Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Дмитруха Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Трахтенберг І. М. 
Нариси вікової токсикології : Моногр. / І. М. Трахтенберг, М. М. Коршун, М. Г. Проданчук, Л. І. Власик, Н. М. Дмитруха; ред.: І. М. Трахтенберг. - К. : Видавн. дім "Авіцена", 2005. - 256 c. - Бібліогр.: с. 214-255. - укp.

Визначено місце вікової токсикології у сфері сучасної токсикології, зокрема профілактичної (гігієнічної). Наведено та проаналізовано експериментальні дані, а також результати клінічних спостережень щодо дії хімічних забруднювачів виробничого та навколишнього середовищ на організм з урахуванням вікових особливостей реакцій на вплив токсикантів. Представлено результати досліджень вікових особливостей формування адаптації організму до токсичного впливу, біохімічних, імунологічних та морфологічних змін в організмі, дії токсичних речовин, впливу токсикантів на реакції поведінки у тварин, реалізації токсичного ефекту під час вивчення нефротоксичної, кардіотоксичної дії токсикантів, вмісту мікроелементів та ксенобіотиків, а також експериментальні дані впливу токсичного фактора на темпи старіння.

Определено место возрастной токсикологии в сфере современной токсикологии, в частности, профилактической (гигиенической). Приведены и проанализированы экспериментальные данные, а также данные клинических наблюдений относительно действия химических загрязнителей производственной и окружающей среды на организм с учетом возрастных особенностей реакций на влияние токсикантов. Представлены результаты исследований возрастных особенностей формирования адаптации организма к токсическому влиянию, биохимических, иммунологических и морфологических изменений в организме, действия токсических веществ, влияния токсикантов на реакции поведения у животных, реализации токсического эффекта во время изучения нефротоксического, кардиотоксического действия токсикантов, содержания микроэлементов и ксенобиотиков, а также экспериментальные данные влияния токсического фактора на темпы старения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стежка В. А. 
Особливості клітинного складу периферійної крові та імунного статусу людини в умовах перебування в Антарктиці / В. А. Стежка, Є. В. Моісеєнко, Н. М. Дмитруха, Т. О. Білько, О. М. Бакуновський // Укр. антаркт. журн. - 2003. - № 1. - С. 134-138. - Бібліогр.: с. 138. - укp.

Оцінено якість індивідуальної адаптації 22 кандидатів на довгострокове перебування в Антарктиці у 2001 - 2002 рр. та 11 учасників експедиції в ранньому періоді адаптації (2 тижні) до нового соціо-екологічного середовища на Українській антарктичній станції Академік Вернадський та через рік після повернення зимівників в Україну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*801-658.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Трахтенберг І. М. 
Промислова токсикологія: досвід наукової діяльності, екскурс в минуле, реалії сьогодення і перспективи / І. М. Трахтенберг, М. М. Коршун, Н. М. Дмитруха, Л. М. Краснокутська, Т. К. Короленко, К. П. Козлов // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 4. - С. 3-12. - укp.

Представлено підсумок наукової діяльності лабораторії промислової токсикології і гігієни праці у разі використання хімічних речовин за 35-річний термін; висвітлено основні напрямки теперішніх і перспективи майбутніх досліджень; викладено результати експериментальних досліджень та їх значення для теорії та практики. Серед них: розробка концепції впливу хімічних чинників малої інтенсивності, обгрунтованння принципів, показників і критеріїв оцінки норми, передпатології та патології хімічної генези.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дмитруха Н. М. 
Імунотоксична дія свинцю і кадмію як гігієнічна проблема (до патогенезу, діагностики та профілактики інтоксикацій важкими металами) : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / Н. М. Дмитруха; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2010. - 32 c. - укp.

Досліджено вплив свинцю та кадмію на імунну систему організму працівників, експонованих даними металами. На підставі одержаних даних вдосконалено методичні підходи щодо оцінювання імунного статусу осіб, які за умов виробництва зазнають впливу важких металів. Визначено особливості та механізми імунотоксичної дії свинцю та кадмію. Встановлено, що великі дози свинцю ацетату та кадмію сульфату викликають пригнічення клітинних і гуморальних показників імунологічної реактивності, тоді як низькі дози даних металів чинять імуностимулювальну дію. Застосування препаратів глутаргін і кверцетин у разі свинцевої та кадмієвої інтоксикацій сприяє зменшенню проявів токсичних ефектів даних металів на організм щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2 + Р419.441.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Трахтенберг І. М. 
Профілактична токсикологія та медична екологія : вибр. лекції для науковців, лікарів та студ. / І. М. Трахтенберг, М. Г. Проданчук, Ю. Б. Чайковський, Н. М. Дмитруха, В. М. Коваленко; ред.: І. М. Трахтенберг. - К. : Авіцена, 2011. - 320 c. - укp.

Наведено вибрані лекції з профілактики токсикології та медичної екології. Розглянуто основні визначення, зміст і завдання, об'єкти та методи досліджень для використання фахівцями різних галузей медицини, зокрема, гігієністів, токсикологів, фармакологів, клініцистів. Акцентовано увагу на провідних факторах, які можуть негативним чином впливати на організм людини. З'ясовано вікові особливості реакції організму на вплив токсикантів. Розкрито механізми державного регулювання природоохоронної діяльності та захисту громадського здоров'я. Розглянуто проблеми нормативно-правового регулювання в галузі навколишнього середовища та запобігання його несприятливих факторів на організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитруха Н. М. 
Вплив Кверцетину та Глутаргіну на показники периферичної крові і неспецифічної резистентності організму щурів за умови кадмієвої інтоксикації / Н. М. Дмитруха // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2009. - № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725-642:Г2 + Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Лубянова И. П. 
Неинвазивный метод определения накопления железа в печени крыс со свинцовой интоксикацией / И. П. Лубянова, Л. М. Краснокутская, Н. Н. Дмитруха, Л. А. Легкоступ, И. Д. Войтович, М. А. Примин, И. В. Недайвода, Ю. Д. Минов, П. И. Сутковой, Н. Н. Будник // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2011. - № 3. - С. 43-47. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Представлены результаты использования неинвазивного метода сверхпроводникового квантового интерференционного датчика биомагнитной сасептометрии для определения накопления железа в ткани печени крыс со свинцовой интоксикацией. Установлено, что магнитный сигнал над печенью крыс после 30 введений различных соединений свинца и через месяц постэкспозиционного периода был заметно выше, чем в контрольной группе животных. Это может быть обусловлено нарушением метаболизма железа при свинцовой интоксикации и свидетельствовать о его накоплении в печени. Полученные результаты в перспективе могут быть использованы для разработки неинвазивного метода количественного определения железа в органах и тканях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р284.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Трахтенберг І. М. 
Промислова токсикологія : наук. пріоритети, досвід, підсумки / І. М. Трахтенберг, М. М. Коршун, Н. М. Дмитруха, Л. М. Краснокутська, Т. К. Короленко; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". - К. : Авіцена, 2012. - 158 c. - укp.

Наведено результати досліджень науковців лабораторії промислової токсикології та гігієни праці за умов використання хімічних речовин ДУ "Інститут медицини праці НАМН України" (1972 - 2012 рр.) та перспективи подальших розробок. Висвітлено принципові та конкретні аспекти проблем, які мають як фундаментальне, так і прикладне значення для гігієнічної науки в цілому та розвитку профілактичної токсикології зокрема. Вміщено хронологічний покажчик наукових праць, обгрунтовано та розроблено законодавчі регламенти та санітарні правила, гігієнічні стандарти, методичні вказівки та рекомендації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284 + Р124.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Трахтенберг І. М. 
Наночастинки металів, методи отримання, сфери застосування, фізико-хімічні та токсичні властивості / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2013. - № 4. - С. 62-74. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Сьогодні в світі, зокрема в Україні, проводяться інтенсивні дослідження з одержання наночастинок металів, впровадження їх у практичну діяльність, визначення потенційних ризиків та безпечності для здоров'я людини і довкілля. Мета дослідження - вивчити й узагальнити дані світової літератури, а також проаналізувати результати власних досліджень щодо характеристики наночастинок металів, методів їх одержання, сфер застосування та токсичних властивостей. Аналітичний огляд наукових публікацій з використанням бази даних Portalnano, PubMed та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Наведено дані щодо методів одержання, сфер застосування наночастинок металів та їх властивостей (фізико-хімічних, токсичних). Висновки: сполуки металів у вигляді наночастинок мають інші фізико-хімічні властивості у порівнянні з їх мікро- та іонними формами. Їх токсичність залежить від таких характеристик, як розмір, структура, площа поверхні, вид металу, спосіб одержання, а також біологічних моделей, на яких проводяться дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.41 + К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дмитруха Н. М. 
Зміни в імунних органах щурів за умови субхронічної інтоксикації свинцем і кадмієм / Н. М. Дмитруха // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 403-408. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743-641.1 + Р284.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Мартиросова В. Г. 
Особенности влияния излучений светодиодов холодно-белого света на уровень 6-сульфатоксимелатонина в организме человека / В. Г. Мартиросова, В. М. Сорокин, В. И. Назаренко, Н. Н. Дмитруха // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2015. - № 3. - С. 34-41. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Верголяс М. Р. 
Оцінка цитотоксичної активності води із різних джерел водопостачання / М. Р. Верголяс, І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 4. - С. 19-22. - укp.

Мета дослідження - оцінювання якості питної води з різних джерел водопостачання за її цитотоксичної дії на культури клітин людини та тварин в дослідженнях in vitro. Найбільший цитотоксичний ефект, за даними МТТ-тесту та тесту з сульфородаміном В, на клітини нирки людини лінії ХЕК-293 виявляла водопровідна вода, а на фібробласти миші лінії L929 і клітини тестикул поросят РТР вода з бювету. Найменший вплив на життєздатність клітин надавала вода контрольна. Негативний вплив води на життєздатність клітин виявлявся в порушенні функції мітохондрій і синтезу білка. Більш чутливими до токсичної дії води виявилися клітини лінії РТР, що може вказувати на можливий негативний вплив води на статеву систему організму.

Цель исследования - оценка качества питьевой воды из разных источников водоснабжения по ее цитотоксическому действию на культуры клеток человека и животных в опытах in vitro. Наибольший цитотоксический эффект, по данным МТТ-теста и теста с сульфородамином В, на клетки почки человека линии ХЕК-293 проявляла водопроводная вода, а на фибробласты мыши линии L929 и клетки тестикул поросят РТР вода из бювета. Наименьшее влияние на жизнеспособность клеток оказывала вода контрольная. Негативное влияние воды на жизнеспособность клеток проявлялось в нарушении функции митохондрий и синтеза белка. Более чувствительными к токсическому действию воды оказались клетки линии РТР, что может указывать на возможное негативное влияние воды на половую систему организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пастер І. П. 
Імунологічні реакції щурів на трансплантацію альгінатних мікрокапсул / І. П. Пастер, Л. А. Баранова, Н. М. Дмитруха, О. С. Лагутіна // Доп. НАН України. - 2017. - № 6. - С. 88-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Трансплантація альгінатних мікрокапсул щурам призводить до ряду імунологічних реакцій, що свідчить про необхідність додаткового очищення комерційного бібполімеру перед його застосуванням в експериментах на тваринах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гудзь Н. І. 
Визначення життєздатності клітин під час фармацевтичної розробки розчинів для перитонеального діалізу / Н. І. Гудзь, Л. І. Кобилінська, А. М. Філіпська, Н. М. Дмитруха, О. С. Лагутіна, Р. С. Коритнюк // Фармаком. - 2017. - № 3. - С. 54-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Для вивчення біосумісності розчинів для перитонеального діалізу (ПД) проводяться дослідження, серед яких поширеними є визначення цитотоксичної активності на культурі клітин in vitro. Літературні дані свідчать, що традиційні розчини для ПД мають низьку біосумісність через високі значення вмісту глюкози, лактату, продуктів деградації глюкози (ПДГ) і осмолярності та низьке значення рН. Однак залишається нез'ясованим, наскільки біонесумісність притаманна кожному окремому чиннику або їх комбінації. Дослідження підтвердили гіпотезу про негативний вплив комбінації факторів - низьких значень рН розчинів (5,11 - 5,77), ПДГ, високого вмісту глюкози, натрію лактату та підвищеної осмолярності розчинів для ПД - на життєздатність клітин лінії Verо. Встановлено, що в присутності ізотонічного розчину натрію хлориду (24,69 %) виживаність клітин була вищою порівнюючи з розчинами для ПД різного складу (11,86 - 16,08) %. Значення коефіцієнта кореляції 0,31 між показниками зростання життєздатності і збільшенням рН розчину після стерилізації характеризує зв'язок між величинами як слабкий. Коефіцієнт кореляції 0,202 між показниками зменшення життєздатності і збільшення оптичної густини розчину після стерилізації за 228 нм також вказує на слабкий кореляційний зв'язок між цими величинами. Результати літературних даних та власних досліджень доводять, що під час розробки технології розчинів для ПД необхідно досягнути балансу між рН розчину для ПД до і після стерилізації та ступенем деградації глюкози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с + Л663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кочубей-Литвиненко О. В. 
Оцінювання цитотоксичної активності молочної сироватки, збагаченої частинками магнію і мангану / О. В. Кочубей-Литвиненко, О. А. Чернюшок, Н. М. Дмитруха, О. С. Лагутіна // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 4. - С. 167-176. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено цитотоксичну дію молочної сироватки, збагаченої частинками магнію і мангану, одержаних методом електроіскрового диспергування гранул металів у її середовищі. Встановлено, що збагачення молочної сироватки частинками магнію і мангану не викликало змін її властивостей, які б могли суттєво вплинути на життєздатність та морфологію клітин ліній НЕК-293, L-929, РТР. Найбільш вразливими до дії молочної сироватки (як нативної, так і збагаченої частинками магнію та мангану) виявились клітини лінії НЕК-293, що може вказувати на більшу чутливість клітин нирок порівняно з іншими клітинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Трахтенберг І. М. 
Промислова токсикологія: основні напрями, результати та перспективи наукової діяльності / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 2. - С. 87-101. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Промислова токсикологія - важливий розділ профілактичної медицини, головним завданням якого є дослідження особливостей і механізмів токсичної дії різних забруднювачів виробничого та навколишнього середовищ, розробка ранніх критеріїв діагностики, пошук ефективних засобів профілактики та лікування професійних і виробничо зумовлених захворювань хімічного генезу. Мета роботи - надання результатів досліджень, що виконувались у лабораторії промислової токсикології і гігієни праці при використанні хімічних речовин за роки її діяльності, їх теоретичне та практичне значення для збереження здоров'я працюючого населення. Узагальнено результати науково-дослідницької діяльності лабораторії за основними науковими напрямами, проведено аналіз вагомих наукових публікацій співробітників, визначено їхнє теоретичне та практичне значення для профілактичної медицини, окреслено перспективи подальших досліджень. Найвагомішими науковими досягненнями лабораторії за 45 років її діяльності є: розробка класифікації, визначення принципів токсиколого-гігієнічної оцінки інгібіторів корозії металів, полімерних композицій мастильно-охолоджуючих рідин, лікарських препаратів; обгрунтування гігієнічних заходів; визначення критеріїв оцінки норми, адаптації, препатології та патології хімічного генезу; дослідження особливості токсичної дії важких металів, визначення критеріїв їх кардіо-вазотоксичної та імунотоксичної дії, оцінка вікових особливостей адаптаційно-пристосувальних реакцій; наукове обгрунтування та експериментальне й клінічне підтвердження ефективності застосування засобів профілактики металотоксикозів; впровадження альтернативних моделей і тест-систем у токсикологічні дослідження; розробка алгоритму оцінки та критеріїв характеристики рівня потенційної небезпеки наночастинок металів та інших наноматеріалів. За результатами досліджень опубліковано понад 600 праць, з яких 25 - монографії, посібники, підручники, захищено більше ніж 40 дисертаційних робіт. Висновки: за роки існування лабораторії виконані комплексні токсиколого-гігієнічні дослідження з оцінки безпеки різних хімічних сполук, одержані результати, які мають важливе значення для теорії й практики профілактичної медицини, гігієни та токсикології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284 + Р124.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Луговський С. П. 
Морфофункціональні зміни внутрішніх органів щурів за тривалого введення в черевну порожнину наночастинок оксиду заліза (FeVB2DOVB3D) / С. П. Луговський, Н. М. Дмитруха, М. М. Діденко, Л. В. Бакало, О. С. Лагутіна, Н. А. Мельник // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 3. - С. 228-239. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.418 + Р124.432.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Пастер І. П. 
Імунологічні реакції щурів на трансплантацію мікроінкапсульованої тканини щитоподібної залози людини / І. П. Пастер, Л. А. Баранова, Н. М. Дмитруха, О. С. Лагутіна // Доп. НАН України. - 2020. - № 1. - С. 95-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Одним із методів лікування гіпофункцій ендокринних залоз є трансплантація відповідних тканин або клітин, які мікроінкапсульовані в альгінатні капсули. Наведено результати дослідження безпечності методу за імунологічними показниками. Мікроінкапсуляцію і трансплантацію тканини щитоподібної залози людини щурам внутрішньоочеревно, а також імунологічні дослідження проводили за стандартними методами. Встановлено вірогідні зміни кількості лейкоцитів і моноцитів, бактерицидної активності нейтрофілів крові, титру комплементу, значення МТТ-тесту для перитонеальних макрофагів, а також фагоцитарної активності нейтрофілів крові і кількості макрофагів у перитонеальному ексудаті. Одержані дані свідчать про необхідність додаткового очищення комерційного біополімеру перед його застосуванням в експериментах на тваринах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Нариси з токсикології важких металів : [у 5 вип.]. Вип. 1. Свинець / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха, І. М. Андрусишина, Т. К. Короленко, І. П. Лубянова, С. П. Луговський; ред.: І. М. Трахтенберг. - Київ : Авіцена, 2016. - 107 c. - Бібліогр.: с. 100-107 - укp.

Увагу приділено проблемі забруднення навколишнього середовища свинцем і його впливу на здоров'я людини. Наведено історичний екскурс щодо використання людиною свинцю та виробів із нього, сучасні уявлення про джерела надходження свинцю в навколишнє середовище, його міграцію. Розглянуто питання токсичної дії свинцю під час надходження з продуктами харчування, водою та повітрям. Описано біологічні тести експозиції свинцем та інструментальні методи його визначення. Надано оцінку клінічних проявів токсичної дії свинцю на організм дорослої людини та дитини, розглянуто заходи профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357377/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нариси з токсикології важких металів : [у 5 вип.]. Вип. 3. Кадмій / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха, О. Л. Апихтіна, І. М. Андрусишина; ред.: І. М. Трахтенберг. - Київ : Авіцена, 2017. - 63 c. - Бібліогр.: с. 57-63 - укp.

Розглянуто проблему забруднення навколишнього середовища кадмієм і його впливу на здоров'я людини. Наведено дані щодо фізико-хімічних властивостей кадмію, способів його одержання та сфер застосування. Узагальнено сучасні дані про джерела надходження кадмію в навколишнє середовище, його міграцію. Висвітлено питання токсичної дії кадмію під час надходження з продуктами харчування, водою та повітрям. Описано біологічні тести експозиції кадмієм та інструментальні методи його визначення. Надано оцінку механізмів токсичної дії та клінічних ознак інтоксикації кадмієм, розглянуто заходи профілактики та лікування кадміозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357377/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського