733.665.626.050 + Р733.665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демид О. І. 
Спосіб хірургічного усунення вродженого дефекту м'якого піднебіння / О. І. Демид // Вісн. стоматології. - 2016. - № 3. - С. 43-46. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Світовий досвід хірургічного лікування хворих з розщілиною верхньої губи та піднебіння демонструє хороші результати усунення як первинних дефектів, так і виправлених вторинних деформацій, але результати операції не завжди можуть трактуватися як позитивні. Оперуючи пацієнтів з вродженою розщілиною м'якого та твердого піднебіння хірург часто зустрічається з дилемою - оперувати пацієнта за типовим протоколом велопластики і залишати частковий залишковий дефект твердого піднебіння або оперувати м'яке і тверде піднебіння одразу. При проведенні оперативного втручання в два етапи незначний залишковий дефект твердого піднебіння не завжди вдається прооперувати вдало через його розміри та недостатню мобільність тканин повного дефекту, а також це додаткова операція і травма для дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.43 + Р733.665.624.050-5 + Р733.665.626.050-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Демид О. І. 
Оптимізація методів хірургічного відновлення твердого і м'якого піднебіння у дітей з вродженими розщілинами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. І. Демид; НАМН України, ДУ "Ін-т стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України". - Одеса, 2017. - 20, [1] c. - укp.

Підвищено ефективність лікування хворих із вродженою розщілиною піднебіння шляхом удосконалення хірургічних методів одно- та двоетапного усунення дефекту й обгрунтовано терміни їх застосування. Показано, що найбільш частими ускладненнями хірургічного лікування дітей із вродженими розщілинами піднебіння є утворення дефектів останнього. Виявлено значні зміни стану ЛОР-органів у дітей старше 5-ти років, які викликають порушення біоценозу ротової порожнини та значно ускладнюють проведення оперативних втручань, збільшуючи ризик післяопераційних ускладнень. Доведена пряма залежність змін біохімічних показників ротової рідини дітей з вродженою розщілиною піднебіння від складності вродженої патології, а також встановлено значні зміни печінкових маркерів в сироватці крові, що обумовлює включення в комплексне лікування гепатопротекторів. Доповнено наукові уявлення щодо мікробіоценоз порожнини рота у дітей із вродженою патологією та показано його найбільше порушення у хворих з комбінованою двосторонньою розщілиною піднебіння. Використання удосконалених методик відновлення піднебіння у дітей з вродженими розщілинами дає можливість скоротити терміни відновлення піднебіння, приводить до кращої реабілітації пацієнта в післяопераційному періоді, пришвидшує адаптацію пацієнта в соціумі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.624.050 + Р733.665.626.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського