Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Димов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мацко П. В. 
Грунтозахисна технологія вирощування сої і кукурудзи в зрошуваній сівозміні / П. В. Мацко, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 61-64. - укp.

Досліджено, що використання грунтозахисної технології (водозберігаючого режиму зрошення, безполивного обробітку грунту, мульчування його поверхні, помірних доз мінеральних добрив) під час вирощування ранньостиглих сортів сої забезпечує підвищення родючості грунту та збереження енергоресурсів без істотного зниження продуктивності. Застосування подібної технології для вирощування кукурудзи на зерно призводить до зниження її врожаю на 14,1-16,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Філіп'єв І. Д. 
Поживний режим грунту при полицевому і безполицевому обробітку / І. Д. Філіп'єв, В. В. Гамаюнова, О. М. Димов // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 31-34. - укp.

Наведено результати дослідів щодо впливу способів обробітку грунту на вміст у ньому рухомих елементів живлення.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філіп'єв І. Д. 
Біологізація зрошуваного землеробства на півдні України / І. Д. Філіп'єв, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 5. - С. 57-59. - укp.

Викладено основні елементи біологізації зрошуваного землеробства. Наведено результати багатофакторних дослідів з вивчення ефективності традиційної, альтернативної та органічної систем удобрення залежно від режимів зрошення, способів основного обробітку грунту і захисту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П195(4УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філіп'єв І. Д. 
Вплив систем удобрення та захисту рослин у сівозміні на урожай і якість культур в умовах зрошення / І. Д. Філіп'єв, В. В. Гамаюнова, О. М. Димов // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 9. - С. 58-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив мінеральної, органо-мінеральної та органічної систем удобрення у ході застосування на двох фонах захисту рослин, на урожай та якість зерна кукурудзи й озимої пшениці - першої та останньої культур сівозміни. Установлено, що використання хімічних засобів захисту рослин не призводить до негативного впливу на показники якості продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Димов О. М. 
Вплив регіональної зміни клімату на структуру та склад агроландшафтів Південного Степу України / О. М. Димов, С. П. Голобородько, В. В. Нестерчук // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 3. - С. 118-129. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати наукових досліджень про сучасний стан агроландшафтів Південного Степу, їх розораність, фізичну й хімічну деградацію грунтів та основні напрями агротехнологічних заходів, що забезпечують зменшення прояву вказаних негативних явищ. Досягається останнє шляхом створення високопродуктивних моновидових агрофітоценозів багаторічних бобових трав та бобово-злакових травосумішок, стійких до регіональної зміни клімату, яка спостерігається упродовж останніх років у південному регіоні. Систематичне розширення посівних площ зернових і технічних культур, які користуються попитом на міжнародному ринку, призвело до нестійкого стану сільськогосподарських угідь у степовій зоні України, розораність яких на початку XXI ст. стала досягати найвищих показників у світі: Херсонська обл. - 90,2 %, Кіровоградська - 86,4; Миколаївська - 84,5; Запорізька - 84,8; Дніпропетровська - 84,5; Донецька - 81,0; Одеська - 79,7 %. Усього в зоні Степу - 81,2 %. Встановлено, що вказана розораність території суттєво перевищує екологічно допустимі межі, внаслідок чого стала інтенсивно зростати фізична й хімічна деградація грунтів, що призводить до суттєвого зменшення формування високих урожаїв вирощуваних сільськогосподарських культур. Наслідки вказаних змін виявилися вкрай несприятливими для розвитку сільського господарства в усіх областях Південного Степу України, що пов'язано як з високою розораністю агроландшафтів, так і з порушенням структури посівних площ сільськогосподарських культур. Основним напрямом забезпечення зменшення прояву фізичної та хімічної деградації грунтів за вирощування сільськогосподарських культур в умовах природного зволоження є створення високопродуктивних моновидових агрофітоценозів багаторічних бобових трав і полівидових бобово-злакових травосумішок, стійких до екстремальних погодних умов, які відмічаються останніми роками в зоні Південного Степу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського