Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Довга Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Довга Л.  
Свобода волі у проповідях Антонія Радивиловського / Л. Довга // Київ. старовина. - 2002. - № 2. - С. 56-60. - укp.

Визначено публіцистичність проповідницьких творів А.Радивиловського, яка полягала в підкресленій актуалізації богословських істин, детальному їх тлумаченні з залученням прикладів з історії та реального життя. Наголошено, що для теолога свобода волі - особливий дар Божий, один з притчевих "талантів", даних людині для того, щоб вжити їх на добро і примножити на Славу Божу.

Определена публицистичность проповедей А.Радивиловского, основанная на подчеркнутой актуализации богословских истин, детальном их объяснении с привлечением примеров из истории и реальной жизни. Акцентировано внимание на том, что для теолога "Свобода воли" - особый Божий дар, один из притчевых "талантов", данных человеку для того, чтобы употребить их для добра и приумножить во Славу Божью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довга Л. М. 
Система цінностей в українській культурі ХVII століття (на прикладі теоретичної спадщини Інокентія Гізеля) / Л. М. Довга. - К. : Свічадо, 2012. - 342 c. - Бібліогр.: с. 307-325 - укp.

Висвітлено уявлення про людину в українській писемності XVII ст. як дослідницьку проблему. Розглянуто суспільний, церковний та інтелектуальний контексти постання морально-богословских творів І. Гізеля. Викладено принципи застосування поняття "цінність" до аналізу ранньомодерної української культури. Увагу приділено класифікації суспільних станів у трактаті І. Гізеля. Описано учення про мораль у контексті української культури другої половини XVII ст. Розкрито діаголізм як цінність у культурі українського бароко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Довга Л. М. 
Система цінностей в українській культурі другої половини XVII століття (на матеріалі теоретичної спадщини Інокентія Гізеля) : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 26.00.01 / Л. М. Довга; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 31 c. - укp.

Проаналізовано моральні, суспільні та приватні цінності/антицінності (зокрема такі, як "сумління","свобода волі", "честь", "Вітчизна", "мир/війна", "знання/простацтво", "вірність/зрада", "діалогізм"), що були відображені в українських текстах богословського характеру другої половини XVII ст. Подано реконструкцію досі невідомих сторінок біографії Інокентія Гізеля, уточнено її усталену академічну версію. Розкрито погляди українського ранньомодерного мислителя на ідеальну структуру соціуму. Показано значення категорії "спільного блага" як цінності, що значною мірою визначає порядок усіх інших суспільних та моральних цінностей, а також впливає на вибір приватних життєвих стратегій. Проаналізовано трактат Інокентія Гізеля "Мир з Богом чоловіку", популярний виклад учення про покаяння "Наука про таїнство святого покаяння", працю Йоаникія Галятовського "Гріхи розмаїті", а також проповіді й девоційна поезія Йоаникія Галятовського, Антонія Радивиловського, Лазаря Барановича. Для порівняння використано праці Петра Могили, Кирила Транквіліона Ставровецького, Єлисея Плетенецького та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Гізель І.Т3(4УКР)46-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Боронос В. Г. 
Методичні підходи щодо оцінки рівня безпеки регіону шляхом розширення системи екологічних індикаторів / В. Г. Боронос, Л. В. Довга // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2014. - Вип. 4. - С. 52-59. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано методичний підхід до оцінки рівня екологічної безпеки на регіональному рівні, який грунтується на розрахунку інтегрального індексу. До його складу входять показники екологічного стану в регіоні та їх індикатори. Методика розрахунку індексу екологічної безпеки складається із трьох взаємопов'язаних етапів, до яких входять: визначення основних індикаторів, їх розрахунок за показниками та визначення належності одержаного індексу до одного з видів існуючих критеріїв. Реалізація запропонованого методичного підходу дозволить оцінити ступінь екологічної безпеки регіону з урахуванням рівня негативного впливу господарської діяльності суб'єктів господарювання на навколишнє природне середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Саулко В. В. 
Еритрограма крові тільних корів та телят різних біогеохімічних провінцій за мікроелементозів / В. В. Саулко, Л. В. Довга, А. Й. Мазуркевич // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 76-81. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.2 + П876.11-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Саулко В. В. 
Активність трансаміназ у сироватці крові тільних корів різних біогеохімічних зон / В. В. Саулко, А. Й. Мазуркевич, Л. В. Довга // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 53-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92 + П876.11-911 + П861.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Філософська думка України ХІ-ХVІІІ ст.: від патристики до схоластики / Я. М. Стратій, О. Киричок, О. Сирцова, М. Симчич, Л. Довга, Р. Піч, В. Білодід; ред.: Я. М. Стратій; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди, 2021. - 627 c. - Бібліогр.: с. 583-612 - укp. - лат.

Поставлено за мету включити в загальну картину історичного процесу недостатньо задіяну українську філософську спадщину ХІ-ХVІІІ ст. Аналіз розвитку середньовічної і ранньомодерної думки здійснено з урахуванням упливу на формування філософських уявлень візантійської та патристичної традицій. Висвітлено дилему внутрішньоукраїнського діалогу між представниками містичного та раціоналістичного підходів до пізнання світу і людини, починаючи від києворуських писемних пам’яток і закінчуючи творами Г. Сковороди, та на загальному тлі розвитку різних течій філософії другої схоластики. Викладено аспекти культури України домодерної й ранньомодерної доби. Окреслено розуміння філософії в українських писемних пам’ятках ХІ-ХІV ст., простежено патристичні витоки та поглиблено історіографію концептуальних інтерпретацій. Представлено “Філософію ” як пізнання Божественної Премудрості, а також пізнання природи і соціуму, виокремлено пізнання філософії як вербалізованої Премудрості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3 г/д(4УКР)1/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864303 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського