Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Демська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Демська О. М. 
Вступ до лексикографії : навч. посіб. / О. М. Демська; Києво-Могилян. акад. - К., 2010. - 265 c. - укp.

Розглянуто базові терміни, статус, структуру та місце лексикографії у системі мовознавчих дисциплін. Увагу приділено сутності, типам, ідеологічним складовим і структурі словника як лінгвістичного явища. Описано методи, методики, прийоми словникового опису мови на науковій основі. Розкрито інноваційні аспекти лексикографії.

Рассмотрены базовые термины, статус, структура и место лексикографии в системе языковедческих дисциплин. Уделено внимание сущности, типам, идеологическим слагаемым и структуре словаря как лингвистического явления. Описаны методы, методики, приемы словарного описания языка на научной основе. Раскрыты инновационные аспекты лексикографии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104 я73-1 + Ш141.14-934

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демська О. М. 
Два аспекти лексикографії: місце у системі мовознавчих дисциплін і структура / О. М. Демська // Магістеріум. - 2009. - Вип. 37. - С. 18-23. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропоновано авторський погляд на місце теоретичної лексикографії у системі мовознавчих дисциплін та її внутрішню структуру як самостійного лінгвістичного напряму. Визначено причини необхідності з'ясування питання місця та внутрішньої структури теоретичної лексикографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демська О. 
Корпусна рецепція тексту / О. Демська // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філол. науки. - 2010. - Т. 111. - С. 3-7. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто текст-основу лінгвістичного дослідження з погляду традиційного мовознавства та корпусної лінгвістики. Описано основні етапи становлення тексту як безпосередньо даного у науковому вивченні мови, висвітлено корпусне бачення тексту як те, з чого "добуваємо мову".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Демська О. М. 
Теорія корпусної параметризації сучасної української мови : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / О. М. Демська; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2012. - 29 с. - укp.

Висвітлено еволюцію тексту як лінгвістичної емпірики від окремого твору чи комунікативного акту до електронного текстового корпусу, поява якого зумовила формування самостійного напряму в науці про мову - корпусну лінгвістику. Проаналізовано систему поглядів українських і зарубіжних науковців на сутність корпусу, з'ясовано його детермінативні ознаки і запропоновано власну таксономію сучасних електронних текстових корпусних об'єктів. Описано теоретичне підгрунтя й історію укладання корпусів, осмислено досвід корпусних студій Славії та обгрунтовано авторську концепцію корпусної параметризації сучасної української мови, витлумачену, з одного боку, як підхід до створення саме Корпусу сучасної української мови, а з іншого - як метод і модель для побудови електронних текстових корпусів української мови інших типів: історичного, діалектного, термінологічного тощо, необхідних для розвитку корпусної лінгвоукраїністики. З огляду на потребу морфологічного анотування корпусних текстів опрацьовано теоретичні засади лексико-граматичного членування слів і фразеологізмів з урахуванням формального критерію та на основі цього створено засоби морфологічної анотації згідно з прийнятими у світовій корпусній лінгвістиці методиками. Показано шляхи адаптації мовнонезалежних підходів, представлених міжнародними стандартами кодування корпусних даних, до кодування українського корпусу. Сформовано передумови для розвитку корпусної лінгвоукраїністики в контексті загальних корпусних студій як славістики, так і романо-германістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демська О. М. 
До початків вивчення омонімії / О. М. Демська // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 19. - С. 7-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему омонімії, чи явище тотожності форми й відмінності змісту, наукове осмислення якої почалося лише у ХХ ст., у працях 1928, 1929 та 1931 рр. (Л. Булаховський "Из жизни омонимов", "De l'homonymie dans les langues slaves"; С. Карцевський "Du dualisme asymetrique du signe linguistique"; Б. Трнка "Bemerkungen zur Homonymie"), які започаткували студії над омонімією у славістиці. В аналізованих розвідках окреслено й кваліфіковано явище омонімії як таке, визначено основні напрями його дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш141-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Демська О. М. 
Лексична та лексико-граматична омонімія сучасної української мови : Дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. М. Демська; Національна академія наук України, Інститут мовознавства імені О. О. Потебні. - К., 1996. - 643 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49582 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського