Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Довгаль О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Довгаль О. В. 
Закономірності епізоотичного процесу у разі бінарної лейкозно-туберкульозної інфекції у ВРХ / О. В. Довгаль // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що епізоотичний процес бінарної лейкозно-туберкульозної інфекції характеризується зростанням рівня захворюваності великої рогатої худоби на туберкульоз, який, в свою чергу, сприяє генералізації лейкозного процесу. Комплексне вивчення асоційованого розвитку лейкозу та туберкульозу великої рогатої худоби дозволить створити передумови для методично нового наукового напрямку у вивченні особливостей розвитку інфекційного й епізоотичного процесів лейкозу та туберкульозу сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ярчук Б. М. 
Лейкоз великої рогатої худоби / Б. М. Ярчук, О. Б. Домбровський, Р. В. Тирсін, Л. Є. Корнієнко, О. В. Довгаль. - К., 2000. - 64 c. - (Б-ка вет. медицини; 9 - 12). - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Наведено сучасні дані з епізоотології лейкозу великої рогатої худоби в Україні. Проаналізовано особливості перебігу лейкозної інфекції серед різновікових та одновікових груп тварин. Висвітлено вплив абіотичних і біотичних факторів на виникнення та поширення лейкозу великої рогатої худоби. Викладено порівняльну характеристику сучасних методів діагностики, профілактики та лікування даних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Довгаль О. А. 
Протекціонізм і лібералізм у процесі глобалізації світової економіки: Питання теорії і методології. Моногр. / О. А. Довгаль; Нар. укр. акад. - Х., 2004. - 319 c. - Бібліогр.: с. 295-310. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади діалектичної єдності протекціонізму та лібералізму у світовій системі торгівлі. Наведено змістові характеристики та нові форми прояву, яких набуває даний діалектичний взаємозв'язок у процесі глобалізації світової економіки, зокрема, у країнах, що здійснюють її системну трансформацію.

Раскрыты теоретико-методологические основы диалектического единства протекционизма и либерализма в мировой системе торговли. Приведены содержательные характеристики и новые формы проявлений, которые приобретает данная диалектическая взаимосвязь в процессе глобализации мировой экономики, в частности, в странах, осуществляющих ее системную трансформацию.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Довгаль О. В. 
Особливості розвитку епізоотичного процесу та оздоровлення неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби господарств з використанням імуноферментного методу діагностики : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / О. В. Довгаль; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2005. - 21 c. - укp.

Уперше з використанням імуноферментного методу діагностики вивчено особливості постколострального імунітету у телят, що народилися від лейкозних корів. До напування телят молозивом внутрішньоутробне інфікування вірусом лейкозу за результатами ІФА виявлено у 12,5 %, за результатами РІД - у 6,2 % тварин. Відзначено, що дослідження телят за методом ІФА дозволя своєчасно видалити інфікованих внутрішньоутробно і тим самим запобігти поширенню інфекції. Теоретично й експериментально обгрунтовано та впроваджено у систему оздоровчих протилейкозних заходів імуноферментний метод діагностики, який міститься у проекті інструкції з профілактики та заходів боротьби з лейкозом великої рогатої худоби (ВРХ), що дозволяє істотно підвищити ефективність заходів щодо ліквідації захворювання. Відзначено, що висока чутливість цього методу, правильна організація оздоровчих методів дозволяють значною мірою знизити інцидентність захворювання. За методом ІФА встановлено, що у господарствах з незначним поширенням онкорнавірусної інфекції стадія максимального зростання епізоотії швидко переходить у стадію згасання, оскільки метод дозволяє виявляти тварин, інфікованих вірусом лейкозу ВРХ, яких не було виявлено за допомогою реакції імунодифузії. Установлено, що у господарствах зі значним поширенням лейкозної інфекції застосування ІФА суттєво змінює розвиток епізоотичного процесу. Виявлено, що у певної частини тварин захворювання має прихований перебіг, а інкубаційний період значно варіює. Відзначено, що у разі використання для діагностики лейкозної інфекції реакції імунодифузії епізоотичний процес характеризується мінливістю та значним коливанням рівня

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довгаль О. А. 
Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки : Автореф. дис... д-ра екон. наук / О. А. Довгаль; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 32 c. - укp.

Запропоновано концептуально новий підхід щодо цілісного дослідження протекціонізму та лібералізму як взаємообумовлених напрямів зовнішньоторговельної політики. На підставі аналізу світового досвіду проаналізовано циклічний характер актуалізації протекціонізму та лібералізму в міжнародній торгівлі. Здійснено системний аналіз теоретико-методологічних засад дослідження процесу глобалізації економіки. Розкрито внутрішню суперечність сучасних тенденцій протекціонізму та лібералізму. Виявлено сутність і форми прояву неопротекціонізму в економіці, що глобалізується. Обгрунтовано сутність та зміст протекціонізму як комплексної економічної політики за умов системної трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-164 + У9(4УКР)843-165

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Довгаль О. В. 
Епізоотологічний моніторинг лейкозу великої рогатої худоби в господарствах Білоцерківського району / О. В. Довгаль, Р. В. Тирсін, Б. М. Ярчук // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 254-258. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено особливості перебігу епізоотичного процесу при лейкозі великої рогатої худоби в господарствах Білоцерківського району за використання різних методів діагностики та оздоровлення неблагополучних господарств. Показано, що динаміка розвитку епізоотичного процесу пов'язана з наявністю джерела збудника інфекції та несвоєчасним його видаленням зі стад. Якщо в 2003 р. було виявлено 11,9 % РІД-позитивного поголів'я, то в 2008 р. - лише 2,3 %. Обгрунтовано, що комплексний підхід до реалізації заходів боротьби зі знанням епізоотичної ситуації, своєчасною діагностикою та видаленням джерела збудника інфекції дає позитивний результат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1(4УКР-4КИЇ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ярчук Б. М. 
Основні засади щодо заходів профілактики та боротьби з лейкозом великої рогатої худоби в господарствах України / Б. М. Ярчук, Р. В. Тирсін, О. В. Довгаль // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 332-336. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено епізоотичну ситуацію щодо лейкозу великої рогатої худоби в господарствах України за 1996 - 2008 рр. Напруженість епізоотичної ситуації в цьому разі має чітку тенденцію до її зниження. Кількість господарств, де реєструється лейкоз, в 2008 р. зменшилась в порівнянні з 1996 в 8,9 рази. Оскільки під час організації профілактичних та оздоровчих заходів крім чіткого знання епізоотичної ситуації важливим є своєчасна і якісна діагностика, наведено характеристику основних методів діагностики - РІД, імуноферментного аналізу та ПЛР. Обгрунтовано їх наукову та практичну цінність. Ефективність РІД та імуноферментний аналіз приведено на прикладі конкретних господарств за 2002 - 2008 рр. Показано доцільність та перспективність застосування ПЛР в системі оздоровчих заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тирсін Р. В. 
Фактори зниження плідності свиноматок / Р. В. Тирсін, Б. М. Ярчук, О. В. Довгаль, Ю. М. Тирсіна // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 203-206. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Інтенсифікація виробництва м'яса свиней зумовила концентрацію поголів'я тварин на обмежених площах та необхідність використання сучасних технологій годівлі і утримання тварин. Постійне нарощування поголів'я свиней супроводжується поширенням різноманітних інфекційних захворювань, зокрема парвовірозу та респіраторно-репродуктивного синдрому свиней, які є чинником, що напряму впливає на кількість одержаного приплоду. Нерозуміння, нехтування, порушення технології утримання свиноматок - основний чинник порушення їх плідності. Викладено матеріали про те, як запобігти зазначеним проблемам та забезпечити успіх у веденні свинарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П811-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Довгаль О. А. 
Інноваційна економіка : тексти лекцій / О. А. Довгаль. - Х. : Екограф, 2012. - 145 c. - укp.

Висвітлено теоретичні концепції інноваційної економіки та практичні підходи до їх використання. Охарактеризовано механізми та закономірності інноваційного оновлення суспільства. Увагу приділено екологічним, демографічним, технологічним, економічним інноваціям, інноваціям в соціально-політичній сфері та духовному житті суспільства. Подано інформацію про ринкові інноваційні механізми, джерела та стимули екологічних інновацій, класифікацію демографічних циклів, економічні інновації XXI ст. Розглянуто питання цивілізаційної соціогенетики, циклічності в динаміці культури, методології інтегрального макропрогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 я73-2 + У50-55 я73-2 + У9(4УКР)0-55 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА754220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Свірідова Н. Д. 
Регіональний розвиток туризму: теорія та практика управління : монографія / Н. Д. Свірідова, В. М. Пристюк, С. С. Лискова, О. О. Довгаль. - Луганськ : Ноулідж, 2012. - 213 c. - Бібліогр.: с. 192-196 - укp.

Розглянуто особливості регіонального розвитку туризму, а також теоретико-методичні аспекти туристичної привабливості регіону на прикладі Луганської області. Проведено аналіз стану та тенденцій розвитку санаторно-курортного комплексу області, наведено характеристику об'єктів комплексу, висвітлено стратегію його економічного розвитку. Запропоновано методику проведення аналізу обсягів реалізації послуг санаторно-курортного комплексу регіону. Розроблено системний підхід до цільового формування та використання туристичного потенціалу регіону. Увагу приділено оцінюванню рекреаційного потенціалу та конкурентоспроможності регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛУГ)684.413.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Довгаль О. А. 
Регіональні торговельні угоди як чинник подальшої лібералізації міжнародної торгівлі / О. А. Довгаль // Бізнес Інформ. - 2014. - № 5. - С. 76-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто тенденції розвитку процесу лібералізації міжнародного обміну в рамках міжнародної торговельної системи в цілому і причин, специфіки і ролі в цьому процесі укладання регіональних торговельних угод. Проаналізовано еволюцію процесу лібералізації міжнародної торгівлі, яка тривала майже півстоліття під патронатом ГАТТ, а потім сповільнилася й по суті урвалася зі створенням СОТ. У результаті дослідження як об'єктивна основа появи і широкого поширення регіональних торговельних угод виявлена надзвичайна гострота протиріч між учасниками міжнародної торгівлі та втратою впевненості в можливостях СОТ у їх вирішенні. Обгрунтовано, що основним вектором у розвитку регіональних торговельних угод є формування більш сприятливих умов для ведення торгівлі, ніж дає міжнародно-правова дисципліна, що підтримується багатосторонньою торговельною системою. Зроблено висновок щодо того, чим більше будуть поширюватися регіональні торговельні угоди, тим більше шансів з'явиться для прискорення лібералізації та вироблення нових правил обміну в рамках міжнародної торговельної системи в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Голіков А. П. 
Світова економіка : підручник / А. П. Голіков, О. А. Довгаль, С. В. Беренда, Н. А. Казакова, М. О. Лазарчук; ред.: А. П. Голіков, О. А. Довгаль; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 265 c. - укp.

Викладено теоретичні основи розвитку світової економіки. Розглянуто економічні ресурси як складові елементи виробничого потенціалу. Приділено увагу структуризації світової економіки. Обгрунтовано транснаціоналізацію як форму глобальної трансформації світової економіки. Подано інформацію про економіку розвинених країн та країн, що розвиваються. Показано місце "нових індустріальних країн" у світовій економіці. Висвітлено питання адаптування господарської системи України до світової ринкової економіки та її конкурентоспроможність. Охарактеризовано специфіку процесів інтернаціоналізації на сучасному етапі розвитку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Голіков А. П. 
Міжнародні економічні відносини : підручник / А. П. Голіков, О. А. Довгаль, С. В. Беренда, Н. І. Гончаренко, Л. І. Григорова-Беренда; ред.: А. П. Голіков, О. А. Довгаль; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 463 c. - укp.

Розкрито сутність і охарактеризовано форми вияву міжнародних економічних відносин. Приділено увагу міжнародному поділу праці та кооперації виробництва. Розглянуто міжнародну торгівлю як провідну форму міжнародних економічних відносин. Висвітлено особливості конкурентної боротьби на світовому ринку. Подано інформацію про міжнародну виробничу інфраструктуру та її підсистеми. Обгрунтовано суть і функції міжнародних кредитних та валютно-фінансових відносин, інвестиційної діяльності. Надано відомості про вартісне оцінювання технології на світових ринках. Описано інтегрційні процеси та їх вплив на систему міжнародних економічних відносин. Проведено огляд національної та міжнародної систем регулювання міжнародних економічних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Довгаль О. А. 
Теоретичні аспекти технологічного лідерства національних економік / О. А. Довгаль, А. Ю. Таран // Проблеми економіки. - 2016. - № 2. - С. 5-12. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто основні теоретичні підходи до формування та визначення суті технологічного лідерства (ТЛ) національних економік. Глобальність фактора технологічного розвитку на сьогодні виступає основним двигуном розвитку економік більшості країн світу. Під час технологічного розвитку відбуваються зміни та вдосконалення всіх елементів продуктивних сил, з'являються інновації або нововведення. Розглянуто різні підходи до визначення суті ТЛ, проаналізовано етапи його становлення, теоретичні концепції різних наукових шкіл щодо впливу фактора технологічного розвитку на загальноекономічні процеси національних економік. Узагальнено характеристики технологічних укладів і виявлено їх вплив на формування ТЛ країн світу. Розглянуто основні підходи до визначення ТЛ різних країн на основі розрахунку міжнародних індексів. Перспективами подальшого дослідження з цієї проблематики є комплексне дослідження детермінант, що відображають ТЛ і надають загальну оцінку якісних особливостей формування його складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Довгаль О. А. 
Особливості змісту й форм міжнародного бізнесу в умовах глобалізації / О. А. Довгаль, Ю. М. Панкoва // Бізнес Інформ. - 2016. - № 6. - С. 25-30. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На підставі аналізу публікацій та українського законодавства уточнено поняття "міжнародний бізнес" та визначено перелік його форм. Відмічено, що транснаціональні корпорації (ТНК) є найбільш ефективною формою організації міжнародного бізнесу та проаналізовано перелік та характеристики найбільших міжнародних ТНК у світі за 2014 р. Проаналізовано поняття "глобалізація" та розглянуто рейтинг країн за ступенем глобалізації Globalization Index, що враховує характеристики країн за чотирма напрямками (економічна глобалізація, персональні контакти, інформаційно-комунікаційні технології, залучення до міжнародної політики), за якими Україна займала у 2015 р. 42 позицію з 207, та відмічено, що цей показник має позитивну динаміку. Виявлено та описано вплив глобалізаційних процесів на форми міжнародного бізнесу за такими напрямками: політична глобалізація; фінансово-економічна глобалізація; територіально-демографічна глобалізація; інформаційно-комунікаційна глобалізація. Перспективами подальших розвідок у цьому напрямку є дослідження середовища та факторів розвитку сучасних форм міжнародного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Довгаль О. А. 
Діалектична єдність національних і глобальних інтересів як передумова їх взаємної реалізації / О. А. Довгаль // Бізнес Інформ. - 2016. - № 11. - С. 31-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження діалектичної єдності національних і глобальних інтересів, що передбачає можливість їх взаємної реалізації за умов глобалізованої економіки. Обгрунтовано, що рівномірний розвиток усіх країн і регіонів світу знаходиться в спектрі їх довгострокових інтересів. Однак за сучасних умов, коли ще не склалися достатнє підгрунтя для інституційно організованого розв'язання протиріч між глобальними та національними економічними інтересами, більш активними мають бути самостійні зусилля держав щодо забезпечення швидкого й успішного економічного розвитку. Зроблено висновок, що національні та глобальні економічні інтереси знаходяться в стані діалектичного протиріччя, що передбачає наявність взаємних імпульсів їх реалізації в контексті знаходження інституційного узгодження глобальних принципів ринку та національної специфіки економічного розвитку окремих країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Довгаль О. А. 
Глобальний інноваційний простір: передумови, специфіка й інструменти формування / О. А. Довгаль, Г. В. Довгаль // Проблеми економіки. - 2017. - № 1. - С. 15-20. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження передумов, специфіки й інструментів формування глобального інноваційного простору за сучасних умов розвитку. На основі узагальнення світових наукових наробок розглянуто процеси формування глобального інноваційного простору, активізації інноваційної політики різних країн, оптимізації державної інноваційної діяльності як чинника конкурентоспроможності національної економіки. Обгрунтовано, що в сучасному світі дедалі більшу роль відіграє глобальне технологічне співробітництво та партнерство, що виникає тоді, коли кілька різних компаній вирішують здійснити спільний проект, основною метою якого стає розвиток знань і створення інноваційних продуктів або обмін науково-технічною інформацією. Цей процес є одним із шляхів формування глобального інноваційного простору, що визначає стратегії розвитку як інноваційних процесів, так і глобалізованої економіки в цілому. Зроблено висновок, що в кінцевому підсумку процеси у сфері інноваційного розвитку мають свою логіку, що відповідає сучасним тенденціям розвитку світової економіки. Інновації, з одного боку, зближують економіки різних країн, а з іншого - призводять до загострення міжнародної конкуренції у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Довгаль О. А. 
Інституційні засоби забезпечення технологічного лідерства Німеччини в економічній системі ЄС / О. А. Довгаль, А. Ю. Таран // Проблеми економіки. - 2017. - № 3. - С. 6-13. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мeта роботи - аналіз інституційних засобів забезпечення технологічного лідерства Німеччини в економічній системі Європейського Союзу (ЄС). Основною ідеєю всіх програм і стратегій ЄС є забезпечення конкурентоспроможного та динамічного розвитку. Німеччина займає провідне місце за багатьма показниками і на європейському, і на світовому ринку технологій, що пов'язано з наявністю потужного наукового потенціалу країни та високого рівня витрат на НДДКР. Проведено порівняння завдань національної високотехнологічної стратегії ФРН і стратегії інноваційного Союзу ЄС. Узагальнено функції основних складових системи наукових об'єднань ФРН, які є дієвим інструментом реалізації державної політики в галузі інноваційного інвестування. Запропоновано підхід до якісної оцінки рівня інформаційної взаємодії суб'єктів системи інститутів науково-дослідної діяльності та поширення технологій на основі критерію інформаційної комунікативності. Пеpспективами подальшого досліджeння з даної пpоблематики є комплексний аналіз основних складових інноваційної стратегії Німеччини в економічній системі ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4НІМ)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ревякін Г. В. 
Вплив циклічності розвитку глобальної економічної системи на структуру та динаміку зовнішньої торгівлі України / Г. В. Ревякін, О. А. Довгаль // Проблеми економіки. - 2017. - № 3. - С. 65-71. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження структури та динаміки зовнішньої торгівлі України під впливом циклічності розвитку глобальної економічної системи. Проаналізовано причини переважання у структурі виробництва України товарів первинного сектора економіки, яке зумовлює відносно високу сезонну волатильність темпів економічного зростання. Сировинна спрямованість українського експорту пояснює нестійкість економіки України щодо коливань кон'юнктури на світових ринках. Критична залежність України від циклічних коливань глобальної економічної системи виявилася в 2009 р., коли несприятлива кон'юнктура світових цін на метали та сировинні товари призвела до різкого скорочення обсягів виробництва в національній економіці. Зроблено висновок, що можливими шляхами розв'язання зазначених проблем у національній економіці України є модернізація і реструктуризація промислового виробництва, зростання виробництва товарів для внутрішнього споживання, технологічне й організаційне оновлення основних засобів виробничих підприємств, а також переорієнтація промисловості України на виробництво товарів із більш високим ступенем обробки нарівні зі збільшенням частки високотехнологічної продукції в сукупному експорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кіріллов І. Г. 
Спосіб оцінювання взаємної кореляції при малій навчальній вибірці / І. Г. Кіріллов, О. П. Довгаль, О. О. Циганкін, Я. В. Снісаренко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2017. - № 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано спосіб оцінювання взаємної кореляції і алгоритм відшукання нормованої кореляційної послідовності (НКП) при малій навчальній вибірці, що враховує апріорну інформацію про специфіку структури (тепліцевость) кореляційної матриці (КМ). Проведено порівняльний аналіз різних способів оцінювання кореляційних властивостей багатомірного випадкового процесу по ряду статистичних параметрів. Показано, що запропонований спосіб за рахунок урахування апріорної інформації про тепліцевість КМ і використання особливої факторизації матриці, зворотної КМ, не тільки істотно точніше відомого в умовах вибірки обмеженого обсягу, а й дозволяє оцінити НКП по єдиній багатомірній вибірці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського