Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Домашевская Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Домашевская Е. И. 
Развитие и структура длинных костей скелета рептилий / Е. И. Домашевская, Н. В. Золотова-Гайдамака // Вестн. зоологии. - 2002. - 36, № 1. - С. 77-84. - Библиогр.: с. 84 - рус.

На підставі оригінальних досліджень розглянуто формування кісткової тканини довгих кісток кінцівок. Описано її розвиток, будову та функціональні особливості в різних представників рептилій (ящірок та черепах), які відрізняються способом життя, темпами та тривалістю росту кісткового скелета, масивністю скелетних ланок. Встановлено головні чинники, які визначають структурний стан кістки в різних хребетних, а також особливості її будови в різні періоди індивідуального життя. У рептилій компактний шар довгої кістки формується завдяки утворенням пластинчасто-губчастої системи у вигляді комірок. Крім того, у рептилій вперше відзначено інтрамембранне утворення кісткової тканини паралельно з енхондральною осифікацією.


Ключ. слова: остеогенез, остеобласт, остеокласт, кісткова пластинка, осифікація
Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342*698.134в40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Домашевская Е. И. 
Сравнительная характеристика структуры пластинчатой кости у амфибий, рептилий и млекопитающих в связи с разной опорно-функциональной нагрузкой на конечности / Е. И. Домашевская // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2004. - 7, № 4. - С. 158-163. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На основі проведених досліджень розглянуто формування кісткової тканини довгих кісток кінцівок безхвостих амфібій, рептилій та ссавців, котрі відрізняються способом життя, темпами та терміном росту кісткового скелета, масивністю кісткових ланок. Установлено головні фактори, котрі зазначають структурний стан кістки в різних хребетних, а також особливості її будови у різні періоди індивідуального життя. У амфібій щільний шар довгої кістки формується завдяки утворенню пластинчато-трабекулярної системи, у якій кісткові трабекули ще не з'єднані у комірки, на відміну від кісткової тканини рептилій. У рептилій компактний шар довгої кістки формується завдяки утворенню пластинчато-губчастої системи у вигляді комірок. Окрім того, у рептилій вперше паралельно з енхондральною осифікацією відзначено інтрамембранне утворення кісткової тканини. А у ссавців виявляється гарно розвинута гаверсова система, компакта пластинчатої кістки.


Ключ. слова: остеогенез, остеобласт, костная пластинка, оссификация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського