Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Диба Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Диба Л. М. 
Сучасна економічна теорія та шляхи її методологічного оновлення / Л. М. Диба // Наука і освіта. - 2010. - № 7. - С. 86-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано актуальну залежність меж і змісту об'єкта економічного дослідження від пізнавальних можливостей наявного методологічного інструментарію. Обгрунтовано можливість і необхідність подолання кризи економічної науки шляхом збагачення її методу досягненнями сучасних природничих і соціальних наук.

Показано актуальную зависимость границ и содержания объекта экономического исследования от познавательных возможностей имеющегося методологического инструментария. Обоснована возможность и необходимость преодоления кризиса экономической науки путем обогащения ее метода достижениями современных естественных и социальных наук.

It's shown the current dependence of the boundaries and content of the object of economic research on the cognitive capacities of existing methodological tool. It's demonstrated the possibility and necessity of overcoming the crisis of economic science by enriching its method advances of modern natural and social sciences.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Диба Л. М. 
Особливості інформаційної індустрії України в сучасних умовах / Л. М. Диба // Екон. вісн. ун-ту. - 2013. - Вип. 20/1. - С. 12-15. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості функціонування інформаційної галузі в Україні на етапі побудови ринкової економіки. Обгрунтовано основні напрями стратегії розвитку інформаційної індустрії, що є важливим напрямком в науці і господарській практиці. Зазначено, що великою проблемою для України є те, що моделі державної інформаційної політики втягують країну у жорстку конкурентну боротьбу за наявності дуже обмежених соціально-економічних ресурсів (малі обсяги ВВП, обмеження в обсягах фінансового, людського, соціального та інших капіталів, кризовість сьогоднішньої ситуації в економіці). Визначено основні напрями моделі державної інформаційної політики в процесі підвищення ефективності функціонування інформаційної індустрії за умов ринкових перетворень. Проаналізовано основні завдання створення і підтримки інформаційного напрямку в економіці країни, що стимулюватиме конкурентоспроможність пропозиції на світових ринках, сприятиме підтримці прогресивних форм і методів використання інформаційних продуктів, дозволить посилити співробітництво у здійсненні політики в сфері інформаційних товарів та послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Диба Л. М. 
Активізація банківського кредитування малого і середнього бізнесу в системі заходів по подоланню фінансово-економічної кризи / Л. М. Диба // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 23/1. - С. 201-205. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Предметом статті є проблема організації банківського кредитування підприємств малого і середнього бізнесу в Україні за умов сучасної економічної кризи. Мета роботи - визначення сучасного стану сфери банківського кредитування та окреслення першочергових заходів з подолання проблеми кредитування малого і середнього бізнесу. Під час вивчення проблематики та для досягнення мети використані такі загальнонаукові методи: системний підхід, методи абстракції, аналізу і синтезу та порівняння щодо вивчення процесів стану і тенденцій розвитку. На підставі вивчення та аналізу вітчизняного досвіду, сформульовані рекомендації для забезпечення покращення та активізації ситуації в сфері кредитування малого та середнього бізнесу. Галузь застосування результатів дослідження. Теоретичні положення, висновки і рекомендації, можуть бути використані для формування політики забезпечення повноцінного кредитування малого і середнього бізнесу. Висновки: з метою забезпечення активної участі банківської системи країни у формуванні інвестиційних ресурсів підприємств малого і середнього бізнесу необхідно удосконалити сам механізм реалізації цієї програми, а саме забезпечити оптимальне поєднання законодавчих, адміністративно-регулятивних і економічних важелів впливу на кредитну активність комерційних банків з метою забезпечення спрощення умов доступу підприємств малого і середнього бізнесу до кредитних ресурсів банківської системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)291.9-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Диба Л. М. 
Шляхи підвищення ефективності роботи банківської системи України в умовах євроінтеграційних процесів / Л. М. Диба // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 24/1. - С. 118-123. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Предметом статті є аналіз перешкод зовнішнього та внутрішнього характеру на шляху інтеграції вітчизняної банківської системи в європейський фінансовий простір. Метою статті є визначення напрямів та обгрунтування принципів адаптації умов діяльності фінансово кредитної системи, зокрема її банківського сектору, до вимог економічної глобалізації та регіоналізації. При вивченні проблематики та для досягнення мети використані такі загальнонаукові методи: системний підхід, методи абстракції, аналізу і синтезу та порівняння щодо вивчення процесів стану і тенденцій розвитку. На підставі вивчення та аналізу світового і вітчизняного досвіду, сформульовані рекомендації для забезпечення покращання ситуації в банківській системі України за умов сучасних євроінтеграційних процесів. Галузь застосування результатів дослідження: надані в роботі теоретичні положення, висновки і рекомендації, можуть бути використані для формування політики забезпечення повноцінного функціонування банківської системи України. Висновки: шляхами до подолання відставання в розвитку банківської системи України від європейських країн мають стати покращання ефективності її роботи, підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняних банків, полегшення їх доступу до ринку європейських кредитних ресурсів. Саме тому, забезпечення перетворень у банківській системі України сприятиме прискоренню темпів європейської інтеграції, налагодженню більш тісного міжнародного економічного співробітництва і підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних банків на ринку банківських послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Диба Л. М. 
Національний банк України та сучасні реалії української економічної кризи / Л. М. Диба // Екон. вісн. ун-ту /Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2016. - № 29/1. - С. 229-234. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Предмет роботи - аналіз перешкод зовнішнього та внутрішнього характеру на шляху інтеграції вітчизняної банківської системи в європейський фінансовий простір та проблем регулювання Національним банком України економічних процесів у державі в умовах сучасних кризових явищ. Мета роботи - дослідження дій Національного банку, факторів та чинників впливу на стійкість банківської системи в період фінансово-економічної кризи в Україні у цілому та забезпечення стабільного функціонування банківської системи на українському валютному ринку зокрема. При вивченні проблематики та для досягнення мети використані такі загальнонаукові методи: системний підхід, методи абстракції, аналізу і синтезу та порівняння щодо вивчення процесів стану і тенденцій розвитку. На підставі вивчення та аналізу світового і вітчизняного досвіду, сформульовані рекомендації для забезпечення покращання ситуації в банківській системі України, недопущення погіршення фінансового стану банків та відновлення довіри громадян. Надані в роботі теоретичні положення, висновки і рекомендації, можуть бути використані для формування політики забезпечення повноцінного функціонування банківської системи України. Висновки: полягають у тому, що Національний банк України в системі органів держави, грає роль важливого регулятивного центру, який скеровує банківську і кредитну систему і виступає сьогодні важливим фактором формування і розвитку всієї грошово-кредитної політики в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського