Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Дида І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дида І. А. 
Ландшафт в архітектурному образі європейських міст / І. А. Дида // Містобудування та терит. планув. - 2003. - № 16. - С. 62-71. - укp.

Розглянуто принципи узгодження архітектури з ландшафтом у різних європейських регіонах і в різні часи. Визначено дві альтернативні позиції в стосунках міської архітектури з природним довкіллям, проаналізовано фактори впливу на виникнення та розвиток цих позицій, визначено спрямованість даного процесу на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н87

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дида І. А. 
Українська архітектура і природа. Роль і місце природи в українській архітектурі : навч. посіб. для студ. / І. А. Дида; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 128 c. - Бібліогр.: с. 119-123. - укp.

Висвітлено місце та роль природи у традиційній українській архітектурі (УА). Проаналізовано внесок УА у загальну скарбницю світової цивілізації. Наведено метод формування довкілля як нероздільної єдності спільної діяльності Людини та Природи. Розглянуто комплекс чинників (природно-географічних, побутових, історичних), які визначають ставлення до природи у процесі формування навколишнього середовища. Зазначено, що традиційною для України є екологічна архітектура, спрямована до природи, у протилежність до західноєвропейського, середньоморського й іншого будівництва, які спрямовані на створення у місті штучного, інженерного довкілля.

Освещены место и роль природы в традиционной украинской архитектуре (УА). Проанализирован вклад УА в общую сокровищницу мировой цивилизации. Приведен метод формирования окружающей среды как неразрывного единства совместной деятельности Человека и Природы. Рассмотрен комплекс факторов (природно-географических, бытовых и исторических), которые определяют отношение к природе при формировании окружающей природной среды. Сделан вывод о том, что традиционной для Украины является экологическая архитектура, стремящаяся к природе, в отличие от западноевропейского, средиземноморского и другого строительства, направленного на создание в городе искусственной, инженерной природной среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР) я7 + Н82-027 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА699290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дида І. А. 
Микола Гоголь та його внесок у дослідження проблем архітектури і українських архітектурних традицій / І. А. Дида // Містобудування та терит. планув. - 2007. - Вип. 26. - С. 45-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто спадщину М. Гоголя в контексті сучасної архітектурної науки. Відзначено, що мистецька та наукова творчість письменника демонструє комплексне бачення архітектури як єдність предметного архітектурного простору з життєвими процесами, що заповнюють цей простір. Зазначено, що у творах М.В.Гоголя є документальні описи творів української народної архітектури.

Рассмотрено наследие Н.Гоголя в контексте современной архитектурной науки. Отмечено, что художественное и научное творчество писателя демонстрирует комплексное видение архитектуры как единства предметного архитектурного пространства и жизненных процессов, заполняющих это пространство. Кроме того, в произведениях Н.В.Гоголя имеются документальные описания творений украинской народной архитектуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 + Щ113(4УКР)0-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дида І. А. 
Замки і резиденції в архітектурному ландшафті України / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 531. - С. 49-51. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

All castles in Ukraine are traditionally attached to the landscape by function and composition. The specialty of the Ukrainian castles is that beside their cost they have an important historical value. For the complete functioning of the castle as a tourism object actions for its exploration and protection must also spread out as far as the nearest castle environment.


Ключ. слова: замки, резиденції, фортеці, архітектурний ландшафт, фортифікація, історична спадщина
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.161(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дида І. А. 
Роль та місце природи в архітектурі України / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 568. - С. 317-322. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Стисло викладено результати дослідження, яке стосується зв'язку української архітектури з навколишньою природою, краєвидом, ландшафтом. Підтверджено, що зв'язок з природним довкіллям - це одна з основних рис, притаманних традиційній українській архітектурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)028

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дида І. А. 
Стосунок до природи як фактор формування архітектурного довкілля / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 585. - С. 30-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено основні теоретичні положення, які стосуються зв'язку архітектури з природним середовищем і мають бути підставою для наукових досліджень цього питання. Виклад теоретичних положень базується на наукових працях ряду різних авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.03

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дида І. А. 
Про пов'язання архітектурного вирішення Афінського акрополя і монументальних комплексів Північної Припонтиди / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 632. - С. 15-23. - укp.

Викладено порівняльний аналіз архітектурної композиції акрополів давньогрецького часу в місті Афіни та в місті Пантікапей у Тавриді, а також комплексів монументальної забудови в містах Еллади та Боспорського царства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)321.9 + Щ113(0)324.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дида І. А. 
Екологічні основи традиційної української архітектури : монографія / І. А. Дида; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2009. - 329 c. - Бібліогр.: с. 319-329. - укp.

Висвітлено екологічні засади мистецьких вирішень у традиційній українській архітектурі. Розглянуто генезис архітектурних форм в Україні в аспекті їх взаємозв'язку з природним довкіллям. Розкрито особливості поєднання архітектури та природи в давньому Галичі та застосування екологічно орієнтованих методів у формуванні архітектурного довкілля в Україні XIV - XX ст. Доведено, що методика формування архітектурного простору на екологічних засадах є важливим внеском української архітектури у світову культуру.

Освещены экологические основы художественных решений в традиционной украинской архитектуре. Рассмотрен генезис архитектурных форм в Украине в аспекте их взаимосвязи с природной окружающей средой. Раскрыты особенности соединения архитектуры и природы в древнем Галиче и применения экологически ориентированных методов в формировании архитектурного пространства в Украине XIV - XX вв. Доказано, что методика формирования архитектурного пространства на экологической основе является важным взносом украиской архитектуры в мировую культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР):Б1 + Н7-00(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дида І. А. 
"Архітектурний міф" і традиції української архітектури / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 674. - С. 108-114. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Виявлено характерні особливості ідеального образу української архітектури - "архітектурного міфу України" - та його значення для збереження та відтворення традиційної української архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дида І. А. 
Пов'язання українських і польських містобудівних традицій на прикладі середньовічних міст долокаційного часу / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 656. - С. 24-31. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

З'ясовано пов'язання традиційної української та польської архітектури міст, що склалися історично в найдавніший період і тривалий час впливають на характер їх мистецького образу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-00 + Щ113(4УКР)4-183(4ПОЛ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дида І. А. 
Світоглядний аспект застосування регулярно-геометричної композиції архітектурного середовища / І. А. Дида // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 11-16. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему існування взаємозв'язку між характером композиції архітектурного середовища та світоглядними пріоритетами в аспекті природного оточення, що переважають у суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мигаль С. П. 
Методологічні концепції ландшафтного дизайну та їх еволюція в сучасних умовах / С. П. Мигаль, І. А. Дида, Т. Є. Казанцева // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 355-363. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування теоретико-методологічних основ ландшафтного дизайну. Визначено основні напрями, компоненти природи та засоби ландшафтного дизайну, його роль у створенні інтегрованого природно-архітектурного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР) + Щ129.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дида І. А. 
Про роль дошкільного виховання (останній прилюдний виступ проф., д-ра арх. А. М. Рудницького) / І. А. Дида, Г. П. Петришин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 420-423. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Зазначено, що освіта починається на найнижчих щаблях - у дитячому садку. Відповідно до мети суспільства форми такого виховання можуть бути різними. Спогади професора доктора архітектури А. С. Рудницького продемонстрували ефективність системи раннього дошкільного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мигаль С. П. 
Біоніка в дизайні просторово-предметного середовища : навч. посіб. / С. П. Мигаль, І. А. Дида, Т. Є. Казанцева; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. - 225 c. - укp.

Розглянуто загальні положення біодизайну, виділено природні форми, живі організми та структури як об'єкти дослідження. Висвітлено витоки й особливості становлення біодизайну, визначено його місце у системі наук. Викладено теоретичні та методологічні основи біодизайну просторово-предметного середовища, розкрито загальні засади його формування та предметного наповнення у контексті біоморфологічних, біомеханічних, біотектонічних форм і структур, органоліптичних особливостей живих організмів, структуроутворювальних закономірностей і можливостей живої клітини та природних енергетичних ресурсів, а також засад біодизайну архітектурного середовища, біосинтезованої архітектури та ландшафтного дизайну. Увагу приділено практичним аспектам основ формотворення та проектування різноманітних об'єктів і систем біодизайну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 я73 + Щ129.05:Е я73

Шифр НБУВ: ВС58485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мигаль С. П. 
Основи формотворення і проектування об'єктів предметного біодизайну / С. П. Мигаль, І. А. Дида, Т. Є. Казанцева // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 816. - С. 229-239. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Окреслено основні об'єкти предметного біодизайну, виділено основні прийоми їх проектування та визначено основні тенденції формотворення для кожного типу виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Архітектурне середовище міста: вчора, сьогодні, завтра = Urban architectural space: yesterday, today, tomorrow : матеріали Міжнар. наук. конф. до 90-ліття професора Андрія Рудницького, Львів, 6 груд. 2018 р., Львів / ред.: І. Дида, О. Дида, Ю. Ідак; Нац. ун-т ''Львів. політехніка''. - Львів : Растр-7, 2018. - 156 c. - укp.

Розглянуто питання управління міським середовищем. Висвітлено діяльність професора А. Рудницького в аспекті архітектурної освіти, науки і практики. Наведено методи виховання і формування професійних знань у сім'ї А. Рудницького. Розглянуто стратегічне планування розвитку міста в науковій діяльності доктора архітектури, заслуженого працівника народної освіти України А. Рудницького. Висвітлено досвід реалізації та інтеграції житла для мігрантів в Німеччині. Розглянуто варіанти трансформації міського середовища центральної частини м. Львів. Описано особливості просторово-планувального розвитку міст Волині у міжвоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н8 я434(0) + Щ113(4УКР)9 я434(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Роман Миколайович Липка : біобібліогр. покажч. / уклад.: Т. Клименюк, Б. Черкес, В. Проскуряков, Б. Посацький, І. Дида, Я. Ракочий, В. Кузьмич, О. Ремешило-Рибчинська, Ю. Богданова; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. - 46 c. - (Біобібліогр. вчених Львів. політехніки). - Бібліогр.: с. 43-46 - укp.

Відображено основні етапи життя, наукової, педагогічної та творчої діяльності відомого архітектора, завідувача кафедри рисунку та живопису Львівського політехнічного інституту Р. М. Липки. Оцінено творчий шлях майстра, окреслено особливості професійної підготовки спеціалістів львівської архітектурної школи, яка зберегла свої традиції та вплинула на розвиток своєрідної архітектури західноукраїнського регіону. Наведено перелік наукових праць ученого (монографій, науково-довідкових і навчально-методичних видань, наукових статей, тез і доповідей конференцій), а також список літератури про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113 д(4УКР-4ЛЬВ)6-8 Липка Р.М. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р135956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Левинський Іван Іванович: архітектор, підприємець, громадський діяч, меценат : біобібліогр. покажч. / ред.: Т. Клименюк, О. Ніколюк; упоряд.: С. Лінда, Т. Клименюк, С. Понкало, Ю. Петровська, В. Радомська, В. Кузьмич, Т. Казанцева, О. Білинська, О. Олешко, І. Дида, О. Ремешило-Рибчинська, З. Сеньків, В. Базилевич, С. Іванов-Костецький, І. Копиляк, Ю. Богданова; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. - 146 c. - (Біобібліогр. вчених Львів. політехніки). - укp.

Відображено основні етапи життя, наукову, педагогічну та підприємницьку діяльність професора І. І. Левинського. Висвітлено особливості професійної діяльності митця, яка вплинула на розвиток своєрідної архітектури західноукраїнського регіону. Подано інформацію щодо праць професора у фонді бібліотеки Львівської політехніки. Наведено описи виробів і споруд, які спроектовано та збудовано фірмою І. І. Левинського. Вміщено літературу про діяльність науковця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ІВА)5/6-8 Левинський І. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дида І. А. 
Змінний тематичний декор в дизайні житлового інтер'єру / І. А. Дида, О. А. Дида, А. Х. Езатуллах // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2021. - 3, № 2. - С. 28-37. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено проблеми змінного тематичного декору в житловому середовищі як актуального суспільного явища, що має історично обумовлений генезис і значний потенціал розвитку в майбутньому. Визначено основні типи змінного тематичного декору, їх характеристики, функціональне призначення та особливості розташування в інтер'єрі. Обгрунтовано потребу передбачувати місця для розміщення змінних декоративних елементів ще в процесі розробки архітектурного проєкту, створивши необхідні конструктивні передумови та забезпечивши відповідну інженерну інфраструктуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.514 + Щ128.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Андрій Рудницький: Архітектурний портрет на фоні епохи : монографія / Б. С. Черкес, І. А. Дида, М. Габрель, Remeshylo-Rybchynska, Б. Посацький, Г. Петришин, Р. Любицький, М. Бевз, Ю. Диба, С. Лінда, Ю. Богданова, Ю. Петровська, Т. Мазур, Є. Король, І. Русанова, І. Склярова, О. Дида, А. Жирнов, С. Мигаль, Т. Клименюк; ред.: Б. Черкес, І. Дида; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. - 131 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Зроблено огляд професійної, наукової, педагогічної діяльності, особистісних характеристик доктора архітектури, професора, почесного професора Національного університету "Львівська політехніка" А. М. Рудницького. Зазначено, що А. Рудницький - автор понад 200 друкованих наукових праць, серед яких - видання "Архітектурна композиція в містобудівництві", "Транспорт в плануванні міст", "Управління міським середовищем"; "Розвиток містобудування на території західних областей України" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ЛЬВ-2Л)6-8 Рудницький А. 4

Шифр НБУВ: ВА857948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського