Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Довбиш Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Довбиш Л. Л. 
Забруднення важкими металами дерново-підзолистих грунтів лісоаграрних ландшафтів Полісся : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Л. Л. Довбиш; Держ. агроекол. ун-т. - Житомир, 2002. - 19 c. - укp.

Визначено параметри забруднення важкими металами дерново-підзолистих грунтів, описано елементи агроландшафту та закономірності їх міграції в ландшафтній сфері й природних екосистемах з урахуванням впливу полезахисних лісових смуг. Установлено, що вміст Zn і Cu в грунтах Полісся знаходиться на рівні місцевого геохімічного фону, а вміст Pb, Ni, Co, і Cd перевищує фонові значення. Доведено, що полезахисні лісові смуги в ландшафтах Полісся є потужними природними бар'єрами на шляху територіальної міграції важких металів. Закономірність у розподілі важких металів в облісненому полі полягає в тому, що вони максимально нагромаджувалися безпосередньо у лісосмузі та зоні 2H від лісосмуги: у разі збільшення відстані від лісосмуги до відкритого поля валовий вміст металів зменшувався. Досліджено залежність величини вмісту важких металів у дерново-підзолистих грунтах Полісся від фізико-хімічних показників, установлено пряму пропорціональну залежність їх рухомості від величини вмісту гумусу, pH сольової витяжки, гранулометричного складу. Виявлено, що найбільший відсоток клітковиноруйнувальних організмів спостерігається в грунті з найменшим ступенем забруднення важкими металами, а характер нагромадження важких металів рослинами залежить від їх біологічних особливостей. Зазначено, що максимальне нагромадження важких металів рослинами виявлено у злакових культур. Установлено, що екологічна ситуація забруднення дерново-підзолистих грунтів ландшафтів важкими металами в чотирьох адміністративних районах є небезпечною, а в одному - помірно небезпечною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9важкі метали(4Укр) + П034.13-23(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довбиш Л. О. 
Малопродуктивні та деградовані землі: проблеми та перспективи / Л. О. Довбиш // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 165-168. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено проблеми сучасного використання земельних ресурсів, малопродуктивних та деградованих земель, як невід'ємної їх частини, зазначено пріоритетні шляхи зменшення ерозійних процесів та інших видів деградації грунтів. Розглянуто проблеми вилучення з використання (сільськогосподарського або індустріального) малопродуктивних та деградованих земель задля оновлення їх родючості. Визначено основні причини зменшення площі продуктивних земель, які свідчать про те, що існуючі типи землекористування завдають значної шкоди грунтовому покриву і природі в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4 + П033.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Практикум з лісового ґрунтознавства : [навч. посіб.] / уклад.: С. І. Веремеєнко, Л. Л. Довбиш, М. М. Кравчук; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир : Вид-во ЖНАЕУ, 2016. - 167 c. - Бібліогр.: с. 164 - укp.

Наведено характеристику найбільш поширених мінералів та гірських порід. Викладено рекомендації щодо закладки грунтових розрізів, відбору зразків грунту та підготовки їх до аналізу. Особливу увагу приділено морфологічному опису профілів основних типів грунтів, їх фізико-хімічним та лісорослинним особливостям. Посібник підготовлено відповідно до програми лабораторних занять з лісового грунтознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вишневський Ф. О. 
Динаміка вмісту гумусу в грунтовому покриві орних земель Андрушівського району Житомирської області / Ф. О. Вишневський, Р. П. Паламарчук, Л. Л. Довбиш, Р. А. Залевський // Агроекол. журн.. - 2018. - № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено, що в 2011 - 2015 рр. уміст гумусу в грунтовому покриві орних земель Андрушівського р-ну Житомирської обл., незалежно від їх типу та гранулометричного складу, знизився у порівнянні з 1971 - 1975 рр. Величина цього показника в розрізі типів грунтів варіювала у межах 4,3 - 22,0 %, а в розрізі гранулометричного складу - у межах 6,2 - 24,6 % у відносному значенні до початкового його вмісту. Загальні запаси гумусу зменшились на 7,3 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кратюк О. Л. 
Вміст гідролізованого азоту у грунтах вологих сугрудів в умовах вольєрного утримання мисливських тварин на території Західного і Центрального Полісся / О. Л. Кратюк, М. М. Кравчук, Л. Л. Довбиш // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 103-110. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718 + П032.341.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лісове ґрунтознавство : навч. посіб. для студентів спец. "Лісове господарство" / С. І. Веремеєнко, Л. Л. Довбиш, М. М. Кравчук, О. Л. Кратюк; Поліський національний університет. - Житомир : НОВОград, 2023. - 297 c. - Бібліогр.: с. 297 - укp.

Висвітлено основи опису і наведено характеристику найпоширеніших мінералів і гірських порід. Охарактеризовано процеси ґрунтоутворення та умови формування ґрунтів у різних ґрунтово-кліматичних зонах України. Викладено основи оцінки родючості ґрунтів за фізичними, хімічними та біологічними показниками. Описано лісорослинні властивості ґрунтів різних природних зон. Наведено основи проведення морфологічного опису і польового обстеження ґрунтів на площах різних категорій земель та проєктування заходів з їх охорони і підвищення родючості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865100 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського